Hasarlı Motor Mili

Çınar-Ali

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar, elim bir kaza sonucu motorun mili kırıldı. Onarım konusunda yapılacak bir şey var mıdır sizce yoksa tek çözüm yeni motor mudur?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eğer rotor ve statorda hasar yoksa aynı ölçüde bir mil ile değiştirebilirsiniz. Tornacıda yapıtırılabilir

Malesef şaft bulamıyorum. Nasıl halledeceğim bilmiyorum :)
Sorun sadece Shaftta ise yenisi alınarak veya aynısı Torna tezgahında işlenerek yapılabilir.Ancak gittiğiniz Tornacı yüksek ücret talep ederse astarı yüzünden pahalı olacağından ne kadar mantıklı olur size bırakıyorum...Yine de Shaft'ın teknik resmini bulabilirseniz gidip fiyat alın tabi ki olmazsa yenisini satın alırsınız.

• Beğen
Tepkiler: Çınar-Ali
Sorun sadece Shaftta ise yenisi alınarak veya aynısı Torna tezgahında işlenerek yapılabilir.Ancak gittiğiniz Tornacı yüksek ücret talep ederse astarı yüzünden pahalı olacağından ne kadar mantıklı olur size bırakıyorum...Yine de Shaft'ın teknik resmini bulabilirseniz gidip fiyat alın tabi ki olmazsa yenisini satın alırsınız.
Şaftı malesef ne TR de ne de yurtdışı e-ticaret sitelerinde bulabildim. Mecbur tornada yapılacak gibi görünüyor. Yarın bi fiyat alacağım. 200 liraya felan halledebilirsem halledeceğim.

Hocam benim de motorun şaftı yamulmuştu, ben de aliexpressten şaft fiyatına baktım. Ve yeni motor ile aynı fiyat gibi bir şeye geliyordu, ben de yenisini aldım.