Helikoptercinin Tükenmezlik Sendromu

Türker Akgün

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde İlker abinin başlattığı bir çoğumuzun katıldığı keyifli bir sohbet konumuz olmuştu.

Helikoptercinin Tükenmişlik Sendromu :

Bu defa sohbet konumuz küllerinden doğmaya çalışan bir helicinin hikayesini anlatacak. :lollol: :lol:

Yaşam koşulları heliciler için (yüksek dolar kuru :laugh: ) gün geçtikçe zorlaştıkça pek çok insan tarafından anlamsız ve amaçsız olarak görülen, hatta halk arasında fuzuli para harcatma sanatının kısaltılmış adı olarak bilinen " Hobi (*) " lerimizi sürdürmek zaten başlı başına bir olay malesef. :-\
* Hayrı Olmayan Bİşler

Yaşadığım son dönemi örnek olarak sizlerle paylaşayım. Belki sizlerinde paylaşımları gelir ve eğlenceli bir sohbet konusu haline dönüşebilir. :)

Koşullar :

- Modelcilikte epey bir zaman geçmiş,
- Yaş ilerlemiş Eş ve İş Durumu var,
- Evde bir hiper aktif yaşam formu ile yaşanıyor. :laugh:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
- Ortalıkta birşey bırakılması mümkün değil,
- Çalışmalar ancak kalan enerjiyle gece geç saatlerde yapılabilir,
- Kilo alınmış rejim ve spor da yapılması gerekiyor,
- Aile durumları, asgari sosyal hayatın sürdürülmesi, bakıcı/refakatçi servis ve mobilizasyon hizmetleri, alışveriş, çocuk bakımında yardımlaşma kesintisiz devam ediyor,
- Bir merak uğruna Mode1 geçişi yapılmış, sim çalışması ihtiyacı var pilotaj askıya alınmış gerçekte uçuşlar henüz yapılamıyor...

İşte bu ahval ve şerait içinde dahi helicinin vazifesi bir çıkış bulmaktır diye düşünürken birde ne göreyim. :eek: Emre Kaman kardeşim canavar gibi bir Low RPM heli tasarlamış. Bir güzel araştırmış pinyonuna KV'sına kadar seçmiş, şahane işçiliğiyle montajını yapmış soketine kadar RTF hale getirdiği canım 690SX'ini boş bir anına gelerek satmaya karar vermiş. :lollol: :lol: :lol:

Evet arkadaşlar Emre kardeşim sağolsun modelini bana verdi ve böylece bende artık bir " Mikado Team " üyesi olmuş bulunuyorum. :thumbup:

Bu modelle alakalı çok paylaşımlarımız olacak inşallah. Emre kardeşimde eminim modeli sık sık görmek için bol bol Kocaeli'ye gelecek bundan sonra. :laugh:

Kusura bakma Emre modeli ilandan çekmen için esasında sana epey bir süre tanıdım ama artık çok geç. :lol: :lol: :lol:

Hayırlı uğurlu olsun diyelim. :RCKolik:

Vay vay vay :thumbup: Böyle "Tükenmezliğe" can kurban :laugh: ;D

Yanlız şu HOBI'nin açılmış açıklamasına bayıldım : * Hayrı Olmayan Bİşler :lollol: :lol: :lol:

Öncelikle MIKADO Team hoşgeldin :halay: Yeni modelin LOGO 690 tekrar hayırlı uğurlu olsun. Artık sahalara muhteşem bir geri dönüş zamanı çoktan gelmiş ve geçiyordu :bravo: :halay:

hayırlı olsun Türker :bravo:

allah heliciyi sendromlardan korusun diyelim :lol:

Hayırlı olsun Türker abi :) Takıma hoşgeldin ;)

Bundan sonrası için Vbar Neo yakışır :D Rescue da kullanmazsın sen, 150 dolara çıkarsın işin içinden.

Ayrıca belki low rpm işini baltalar ağırlaştırır ama (ağırlık 190gr), 90 euro farkla goblin sahibi de olabilirsin :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Türker hayırlı olsun kardeşim... :bravo: :halay:
Anlaşıldı , bu sene Mikado senesi olacak ....Hobi olayını çok kısa ve net özetlemişsin , bizde de durumlar farklı değil..Maşallah Doruk büyümüş , ama çok agresif gördüm.. :laugh: Arada helikopterleri ellemesine , oynamasına izin ver adamın , yoksa iyice hırçınlaşıyorlar.. :lollol:

Türker hayırlı olsun. Güzel günlerde kırımsız kullan inşallah. Aldığın model gerçekten çok güzel

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hayırlı olsun. Low RPM göze çok hoş gelen bir tarz. Bi o kadar da zor olsa gerek. Uçuşlarını sabırsızlıkla bekliyorum.

Turker abi hayirli olsun :thumbup: Guzel paylasimlarini bekliyoruz. :halay:

Hayırlı olsun kırımsız uçuşlar :saygilar: dorukta çok tatlıymış maşallah

hayırlı olsun türker bey yeni modelinizle kırımsız uçuşlar diliyorum ;)

Hayırlı olsun Türker abi :)

Türker,hayırlı olsun
Doruk'un maşallahı var... :halay: :halay: :halay: