Helikopterim düştü ve Sesi Değişti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni Uye
Helikopterimi bu foruma girdikten sonra aldım. TEŞEKKÜRLER RCKOLİK
Ancak Avatar 6022 Model helikopterimi havdayken düşürdüm ancak havada elimle yakaladım. Ama helikopterimin Sesi değişti Yarımınıza ihtiyacım var.
Bu helikopterimin videosu:
Dişlilere uzaktan bi baktım sağlam GİBİ görünüyor.
Helikopterimi ilk günkü haline nasıl getirebilirim.

Ekli dosyalar

• foto5.jpg
    foto5.jpg
    86.8 KB · Görülme: 4
HELİKOPTERİM DÜŞTÜ SESİ DEĞİŞTİ

bu aldığınız oyuncaktır, bir şey yapamazsınız...

Muhammed , yaşını göremedim ama ben sana abiciğim diye bir hitapta bulunmak istiyorum.
Helikopterinin dişlileri sağlam gibi görünebilir ancak bariz dişli sıyırması ya da dişlinin milden gevşemesi gibi bir sorun görünüyor buradan.
Dişlileri kontrol ettin mi ,çünkü güç kaybın çok fazla , sesi ondan değişik geliyor.
İnşallah tamir edebilirsin , tamir olmazsa da üzülme , 3 kanal oyuncakların malesef sonu hep böyle oluyor.

Banada sorun dişlilerde gibi geldi. 3kanal oyuncaklarda bu durumlarda birşeyler yapilamiyor galiba

Dişli az bir şey aşağı kaymış olabilir. Benimde 3 kanallı helikopterlerime hep böyle olmuştu bir daha da almadım. İğneyle düzeltiyordum yine dişli kayıyordu uçmuyordu bende japon yapıştırıcısını döktüm her şey donmuştu :lol:

Yaşım 17 Aldığım helikoğterin isminin avayar olduğunu sanıyordum ama demenize göre avatar 3 kanallı bir helikopterden ibaretmiş. Benim helikopterim 4.5 kanallı google da 6022 model helikopter diye aratıp ayrıntılara bakabilirsiniz. Helikopterimi nasıl onaralirim veya düzeltebilirim? Verilen cevaplar içinde teşekkürller.
kumandası
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben Kadir abimize katılıyorum bu oyuncak. Fonksiyonlarında Yukarı-Aşağı, sağ-sol, ileri-geri. arkadaki kuyruk(mavi) yatay olması lazım sağa sola dönüşler için ama bu yukarıya bakıyor ileri geri hareketini sağlıyor. Ana paller yukarı aşağı. Yanlardaki kollarda(kırmızı) yatışları sağlıyor olabilir ama nasıl sağa sola dönüyor bu ? :rolleyes: Siz dişlileri kontrol ettiniz mi ? Büyük ihtimal dişliler birbirine tam değmiyor ve pervane hızlı dönmüyordur.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben bu site üzerinde okuduğum yazı üzerine seçim yaptım. 3 kanalla 4 kanal arasındakî farklar diye bir bölüm var ona göre almıştım helikopterimi. Orada yazanlara göre 4 kanalın aşağısı oyuncak 4 den 6 ya kadar yarı profesyonel olduğu 6 nın ise profesyonel sınıfına girdiğini okumuştum. Helkopterimin olduğu eksende sağa veya sola dönüşleri gayet iyiydi. Helikopterin gövdesini sökersem elimde kalma ihtimali var sanırım.

Muhammed Kuzu' Alıntı:
Ben bu site üzerinde okuduğum yazı üzerine seçim yaptım. 3 kanalla 4 kanal arasındakî farklar diye bir bölüm var ona göre almıştım helikopterimi. Orada yazanlara göre 4 kanalın aşağısı oyuncak 4 den 6 ya kadar yarı profesyonel olduğu 6 nın ise profesyonel sınıfına girdiğini okumuştum. Helkopterimin olduğu eksende sağa veya sola dönüşleri gayet iyiydi. Helikopterin gövdesini sökersem elimde kalma ihtimali var sanırım.
Keşke bilindik 4 kanallı helikopter alsaydınız v911 mesela. Gövdeyi sökerseniz elinizde kalır bence siz bu hobiye 4 kanallı ile başlamak istiyorsanız para biriktirip, paranız varsa direk v911 alın. V922 alacak imkanınız varsa sim+v922 ile direk başlamak daha iyi. Seçim sizin. Ben sorumun cevabını hala alamadım dişliler ne alemde? Dişlilerin fotoğrafını atar mısınız buraya?

Muhammed Kuzu' Alıntı:
Muhammed, bu kısmı anlayamadım :rolleyes: Forumlar karışıyor olsa gerek. Zira üye profilini bektim, bugun üye olmuşsun :-\

Neyse gelelim konumuza. Bu elindeki oyuncak sınıfı bir heli. Bu nedenle tamir olmaz ne yazık ki. Verdiğin para boşa gitmiş durumda, üzülerek söylemek gerekirse.

Ne yapayım abi diyorsan :

- Once Simulator kumandası al ve gerekli yazılımı indirip kur ve çalışmalara başla.

- Sonra para biriktir ve 4 kanal ise mutlaka V911, 6 kanal ise V922 al. Başka modelle hiç bakma. Şunu alayım mı diye de sormana gerek yok. Zira modeller çok net. Ya bunları al ya da alma ve bolca sim çalış.

Bu arada Tanışma konusu açmadan direkt soru sorduğunda dikkatimden kaçmadı, sevgili hemşehrim ;) (Ben de aslen Burdurlu'yum )

Vakit buldukça da şu konulara mutlaka göz at :saygilar:

İlk olarak okuduğum link buydu:
Ayrıca forumu takip etmeme rağmen bu gün üye oldum. Dediğiniz helikopteri arasım ancak bulamadım. Bulabildiğim helikopter buydu. İnternete de pek güvenemiyorum. Tanışma yazısı yazmam gerektiğinî de yeni öğrendim. Bu helîkoptere 90 lira versim alalı bir hafta olmadı.
Ben muhammed yaşım 16 aslen konyalıyım
Hobilerimde helikopter uçurmak ve bozmak yer alıyor.
DURUMU KURTARABİLDİM Mİ SİZCE?

''Verdiğin para boşa gitmiş durumda, üzülerek söylemek gerekirse.'' Bende Mehmet abiye katılıyorum paran boşa gitmiş. Biz(bu hobiyle uğraşanlar) çoğu şeyi interneten alıyoruz Yurtdışı/yurtiçi. Örneğin daha demin servo aldım internetten. Bunlar oyuncak sınıfına girdiği için yedek parça imkanıda yok. Benim 1 günde 2 helim(oyuncak) dişli sıyırdı :lollol:

Bu helyle pratik yapmamın bana faydası olur mu?

Ynt: Helikopterim düştü ve Sesi Değişti

4,5 kanal diye birsey yoktur bunlar kandirmaca

senin heli 4 kanal olsada olmasi gerektigi gibi bir model değil, model helikopterlerde swash plate diye bir parca vardir ileri geri sag sola bu sayede yapar , senin aldiginda sagina soluna motor takmislar , 4 kanal helikopteri taklit etsin diye ucus konusunda,

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Muhammed,

Yapacak bir şey yok. Ne yazık ki verdiğin para boşa gitmiş durumda. Üzülme bu durum hepimizin başına geliyor. Bu hali ile uçtuğu kadarı ile uç ve sonra çöpe at.

NOT: Şayet internet üzerinden alışveriş yapamazsan zaten bu işe hiç başlama.

Yukarıda verdiğim konulara okumaya devam. Zira bazı şeyler hala kafanda netleşmemiş. Öyle olsa zaten bunu almazdın

Üstadın ilavesi sonrası konu son halini almıştır. Konu gereksiz uzamasın diye de konuyu KILITLIYORUM.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...