Helimaster 2014- Hollanda CANLI Yayın Linki

YNT:) Helimaster 2014- Hollanda CANLI Yayın Linki

Tek kelimeyle gerçekten güzel bir organizasyon :agreed: Yetenek ve imkanlar birleşince ortaya çıkan efektler harika, imrenmemek elde değil. :RCKolik:

sahura kadar night fly falan izlerim artık :halay:

çocuk kırdı goblin 700ü, biz trex 450 ye devam :lollol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Moral bozacak bir şey yok Ediz. Biz de o yaşlarda başlayabilsek kimbilir bizler nasıl olurduk :lol: :lollol:

:'( :'( :'(

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bugün de kırım kırım üstüne :D

Önce Align Team iki heli kaybetti. Luca Pescante havada gitti, diğer eleman ağaçların arasında kayboldu.

Mikado daha da şanssızdı. Havada iki tane Logo 690 SX çarpışması aşağıda... Onun dışında bir de 700 kaybettiler... En son Marius Müller'in showu ise kusursuzdu, model gökyüzünde bir nokta gibi kalıncaya kadar yükselip o yükseklikten otorotasyonla indirmesi de görülesiydi :)

Nick Maxwell daha uçuşunun başında raptor E700 ü yere çaktı.

Günün sonunda oluşan sıralamalar şu şekilde;

Pro Level

1- Dunkan Bossion (GAUI)
2- Kyle Dahl (MIKADO)
3- Jamie Robertson (ALIGN)

Advanced Level

1- Robin Holighaus (MIKADO)
2- Tal Roglit (SAB)
3- Sakkarin (CD) Konthong (GAUI)

Güzel organizasyondu... Yerinde takip etmek lazım ilerleyen yıllarda :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Günün sonunda oluşan sıralamalar şu şekilde;
......
Güzel organizasyondu... Yerinde takip etmek lazım ilerleyen yıllarda :)
Sizler kadar canlı olarak seyretme imkanım olmadı ne yazık ki :-\ Ama bu sayfada bilgi veren sizler sayesinde yarışma ve etkinlik hakkında güzel fikir sahibi olduk :thumbup: Elinize sağlık arkadaşlar :halay:

Dunkan Bossion'un videolarını bayadır izliyorum. Bugün yaptığı bir uçuşu da izledim. Gerçekten iyi.

Kuyruk çevirerek alan turu yapıyordu. Tabi nasıl bir ayar yaptıysa tam rudder verdiğinde helikopter kendi etrafında deli gibi dönüyor. Kuyruk rotoru yokmuş gibi dönüyor. (aşağıdaki videoda 2.50 de) Bu gün de benzer bir şey yaptı.

Bir de tek elle aileron tic-toc yapıyor, sol eli havada. (videoyu bulursam eklerim) Tabi mode1 kullandığından bu mümkün.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cahit Kaş' Alıntı:
Dunkan Bossion'un videolarını bayadır izliyorum. Bugün yaptığı bir uçuşu da izledim. Gerçekten iyi.
.......
Valla bu arkadaşımız da farklı bir gezegenden gelmiş galiba :laugh: Şaka bir yana bildiğim bir pilot değildi ama gerçekten farklı ve güzel hareketleri var :thumbup: Paylaşım için teşekkürler Cahit Bey ;)

Cahit Kaş' Alıntı:
Çok etkileyici bir pilotaj. :bravo:

İlgimi çeken şey son yıllarda pilotların kendi stillerinde bayağı farklı çizgilerde ilerlemesi ve görülmemiş şeyler yapma çabası içinde olması. Bu hobiyi gerçekten güzel yapan bu artan çeşitlilik. Modellerin ve elektroniklerin giderek geliştiğini videolardan takip edebiliyoruz. Mesela bu hızlı pyroları ilk defa sk 540'da bir ayar olarak görmüştüm , Erhan bir defa denemişti de helikopter bozuldu zannetmiştik. Muhtemelen gelişmiş işlemciler sayesinde artık üniteler çok daha hızlı olarak hesap yapabiliyor , kafaları karışmıyor.

İlker Sönmez' Alıntı:
İlgimi çeken şey son yıllarda pilotların kendi stillerinde bayağı farklı çizgilerde ilerlemesi ve görülmemiş şeyler yapma çabası içinde olması. Bu hobiyi gerçekten güzel yapan bu artan çeşitlilik. Modellerin ve elektroniklerin giderek geliştiğini videolardan takip edebiliyoruz. Mesela bu hızlı pyroları ilk defa sk 540'da bir ayar olarak görmüştüm , Erhan bir defa denemişti de helikopter bozuldu zannetmiştik. Muhtemelen gelişmiş işlemciler sayesinde artık üniteler çok daha hızlı olarak hesap yapabiliyor , kafaları karışmıyor.
Demek ki bu hareket böyle ortaya çıkıyormuş :D Bilgilendirme için teşekkürler Ilker hocam :thumbup:

Peki helikopter böyle deli gibi dönerken nasıl yönlendiriyor. Yani nasıl alanda tur atıyor. Hadi biraz yavaş olsa bir nebze anlarım ama..

Cahit Kaş' Alıntı:
Peki helikopter böyle deli gibi dönerken nasıl yönlendiriyor. Yani nasıl alanda tur atıyor. Hadi biraz yavaş olsa bir nebze anlarım ama..
Cahit aslında Mehmet bir üsteki mesajda cevabını vermiş. Arkadaş normal birisi olmayıp, şampiyon olduğu için onda olupta biz de olmayan pilotaj ile yapıyordur diye düşünüyorum :laugh: