HK'dan şarj aleti seçimi ( Yardım )

RSURGUN

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar Merhaba :saygilar:

Artık elimdeki sıradan şarj aletinin pil hücrelerini bozduğunu fark edince artık yeni bir şarj aleti alma kararı aldım :lollol:

Herkesin ilk seçeneği tabi ki powerlab oluyor fakat ben biraz daha ekonomik bir şeyler düşünüyorum tabi elimdeki pillerde göz önüne alınca powerlab baya bir fazla geliyor . Bende Hobbyking ten biraz ürünlere bakmak istedim ve iki adet ürün ile karşılaştım sizin yorumlarınızı merak ediyorum bu ürünler nasıldır alınırmı alınmazmı şimdiden herekese yorumları için teşekkür ederim :saygilar:

1 ) Turnigy MEGA 1000W 8S 40A Lithium Polymer Balance Charger

Fiyat : 104 $ ( indirimli )

Ürün linki :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Özellikler :
Input voltage: 11~30V DC
Charge current: 0.1~40A
Discharge current: 0.1~8A
Maximum charge capacity: 1000W
Maximum discharge capacity: 40W
Current drain for balancing Li-po: 200mAh/cell
Lithium (Li-poly/LiIo/LiFe) battery cell count: 1~8 series
NiCd/NiMH battery cell count: 1~20 series
Pb battery voltage: 2~32V
Battery setup memories: 10
Intelligent temperature control: Yes
Weight: 1360g
Dimensions: 155x135x82mm

2 ) Turnigy Reaktor 30A 1000W Balance Charger

Fiyat : 129 $ ( indirimli )

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Özellikleri :
Input voltage range: 5.0~36.0VDC
Charging current range: 0.05~30.0A
Discharging current range: 0.05~30.0A
Maximum charge power capacity: 1000W@input voltage 23V & 500W@input voltage12V
Maximum discharge power capacity: 80W
Maximum regenerative discharge power capacity: 1000W
Maximum external discharge power capacity: 1200W@40V/30A
Current drain for balancing: < 500mA
Balance accuracy: < 10mV
Lithium (LiPo/Lilo/Life) battery cell count: 1~10 series (In non-balance mode, Life cell count can be expanded to 12S)
NiCd/NiMH battery cell count: 1-25 series
Pb battery cell count: 1~18series (2~36V)
Log files storage: 16Mbit (31 hours)
Battery setup memories: 10
Intelligent temperature control: Yes
PC connect: USB Port
Weight: 870g
Dimension: 143x146x60mm

Öneri ve Yorumlarınızı bekliyorum :thumbup:

abi bunların kargosuna da baktın mı ?

DenizSERT' Alıntı:
abi bunların kargosuna da baktın mı ?
Deniz ben o kısmı hiç düşünmedim [emoji1]

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Turnigy Mega için en düşük kargo ücreti DHL ile 30.11 € olarak görünüyor. Herşey iyi güzel uygun fiyatlara ürünler var fakat kargo fiyatları aşırı derecede yüksek.

Recep anladığım kadarı ile öyle çok büyük güçlere şu aşamada ihtiyacın yok. O zaman sana 3 yıldır kullandığım ve çok memnun olduğum ICHARGER önereceğim. Kalite olarak da oldukça kaliteli ve bilinen markadadır, sıkıntı yaşamazsın :)

Eğer daha güçlü olsun dersen o zaman 350 W olan versiyonu da var.

Teşekkürler Ömer bey :saygilar:

Mehmet abi peki power supply olarak nasıl bir yol izlemem gerek Türkiye'den mi almak daha karlı yoksa hk'dan mı ?

Recep Şurgun' Alıntı:
Teşekkürler Ömer bey :saygilar:

Mehmet abi peki power supply olarak nasıl bir yol izlemem gerek Türkiye'den mi almak daha karlı yoksa hk'dan mı ?
Recep sen şimdi bu şarj cihazı ile max kaçlık pilleri şarj etmeyi hedefliyorsun ?? Eğer 6S - 12S elektrikli heli düşünmüyorsan daha basit modeller senin işini görecektir. Ama ben almışken bir kere alayım yakında elekt bir modelim illa olur diyorsan o zaman markalar zaten belli.

Diğer taraftan Türkiye de benim bildiğim bir tek IMAX var o da şu an 90 TL olmuş. Forumda da şu günlerde satılık şarj cihazı yok diye biliyorum.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Recep sen şimdi bu şarj cihazı ile max kaçlık pilleri şarj etmeyi hedefliyorsun ?? Eğer 6S - 12S elektrikli heli düşünmüyorsan daha basit modeller senin işini görecektir. Ama ben almışken bir kere alayım yakında elekt bir modelim illa olur diyorsan o zaman markalar zaten belli.

Diğer taraftan Türkiye de benim bildiğim bir tek IMAX var o da şu an 90 TL olmuş. Forumda da şu günlerde satılık şarj cihazı yok diye biliyorum.

sağolasın abi

350W civarı şarj aleti işini görecekse HK'da Reaktor var, iCharger'ın çakması. Rasim'e adık, güzel bi makine. Ama büyük pillere gireceksen powerlab'dan şaşma :)

Emre Kaman' Alıntı:
350W civarı şarj aleti işini görecekse HK'da Reaktor var, iCharger'ın çakması. Rasim'e adık, güzel bi makine. Ama büyük pillere gireceksen powerlab'dan şaşma :)

Bende aynı şarj aletini önerdim. Ama ilerisi için powerlab alsa daha iyi olacak çünkü nasılsa alacak benim yanımda hobiden kopması zor. :laugh: :laugh:

Arda Erkan' Alıntı:
Bende aynı şarj aletini önerdim. Ama ilerisi için powerlab alsa daha iyi olacak çünkü nasılsa alacak benim yanımda hobiden kopması zor. :laugh: :laugh:

Kesinlikle katılıyorum. Neticede şarj cihazları demirbaş ve akıp kokmayan şeyler. Kaldı ki çok yakında zaten iyi ve kaliteli bir ekipmana ihtiyaç duyacak orası da kesin. Bu yüzden ilk etapta kaliteli bir şey alıp bir seferde çözüm bulmak bence de en mantıklısı %p

powerlab için geçen Oğulcana araştırdık en uygun site singapurdu

bunların arasında bir çok kombinasyon var bunların birini alabilirsin, bence en uygunu

sonrada başlangıç için powersupply olarak ta s-link 40a 12v alırsın 480Watt

veya ne kadar giderse diyip 360 Watt bu tabiki en kötü seçenek ama en uygunu

Yok bana ilerde 1000watt lazım dersen Revolectrix in 1320 watt bence uygun ve efuelden iyidir yoksada efuel