Ikon/Brain Rescue Sneak Peak

Ikon/Brain Şubat 2016 Söylentileri

Forumlardan aldım duyumları. HF'de gördüm daha önce, çok önemsemedim, sonra rcgroups'ta başka şeyler okurken, birkaç başlıkta cümle arasında geçiyor. Yeni özellikler kısmı oralardan, şubat da HF'den.

Fastlad'de iki tane vardı, birini ben aldım 140'dan, sonra yılbaşı zamanı 130 yaptılar, hatta burda yazmıştım son kalanı kapan alır diye :D Helidirect'te de plastik kasalısı bir süredir yok. Ocak sonu şubat başı gelecekmiş.

Bu arada Msh Usa'den biri kesin olarak update olacak demiş. Şu sıralar testler yapılıyormuş. Beklemedeyiz :D

Hadi hayırlısı bakalım, bir ikon sahibi olarak ücretsiz bir upgrade olursa çok işime gelir açıkçası :laugh: :lollol:

Emre Kaman' Alıntı:
Forumlardan aldım duyumları. HF'de gördüm daha önce, çok önemsemedim, sonra rcgroups'ta başka şeyler okurken, birkaç başlıkta cümle arasında geçiyor. Yeni özellikler kısmı oralardan, şubat da HF'den.

Fastlad'de iki tane vardı, birini ben aldım 140'dan, sonra yılbaşı zamanı 130 yaptılar, hatta burda yazmıştım son kalanı kapan alır diye :D Helidirect'te de plastik kasalısı bir süredir yok. Ocak sonu şubat başı gelecekmiş.

Bu arada Msh Usa'den biri kesin olarak update olacak demiş. Şu sıralar testler yapılıyormuş. Beklemedeyiz :D

Abi süpersin, o zaman 130$ ile fast-lad 'deki brain tam yatırımlık arsa oluyor şu an itibariyle :lol: :lollol:
Bence de yazılım ile rescue'yi ücretli etkinleştirme şeklinde yapabilirler. Free olsa tadından yenmez :halay:

Ben de bu durumda 2. rescue'li üniteyi 99% brain alacağım.

Arkadaşlar beklenen update için Nisan 2016 tarihi belirlenmiş, hayırlı olsun :)

Hey guys,
The MSH engineering has been working a long time to bring out an all new Rescue feature written from the ground up. The new rescue uses some very advanced proprietary algorithms to take rescue to another level. There is no setup, no bench calibration. It just works.

The new Rescue will be a free firmware update along with a couple other awesome surprises. (-:

Some of the rescue features:
-Pulls you out of trouble, levels the helicopter and applies pitch to save the model at the flick of a switch or press of a button
-Advanced learning and dead reckoning algorithms. Constantly adapts to the model and flight conditions (i.e. works with models with extreme vibration)
-Plug and play setup. No tuning required.
-No bench calibration required
-Activated with a free channel or bank
-Optional pitch on rescue, pulls you out of trouble when you need it most

Coming to your brain soon.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yalnız her rescue çekmeden önce 25 - 30 metre heli havalandırıyor. Aklıma Alvin geldi Yozgat'ta rescue çekmemişti bi türlü .:):):)

Ama güzel olmuş geç kalmış bir şeydi zaten .

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun çok fazla bekletmeyecekler :)

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Yalnız her rescue çekmeden önce 25 - 30 metre heli havalandırıyor. Aklıma Alvin geldi Yozgat'ta rescue çekmemişti bi türlü .:):):)

Ama güzel olmuş geç kalmış bir şeydi zaten .
Kesinlikle katılıyorum :D Tum hareketlerde rescue çekmeden once özellikle yükselmiş :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kesinlikle katılıyorum :D Tum hareketlerde rescue çekmeden once özellikle yükselmiş :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet benim de dikkatimi çekti o durum, ancak henüz test aşamasında olduğu için makul buldum. HF'de konunun devamında şöyle deniliyor, geliştiriciler özellikle titreşime dayanıklılık konusunda çalışıyorlarmış, algoritma ünitenin üzerinde bulunduğu helinin var olan titreşimini öğrenerek ona göre kendini düzenliyormuş :rolleyes: :eek:

Bu testte kullanılan heli için kullandığı tabir "it was a vibrating mess" :D

Pilotaj çok iyi, hareketleri belli bir irtifada sürdürebiliyor. Mesela tam yükseklik bilemiyorum ama kabaca 10m diyelim, o irtifada sürdürüyor funnel'ı, rescue çekeceğim diyor... İtrifa hemen olumlu yönde bozuluyor ve pas sesinden anlıyoruz zaten aşağı yukarı ne ara çektiğini :laugh: Hurricane'de veya diğerlerinde de aynı...

Aslında msh firmasına bir model ne gelecek, şöyle 3-5 metrede çekip sıkı bi video yayınlasalardı... Belki de arkadaş gönüllü bir arkadaş ve helisi kıymetli ;D

Free update ise güzelmiş, 400 lira civarından ikon kapatmak lazım bu aralar :laugh:

Esasen beni bu "rescue" muhabbeti çok da cezbetmiyor, zira ben yine zor anlar için upright self level şeklinde kullanacağım. Ama bahsedilen diğer özellikler için nisanı beklemek zor olacak. :) Arge çalışması zamanının %90'ının üniteyi titreşimden etkilenmeyecek hale getirmek için harcandığını söylüyorlar. Yine söylendiğine göre videodaki uçuşta ünite "hard mounted" imiş ve helide ciddi vibrasyon problemi varmış. Bu durumda olayı çözmüşler gibi geliyor bana, eğer söylenilenler doğruysa. :) 0 derece ayarı istememesi de güzel olacak, zaten ünitenin algoritmasını baştan aşağı yenilemişler. Daha önceden adı geçen vibrasyon analizi ve log tutma gibi durumlar hakkında yeni bir bilgi yok ne yazık ki. Ama rescue'dan bahsederken "diğer başka sürprizler" şeklinde bir ifade kullanmışlar. Tabi en güzeli update'in kesin olarak ücretsiz olacak olması. ;D

Yeni video. Bu videoda rescue'dan önce yükseltmiyor heliyi :) Anladığım kadarıyla, nasıl desem, rescue sertliğini azaltmış kullanan, heli yumuşak hareketlerle dönüp yükseliyor. Yeni update ile rescue'nun seviyesini de ayarlayabilecekmişiz.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu tatmin edici idi işte... Olay budur.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bekleyelim abi de hala bi gelişme yok. Ayrıca İkon gibi free update olacak mı yoksa yeni bir kasada, rengini falan değiştirip ayrı bir ünite olarak ittirecekler mi :) İkincisi olursa mevcut kullanıcılara bir faydası olmaz.
Tipik ALMAN yaklaşımı işte. Hesapta 1 yıldır yeni versiyon çıkacak ... :rolleyes:

Bu ikondaki olay ise bana pek de mantıklı gelmiyor. Bakarsan kaç yıl önceki hardware... Şimdi Spirit olsun, Vbar olsun hardware belli aralıklarla güncelliyorlar ki, işlem yapma hızları da yükselsin diye. Bakalım İkon bu sorunu nasıl çözecek.

Son olarak bunlar çok güzel gelişmeler ve desteklediğimiz şeyler. Ne kadar çok rakip, o kadar iyi :thumbup: Netice de çok şükür hiç bir marka ile ÖZEL anlaşmamız yok ve cebimize 1 kuruş dahi girmiyor :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu ikondaki olay ise bana pek de mantıklı gelmiyor. Bakarsan kaç yıl önceki hardware... Şimdi Spirit olsun, Vbar olsun hardware belli aralıklarla güncelliyorlar ki, işlem yapma hızları da yükselsin diye. Bakalım İkon bu sorunu nasıl çözecek.

Abi ikondaki işlemci spiritteki ve neuron'daki ile aynı, yani rescue açısından veya daha bir sürü özellik açısından sorun yok. Daha ilginci, spirit prodaki işlemci sanırım skookum'daki işlemciyle aynı. Yani skookum yıllar öncesinden o hardware'i koymuş ünitesine, ama gel gör ki bir spirit gibi pazarlayamıyorlar kendilerini...

O fiyattan nasıl pazarlasın, spirit gibi 185 dolar dese tamam da :D

İşte gps, rescue, self level, hard/soft floor, altitude hold, herşey tamam da... İki bin lira yau, en önemli özelliği o :D