İlk Modelim F22 Raptor için tavsiyeleriniz

AhmetKartal

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar, lazer kesimi yapmak yerine folyo üstüne bastırttım kendim keserim el tecrübem daha çok gelişir diye bir kaç elektrik aksam sipariş ettim, acaba tüm F22 Raptor model için gerekebilcek parçaları yazabilcek biri var mı? Forumdan da araştırdım kaynakları olan/atanlara teşekkürler.

(ESKİ)Merhabalar, yarın fotoblok üzerine lazer kesim yaptıracağım F22 bulabildim, elinde olan lazer kesime uygun olan varmı acaba? İleri de motorunu vb ekleyeceğim süslemeden sonra.

((Kullandığım modelin taslağı resmi))

Son düzenleme:
Fotoblok için lazer kesim gerekmiyor. Planı stik yapıştırıcı ile fotobloğun üzerine hafifçe yapıştırarak ta parçaları kesebilirsiniz. Plan kağıtlarını sonra sökebilirsiniz. Başlangıç için üstten kanatlı bir model uygun olur. İnternette ararsanız bu konuda plan bulabilirsiniz.
Bulamadım

Flite Test Commuter
Merhabalar, yarın fotoblok üzerine lazer kesim yaptıracağım F22 bulabildim, elinde olan lazer kesime uygun olan varmı acaba? İleri de motorunu vb ekleyeceğim süslemeden sonra.

Ekli dosyalar

• FT Commuter 1.0 Full Sized Plans.pdf
    407.1 KB · Görülme: 22
Herkesin desteği için teşekkürler F22 ayarladım başlangıç olarak

Başlangıç olarak trainer bir model ile başlayabilirsin. Forumda bununla ilgili bir çok konu var. Tavsiyem bu yönde.

Merhabalar, çok soru sordum ama bu işte sadece hep model tarafında oldum, hiç elektronik aksamlı bir uçak yapmadım. F22 Raptor model uçak için hangi elektronik parçalar gerekmektedir bazılarını aldık eksik ne var kontrol etmek için.. Teşekkürler

Bu forum müthiş bir kaynak. Bak mesela sorduğun soru için "büyük bir indeks" sayfası var.

Forumun anasayfasında aşağılara insen yada forumun sağını solunu kurcalasan ne var diye gözüne çarpar zaten. Uçak yapıyorsun şu an, aklına bir yığın yeni soru gelecek, al sana bir yol haritası:

Bu başlıklara sadece göz atsan bile aklında birşeyler canlanır.

Bu forum müthiş bir kaynak. Bak mesela sorduğun soru için "büyük bir indeks" sayfası var.

Forumun anasayfasında aşağılara insen yada forumun sağını solunu kurcalasan ne var diye gözüne çarpar zaten. Uçak yapıyorsun şu an, aklına bir yığın yeni soru gelecek, al sana bir yol haritası:

Bu başlıklara sadece göz atsan bile aklında birşeyler canlanır.
Çok teşekkür ederim

Merhabalar, lazer kesimi yapmak yerine folyo üstüne bastırttım kendim keserim el tecrübem daha çok gelişir diye bir kaç elektrik aksam sipariş ettim, acaba tüm F22 Raptor model için gerekebilcek parçaları yazabilcek biri var mı? Forumdan da araştırdım kaynakları olan/atanlara teşekkürler.

Şimdi sevgili kardeşim. Öyle genel sorular soruyorsun ki cevap vermek pek mümkün değil.

Mesela "Tüm F22 Rapotr modeller için gerekli parçalar" diye bir şey olamaz. Bu F22 modeli hangi malzemeden yapılıyor, boyutları nedir....... o kadar çok değişken var ki.

Şimdi mesela ben senin yerinde olsam hangi planı kullanacağım linkini paylaşır sorumu öyle sorardım.

Bu arada inşallah eletronik tercihlerini de düzgün yapmışsındır da ileri de sorun yaşamazsın. ;)

Örneğin bak yukarıda paylaşılan "Filite Test" sitesinde bir F22 Raptor detayları. Hem kullanılması gereken tüm elektronik malzemeler hem de diğer sorduğun imalat sırasında gerekecek diğer malzemeler güzelce listelenmiş.

Şimdi sevgili kardeşim. Öyle genel sorular soruyorsun ki cevap vermek pek mümkün değil.

Mesela "Tüm F22 Rapotr modeller için gerekli parçalar" diye bir şey olamaz. Bu F22 modeli hangi malzemeden yapılıyor, boyutları nedir....... o kadar çok değişken var ki.

Şimdi mesela ben senin yerinde olsam hangi planı kullanacağım linkini paylaşır sorumu öyle sorardım.

Bu arada inşallah eletronik tercihlerini de düzgün yapmışsındır da ileri de sorun yaşamazsın. ;)

Örneğin bak yukarıda paylaşılan "Filite Test" sitesinde bir F22 Raptor detayları. Hem kullanılması gereken tüm elektronik malzemeler hem de diğer sorduğun imalat sırasında gerekecek diğer malzemeler güzelce listelenmiş.

Model seçimini düzgün forumdan bir kullanıcınınkini seçtim, paylaşımı işin ona teşekkürler. Elektronik için 30A ESC & 1400KV Fırçasız motor aldım. Kalan malzemeleri tespit edipsipariş edeceğim