imax b6 ve zippy 2200

aztbdu

Çalışkan Uye
merhaba arkadaslar zippy 2200 25C -i imax b6 ile sarj etsem ne secmeliyim?220 mah olmasi lazim sayenizde bir iki sey ogrendim.yalnisim varsa duzeltin.ne kadar sarj-da kalmasi lazim?diger 2500 zippy -ni sarja koydum 3gun icinde kullanmadim sisman hale geldi.niye boyle oldu?bi problemi olurmu?

Ynt: imax b6 ve zippy 2200

Subhi bey Lipo Balance Modunda 2.2A secip sarj edin . pil doldugunda kendisi sesli ikaz verir 8 defa bip bip diye öter ve sarj durur,

sisen pilinizde sorun vardir muhakkak , ilerde yanabilir onleminizi alin

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
Subhi bey Lipo Balance Modunda 2.2A secip sarj edin . pil doldugunda kendisi sesli ikaz verir 8 defa bip bip diye öter ve sarj durur,

sisen pilinizde sorun vardir muhakkak , ilerde yanabilir onleminizi alin

onlem derken?kumandaya bi zarar verirmi sizce?hic kullanmadim ama sarj ederken ola bilir yalnish mode kullandim,nimh ola bilir ama pil lipodur.ondan ola bilirmi?ilk asamayi gectim sarj etmeyi ogrendim))2.2a ile balance charge yaptim kendisi yapti dayandi.saol kardesim.

inlem-derken lipolar kullanilmayacaksa lipo safe bag denilen yerlerde muhafaza edilmeli , oda yoksa metal bir kutuda saklanmali , isik gormeyen-serin bir yerde yoksa alev alabilirler , benim basima geldi , sismis pil yandi ve cocuk onadisi komple yandi evi yanmaktan son anda kurtardim , disardan gelmistim

imax b6 ve zippy 2200

Merhaba benimde Ogrenmek istediğim lipo pillerin dölüm suresiyle alakalı 120 dk diye yazıyor imaxb6 lipo pillerin Voltaj göstergesinde 4.20v 80 dk doluyor butun hücreler bende 90dk düşürdüm pilin dölüm süresini acaba yanlis birseymi yaptım yoksa standart dölüm süresi 120 dk mıdır pillerim zippy 3s 2200mah ama söylede bir sorunum var pilleri bazen 2 ser diye balance yapıyor bazende 3 ser olarak balance yapıyor balance kaplosunu ölçtüm herhangi bir sorun yok pinlerinde acaba imax b6 damı sorun yoksa pillerin hücrelerindenmi kaynaklanıyor 2 ser de şarj olsa yinede şarj oluyor güzel kullanıyorum ama pilin ömrünümü kısaltıyorum 2 ser balans yapınca o konuda pek bir fikrim yok açıkcası.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Mesut AKIN' Alıntı:
inlem-derken lipolar kullanilmayacaksa lipo safe bag denilen yerlerde muhafaza edilmeli , oda yoksa metal bir kutuda saklanmali , isik gormeyen-serin bir yerde yoksa alev alabilirler , benim basima geldi , sismis pil yandi ve cocuk onadisi komple yandi evi yanmaktan son anda kurtardim , disardan gelmistim

saol kardesim onceden uyardigin icin.
Allah muhafaza bir sey olmamish yenisini siparish edeyim

120dk olarak kalsin bence , sizin pikker 80dk da doluyor olabilir ancak , hucreleri bozulmus pilin balans suresi uzundur ve 80dk degilde 95dk da balans olacaksa sizin-ayariniza gore 90dk da balans islemini durdurur ve pil duzgun balanslanmaz ,

3Cell pili 2 Cell gibi goruyoraa kesin olarak bir sikinti var demektir , baska-bir 3Cell pil takin ondada aynisini yapatsa sarj aletinde-sorun vardir , yok eger duzgun ise diger pilde kesin kablosunda sikinti vardir

imax b6 ve zippy 2200

Baska pillerdede bazen 2 ser bazende 3 ser görüyor enteresan bir durum balance kaplosunu kontrol ettim şarj cihazının pinlerinin lehimlerini bile tazeledim sanırım pillerin kendi icinde bir temassizlik var 120 dk şarja devam ediyorum Ozaman tskler.

imax b6 ve zippy 2200

sedriq' Alıntı:
Baska pillerdede bazen 2 ser bazende 3 ser görüyor enteresan bir durum balance kaplosunu kontrol ettim şarj cihazının pinlerinin lehimlerini bile tazeledim sanırım pillerin kendi icinde bir temassizlik var 120 dk şarja devam ediyorum Ozaman tskler.

Serkan Bey 120 dak dediginiz buyuk ihtimal MAX sarj suresi. Yani herhangi bir problem olupta piller 120 dak full sarj olmuyor ise, sarj cihazi akim basmayi kesecektir ki buyuk bir sikinti olmasin. Bu sureyi bence de dokunmayin. Eger bir lipo pil 1C degerinde sarj edilirken (mesela 2200 amh icin 2.2 A) 120 dak full sarj olmuyor ise kesin pilde bir sikinti vardir.

Bu arada henuz bakmadi iseniz su konuyada bir goz atin :

imax b6 ve zippy 2200

Mehmet bey aslında benim piller 80 dk full şarj oluyor 11.1v 2200 lipo pillerimi 2.2 amperle dolduruyorum şarj süresini kısaltmak istememin. Nedeni acaba fazla şarj süresinin pile zarar verme durumunuda düşünmemden kaynaklanıyor bide 3 pili 6 saatte şarj etmekte günün yarısı yiyor acaba imax b6 da iki pili şarj etme şansım varmıdır Yada farklı bir ünitemi kullanmam gerekiyor?

imax b6 ve zippy 2200

sedriq' Alıntı:
Mehmet bey aslında benim piller 80 dk full şarj oluyor 11.1v 2200 lipo pillerimi 2.2 amperle dolduruyorum şarj süresini kısaltmak istememin. Nedeni acaba fazla şarj süresinin pile zarar verme durumunuda düşünmemden kaynaklanıyor bide 3 pili 6 saatte şarj etmekte günün yarısı yiyor acaba imax b6 da iki pili şarj etme şansım varmıdır Yada farklı bir ünitemi kullanmam gerekiyor?
Aynı anda balanslı bir şekilde 1'den fazla pili şarj etmek için yarı bir board almak gerekiyor. Mesela bununla 2-3 tane 3S pili aynı anda şarj edebilirsiniz. Tek sınır şarj cihazınız ve 24 VDC adaptör verebileceği max akım sınırı.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

imax b6 ve zippy 2200

Ben laptopun şarj kablosuyla imax b6 yı besliyorum o yetersiz kalır 24 voltluk çıkış amperi yüksek olan besleme adaptörüne ihtiyacım olucak

imax b6 ve zippy 2200

sedriq' Alıntı:
Ben laptopun şarj kablosuyla imax b6 yı besliyorum o yetersiz kalır 24 voltluk çıkış amperi yüksek olan besleme adaptörüne ihtiyacım olucak
Kesinlikle ;)

imax b6 ve zippy 2200

Mehmet abi ben anlayamadım neye 24volt veriyorsunuz ? imax B6 - Accucel 6 - GT Power A8 - HK Eco 6 gibi şarj aletlerinin girişi 12 - 18 volt arasıdır , nasıl 24 volt veriyorsunuz ? Laptop adaptörüde aslında 19 volttur ve buda şarj aletini bozabilir, bozmamış olabilir şimdiye kadar ancak bozmayacak anlamınada gelmez.

imax b6 ve zippy 2200

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi ben anlayamadım neye 24volt veriyorsunuz ? imax B6 - Accucel 6 - GT Power A8 - HK Eco 6 gibi şarj aletlerinin girişi 12 - 18 volt arasıdır , nasıl 24 volt veriyorsunuz ? Laptop adaptörüde aslında 19 volttur ve buda şarj aletini bozabilir, bozmamış olabilir şimdiye kadar ancak bozmayacak anlamınada gelmez.
Pardon üstad 24 değil, aynen dediğin gibi 12 VDC olacaktı :embarras: :D