İzmir'den Selamlar..

mstfhnd

Yeni Uye
Herkese merhaba ben Mustafa KILIÇ . İzmirde yaşıyorum. 26 yaşındayım Hava kuvvetlerinde çalışıyorum.RC model ile ilgilenmeye yeni başladım. Yol haritası olarak sizler karşıma çıktınız forumu genel olarak inceledim konulara göz atma fırsatı buldum. Gayet samimi ve yardımsever ortamınızı beğendim. Umarım aranızda yer bulabilirim. Çok fazla vakit ayıramasam da forum adabına az çok hakimiyetim var ancak heyecandan hatalar veya sürçülisan edersem şimdiden affola :)
Hangi model almalıyım ne ile başlamalıyım ne kadar bütçe belirlemeliyim gibi sorulara araştırma yapmaya başladım. 3,5 Kanal diye aldığım sonrada sizler sayesinde böyle bir kanal modeli olmadığını öğrendiğim 3 kanal oyuncak ile başladım diyebilirim :laugh:

Herkese iyi forumlar, Kırımsız uçuşlar..

İzmir'den Selamlar..

Hoşgeldin Mustafa,

Keyifli forumlar. :saygilar:

Aramıza hoşgeldin Mustafa :RCKolik:

İlk model olarak kesinlikle 4 kanal model falan alayım deme ;) Sebebine gelirsek :

Yerinde olsam hemen bir sim kumandası alıp, sim çalışmasına başlardım.

Bu süre zarfında antreman modeli olarak 6 kanal micro bir model alırdım (V977, HCP100s)

Baktım bu işten zevk alıyorum ve zaman / emek ayırabiliyorum o zaman sıra ile kumanda, 450 ya da 550 sınıfı bir model alırdım.

Tüm bu detaylar ve daha fazlası için vakit buldukca aşağıdaki konuya bakabilirsin ;)

İzmir'den Selamlar..

Aramıza Hoşgeldiniz Mustafa Bey.

İzmir'den Selamlar..

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aramıza hoşgeldin Mustafa :RCKolik:

İlk model olarak kesinlikle 4 kanal model falan alayım deme ;) Sebebine gelirsek :

Yerinde olsam hemen bir sim kumandası alıp, sim çalışmasına başlardım.

Bu süre zarfında antreman modeli olarak 6 kanal micro bir model alırdım (V977, HCP100s)

Baktım bu işten zevk alıyorum ve zaman / emek ayırabiliyorum o zaman sıra ile kumanda, 450 ya da 550 sınıfı bir model alırdım.

Tüm bu detaylar ve daha fazlası için vakit buldukca aşağıdaki konuya bakabilirsin ;)

Teşekkürler Mehmet hocam hoşbuldum. Sizin paylaşımlarınızı beğeniyle okumaya başladım. Söylediklerinizi dikkate alıp araştırmalarıma başlıyorum. Sabır isteyen bir süreç ama direkt kırımla hevesiminde kırılmasını istemiyorum. Maddiyat olarak ne kadar ayırmam gerekli sizce simulatörden gerçek uçuşu yapana kadar ?
çünkü bu işin oyundan ziyade RC gerçek ve güvenlik bir iş olabileceğini ve bu kadar rakamlar olacağını hiç düşünmemiştim :)

Ve beni hoş karşılayan bütün arkadaşlar abilerim hoşbuldum.

İzmir'den Selamlar..

Hoşgeldiniz :) Keyifli forumlar. Forumda aradığınız hemen her bilgiye ulaşabilirsiniz, ulaşamadığınız yerde de hepimiz buradayız. Ama o 3 kanala elinizi sürmeyin sakın. Yanlış el alışkanlığı kazandıracaktır. Şimdiden kolay gelsin.

İzmir'den Selamlar..

Hoşgeldiniz. Herkese katılıyorum. 3-4 kanal heli sonrası illaki 6 kanala geçiş yapacaksınız ve pişman olacaksınız :) (benim gibi :D)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İzmir'den Selamlar..

Hoş geldiniz, keyifli forumlar. 3 veya 3 buçuk kanal ya da 4 kanal farketmez hepsinin gideceği yol 6 :). Kana bir kere karıştı mı bu zehir o yolunu biliyor.
Forumumuzda İzmir den de arkadaşlar var iletişime geçerseniz faydası olacaktır.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi