karabahtli helici benim gibisi yok[VİDEO EKLENDİ )

Rasim Öztürk' Alıntı:
Valla Gökhan önceki pili bilmiyorum da bu pilde hemen her invertte aynı şeyler oluyor. İlk seferler flipten -invertte çok beklemeden- normale geçişler oluyor, irtifa kayboluyor. Uçuşun ikinci bölümünde ısrarlar daha fazla, iki kere sıçramış üçüncüde takılmış. Geçmiş olsun tekrardan.
Sagol abi olan oldu artik insallah bir sure kirimsiz giderim tesekkurleer

İnverte geçildiği an hic irtifa almıyor model. Oneway braksa dahi pallerdeki gucle heli bi musted Yükselir askıda kalır ve güm aşşağı iner.

Su durumda pil bitmediyse bana bitmemiş geldi ama ucus suresı cok fazla. İndikten sonra kalkmamanız lazımdı 5 dk dolmuş zatenki ben 550 ile hep 4dk uçarım.

Pili elersek eksi vermediginizide elersek.
Kesinlikle oneway degil diyebilirim.
Rasim abinin dedigi gibi eksi acılarında problem olabilir.

Gökhan collective kontrollerini doğru yapabildiğini varsayarak bende açılarda sorun olduğunu düşünüyorum.
Oneway düştüğünde de boşa çıkmış olabilir bu da bir ihtimal çünkü yeri baya bir kazıyor gibi görünüyor toz toprak havalarda yani.

Bence ayarları mutlaka bir daha gözden geçir :saygilar:
Tekrardan geçmiş olsun kardeşim.

Kendi tespitlerim de Rasim abininkilerle paralel :

1 ) Kesinlikle şahsi fikrim Oneway yüzünden kırım yaşanmadı,kırım sonrası hasar almıştır,
2 ) Collective yönetimi ve uzun olan uçuş süresi ve kırımın da ucus sonlarında olması bu kırımda direkt ana sebep.
3 ) +- Açıları ölçerken acaba Dijital ölçerin kalibrasyonu seni yanıltıyor mu ? Eksiyi bastıgında modelin tepkileri oldukça sağır çünkü.

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Kendi tespitlerim de Rasim abininkilerle paralel :

1 ) Kesinlikle şahsi fikrim Oneway yüzünden kırım yaşanmadı,kırım sonrası hasar almıştır,
2 ) Collective yönetimi ve uzun olan uçuş süresi ve kırımın da ucus sonlarında olması bu kırımda direkt ana sebep.
3 ) +- Açıları ölçerken acaba Dijital ölçerin kalibrasyonu seni yanıltıyor mu ? Eksiyi bastıgında modelin tepkileri oldukça sağır çünkü.
eyvallah reis dijital ölçerle ayarlıyom tekrar kontrol edecegim collective yönetiminde bi sıkıntı oldugunu sanmıyorum uzun olan uçuş süresi ve dijital ölçerle yanlış ölçüm olabilir tesekkürler

geçmiş olsun kardeşim bende 550 modelimle bu tarz kırımı aynı haftanın içinde 2 kez yaşadım takla atarken invertte kaldı ve çakıldım yılmak yok yola devam

geçmiş olsun Gökhan...

Muammer Akbulut' Alıntı:
geçmiş olsun kardeşim bende 550 modelimle bu tarz kırımı aynı haftanın içinde 2 kez yaşadım takla atarken invertte kaldı ve çakıldım yılmak yok yola devam
Sagol muammer abii tesekkur ederim