karabahtli helici benim gibisi yok[VİDEO EKLENDİ )

karabahtli helici benim gibisi yok

Çok geçmiş olsun. Seni anlıyorum gerçekten üzücü bir durum.
Geçenlerde ben de Raptor G4 ile üst üste sorunlar yaşamıştım.

Motoru değiştirdim. Uçuş sırasında Tail boom support çubuklarından biri çıktı havada kuyruk paline çarptı. Bir iki dişli ile atlattım.

Dişlileri taktım. Bu sefer yine aynı dişli havada kırıldı. Meğer autorotation dişlisi de kırılmış gözümden kaçmış.

O da halloldu en son havada alıcıyı besleyen soket çıktı. Ve model baya hasar aldı. Eğer 450 lik olsa sorun değil ama 700 lük olunca kötü oldu. Hatta ben de bunalmış bırakmayı bile düşünmüştüm. Ama kolay değil bırakmak.

:saygilar: video yarına kadar anca yüklenir heralde :lollol: :lollol:

Gerçekten çok üzücü bir durum. :( İnş tekrarı olmaz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geçmiş olsun Kardeşim üzüldüm. :( kırımlar çok kötü oluyor, geçen bende kuyruk rodunu servonun üzerine bırakmışım takmamışım yer kontrolleri limit ayarları gibi bir sürü kontrol yaptım hepsinde normaldi, modeli hovere aldım sıkıntı yok bir tur kuyruk çevirdim, haydaaa model dönmeye başladı, neyse stabilizayon moduna geçtim hala dönüyor, holdu biraz yukarıda çekmişim 450 model pallerde enerji bitti biraz sert indik tail bom ve tork tube ile atlattık. Sonra acele ile tekrar topladım ertesi günü hiç sökmeme rağmen kuyrukdaki vidalar gevşemiş ( kullandığım yağa buluyorum çok pahalı olmasa Doğukandan alacağım bir çift ama 110 yağ için verirsem sıkıntı çıkar.) yine kuyruk bıraktı bu sefer yine hold skidin bir ayağı ile kurtardım. ondan sonra bir aldım elime 4 gün özene bezene topladım bu gün normal uçtu şükür, diyeceğim bu işin doğasında var kırım sen ne yaparsan yap bence birinci kural kesinlikle acele etme ikinci kural kuralları atlama.

Geçmiş olsun Gökhan, sağlık olsun demekten başka yapılabilecek birşey yok malesef. :-\

Önemli olan senin hevesinin kırılmamış olması, yaralar nasolsa sarılır. :thumbup:

Geçmiş olsun Gökhan Hocam....Sana bir şey olmasın....

:saygilar: hepinize ayri ayri tesekkur ederim sagolun varolun helinin skidlerini havalandiran bu isi zor birakir kim ne derse desin helisiz olmaz olamaz :RCKolik:

Gökhan geçmiş olsun kardeşim :saygilar:

Videonun linki geçersiz galiba.

Videoyu izledim telefondan ama daha sonra yüksek sesle ve büyük ekrandan da izleyeceğim. Bana pal açılarında sorun var gibi geldi. Sanki model invertte iken kendini kaldıracak kuvveti üretemiyor. Yanılıyor da olabilirim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

uçuş süresi bana çok uzun geldi, hava da pil bitmiş gibi duruyor.

Yanılmıyorsun bence Cahit abi... Baştan sona bütün fliplere de dikkat ederek izledim. Zaten uçuşun ilk yarısında anlık inverte geçişler var, oralarda çok kalınmıyor. Ki onlarda da irtifa kayıpları ciddi ama bundan bişey çıkarmak güç çünkü collective yönetimine de bakabilir bunun sebepleri...

Ama inişten sonra tekrar kalkılıyor ve uçuşun ikinci yarısı başlıyor. Burda iki sefer invertte kalışlar var, ikisinde de model sürekli irtifa kaybediyor ve iş tehlikeye binecek gibi olduğunda toparlanıyor tekrar upright pozisyona... Üçüncüsünde ise invertte ısrar ediliyor, model yine irtifa kaybediyor, bu sefer toparlamak için de yeterli mesafe kalmıyor ve kırımla bitiyor.

Modelin negatif açıları çok düşük gibi, inverte geçtiğinde modeli dengelemekten uzak.. Tabii collective komutlarında da hata olabilir, bişey diyemem... Ama youtubeda da oneway failure videoları var, bu şekilde değiller. Modelin sesinin bariz değişmesi, güçten düşmesi lazım. Bu onlara bi örnek değil.

kadir kocaman' Alıntı:
uçuş süresi bana çok uzun geldi, hava da pil bitmiş gibi duruyor.
Abi dustugunde pilleei olctum 3.70 civarlarindaydi one way rulman gitti buyuk ihtimalle cunki one way rulmanda calismiyo bosa cikmis

Rasim Öztürk' Alıntı:
Yanılmıyorsun bence Cahit abi... Baştan sona bütün fliplere de dikkat ederek izledim. Zaten uçuşun ilk yarısında anlık inverte geçişler var, oralarda çok kalınmıyor. Ki onlarda da irtifa kayıpları ciddi ama bundan bişey çıkarmak güç çünkü collective yönetimine de bakabilir bunun sebepleri...

Ama inişten sonra tekrar kalkılıyor ve uçuşun ikinci yarısı başlıyor. Burda iki sefer invertte kalışlar var, ikisinde de model sürekli irtifa kaybediyor ve iş tehlikeye binecek gibi olduğunda toparlanıyor tekrar upright pozisyona... Üçüncüsünde ise invertte ısrar ediliyor, model yine irtifa kaybediyor, bu sefer toparlamak için de yeterli mesafe kalmıyor ve kırımla bitiyor.

Modelin negatif açıları çok düşük gibi, inverte geçtiğinde modeli dengelemekten uzak.. Tabii collective komutlarında da hata olabilir, bişey diyemem... Ama youtubeda da oneway failure videoları var, bu şekilde değiller. Modelin sesinin bariz değişmesi, güçten düşmesi lazım. Bu onlara bi örnek değil.
Rasim abi gproda eksi arti acilarim 12 derece idi oyle ayarlamistim daha onceki pildede invert denedim sikintisiz invertte yukseldi bu 3 uncu pilde sonlara dogru boyle bisey yapti uniteden olabilirmi acaba

Valla Gökhan önceki pili bilmiyorum da bu pilde hemen her invertte aynı şeyler oluyor. İlk seferler flipten -invertte çok beklemeden- normale geçişler oluyor, irtifa kayboluyor. Uçuşun ikinci bölümünde ısrarlar daha fazla, iki kere sıçramış üçüncüde takılmış. Geçmiş olsun tekrardan.