Kargo Takip Uygulaması

hakandaspinar

Çalışkan Uye
Merhaba Arkadaşlar

Özellikle bu hobiye başladım başlayalı o kadar çok yurtdışı kargo takibi yaptimki bazen 3-4 farklı siteden aldığım kargo takip numaralarını kontrol etmem ve not alarak takip etmek oldukça zahmetli bir iş olduğu zamanlarda oldu. Geçenlerde youtube da denk geldiğim basit uygulama yapma sitesi ai2.appinventor.mit.edu sayesinde şu şekilde bir şablon oluşturdum.
Eğer halihazirda kargo numaralarını saklayan ve kolay biçimde kargo sorgusu yapacabilecegimiz işe yarar bir uygulama yok ise (pttnin kendi uygulamasi işimi tam anlamıyla gormuyor.) sitenin türkçe kullanim derslerini takip ederek işe yarar bir uygulama yapmayı planlıyorum Sizlere sormam gereken şey tavsiye ve destek niteliğinde aslında;
1. Başka işimize yarar buton eklemelimiyim.
2.Uygulamanin arka planindaki aslinda basit ama ingilizce olduğu için öğrenmem zaman alacak scratch işlemleri hakkında destek olabilirmisiniz.

Böylelikle bazen takip etmesi çile olan siparişleri Arşivde saklayarak sorgulamalarimizi daha rahat ve hızlı yapabiliriz. Sizlerinde görüş ve önerilerinizi duymak isterim.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kargo Takip Uygulaması

Kargo Takip Uygulaması

Rasim abi teşekür ederim 17 track uygulamasinda numarayi animsamasi işimi görüyor ama tr içindeki ptt hareketlerini göstermiyor. Artik en azindan orda liste tutmuş olurum sonra yine ptt sayfasından sorgularim. [emoji1]

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kargo Takip Uygulaması

Çabanız takdire değer.

Bazı siteler captha kod uygulaması ile sistemlerini daha güvenli hale getiriyorlar. Bu çerçevede bu sorunu da aşmanız gerekecek. Zira genel uygulamalı bir siteden arama yapınca göremediğim bazı Track'leri kendi sitesinde takip edebildiğime şahit oldum