Kargomuzun Yurtdışı Yolculuğunu - Uluslararası Gönderi Takibini Nasıl Yaparız

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hadi gözün aydın Selçuk :)

teşekkür ederim Mehmet abi, fpv setim ve gimbalde geldimi tamamdır. geriye motorları yenilemek kalıyo. uçuştan sonra karar vereceğim. Ve Apm konusuna devam edebiliriz.

Merhabalar banggooddan bi siparis verdim de yeniyim bu konularda.. pek bi bilgim yok. Arastrdm biraz ama aklma takildi yinede. Kargom ne alemde anlayamadim takip nosu RC037499156MY bi bakabilirmi bilen biri Teşekkürler :)

Cagatay bey öncelikle üyelik sonrası size ozelden gelen mesajda belirtildiği uzere bir selam verip lütfen kısaca kendisini tanıtınız....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oncelikle Kusura bakmayin ogrenciyim telefondan giriyorum net pek iyi degil bulundugum yerde. Adim ahmet cagatay aşık 26 yasindayim okul nedeniyle mugladayim izmirliyim bu islerde yeniyim hatam olursa özürdilerim..ustteki konudada belirttgim gibi kargom nerede nezman gelir acaba merak icindeyim.

Öncelikle kargo işini biraz şans olduğunu unutmamak gerek ama benim v977 de malezya post ile gelmişti.Senin kargo durumundan 2 hafta sonra da elimdeydi.Dediğim gibi şans işi çok fazla üstüne düşmeyip hayırlısı demek en iyisi gelir birgün elbet..
Saygılar... :saygilar: :saygilar:

2 haftaysa iyi finalleri bitirmis olurum kapida karsilarim postaciyi :) eyw bilgi icin..

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
su fotoda kargonun istanbula yollandgimi yoksa istanbula ulastigimi soyleniyor arkadaslar :) ptt ekranindada sorgulayinca sevk edildi ve teslim edildi gibi ibareler var aklimi karstrdi.

Herkese selamlar. Yeni katıldım aranıza. 26 yaşında istanbuldan katılıyorum :) Banggood dan 2 sipariş verdim aynı gün. Biri ptt te görünüyo şu an. O cn kodlu. Diğer my kodlu olanla ilgili hiçbi bilgi yok. Napılır bu durumda ?

Merhaba, dün akşam hobbyking'den air parcel ile sipariş verdim.Siparişin içerisinde Turnigy 9XR Alüminyum taşıma çantası da vardı(1kg civarında).Diğerleri servo uzatma kablosu,frsky alıcı,iniş takımı,yeke,clevis,xt60 connector,buzzer,..vs vardı.Toplam ağırlık 2.5kg kadar.Kutunun büyüklüğü 300-400mm olacak kadar yazıyordu sipariş ekranında fakat yine de bilemiyorum.%90 ihtimalle gümrüğe takılacaktır.Merak ettiğim konu ise, Air Parcel ile ilk defa sipariş verdim.Ortalama Türkiyeye girmesi ne kadar sürer? Bilgisi olan var mı?

selamlar, air parcelle kargo nezaman türkiyeye giriş yapar bilinmez fakat bazende bir gün öncesinden ordayım diye kayıt olabiliyor ;D

bugün ayın 3 ü

GÖNDERİNİN HAREKETLERİ
SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
PTT İŞYERİ/ŞUBE İLÇE İL
1 02/12/2015 18:05:00 Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Otb) - - Switzerland (Yurt Disi)
2 02/12/2015 18:05:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - Switzerland (Yurt Disi)
3 02/12/2015 18:05:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Switzerland (Yurt Disi)
4 04/12/2015 23:59:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Switzerland (Yurt Disi)
Bu sayfayı yazdır

Ümit Piriştina' Alıntı:
selamlar, air parcelle kargo nezaman türkiyeye giriş yapar bilinmez fakat bazende bir gün öncesinden ordayım diye kayıt olabiliyor ;D

bugün ayın 3 ü

GÖNDERİNİN HAREKETLERİ
SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
PTT İŞYERİ/ŞUBE İLÇE İL
1 02/12/2015 18:05:00 Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Otb) - - Switzerland (Yurt Disi)
2 02/12/2015 18:05:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - Switzerland (Yurt Disi)
3 02/12/2015 18:05:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Switzerland (Yurt Disi)
4 04/12/2015 23:59:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Switzerland (Yurt Disi)
Bu sayfayı yazdır
Ümit abi merhaba, bir gün önceden sisteme bilgi girilmesi tahmin ediyorum ki zaman dilimindeki farktan dolayı oluyor.Air Mail Registered ile aralarında fazla fark yoktur heralde.

Arkadaşlar Banggood'dan bu aralar lipo alan var mı? Ben v931 için 6'lı batarya seti sipariş ettim de hala 60 gün civarında mı geliyor diye soracaktım.

Yaklasik 50 gun once aldim hala yolda :)

Eyvaaah. Bari elime geçse de beklediğime deyse.