Lipo pil şişmesi 2.pil de şişti

Şöyle bir şey geldi aklıma daha önce deneyen illaki olmuştur 3s lipo yerine 3 adet lion 18650 pil alsam bunların 5c olanları var sanırım benim motor en fazla 15a çekiyor 5c 3000mah 18650 işimi görür gibi gözüküyor acaba denesem mi?
10 C olan bu pil denenebilir. 3S batarya paketi yaparsınız 3s bms ile deşarj /şarj yapılabilir. Tabi ağırlığına da dikkat etmek gerek.

Son düzenleme:
Şöyle bir şey geldi aklıma daha önce deneyen illaki olmuştur 3s lipo yerine 3 adet lion 18650 pil alsam bunların 5c olanları var sanırım benim motor en fazla 15a çekiyor 5c 3000mah 18650 işimi görür gibi gözüküyor acaba denesem mi?
Merhaba, ben denedim. Sizdeki motorun 2212 980kv neredeyse aynısını kullanıyorum. Lipoya göre hızlıca artılarını ve eksilerini yazayım. Elimde lipo olarak Leopard 3s 4200 mAh 40c, 18650 olarakta Aspilsan 3s 2900 mAh 5c var.
Lipoya göre artıları
1-Ucuz
2-Aynı ağırlıkta daha fazla kapasite
3-Daha dayanıklı
Lipoya göre eksileri
1-Yük altında voltajı çok düşüyor, bu da maksimum itkinin baya düşük kalmasına neden oluyor. (Bu kullandığım pilin C değerinin düşük olmasından kaynaklanıyor, farklı yöntemler ile çözülebileceğini düşünüyorum daha denemedim.)
2-Paketlemek ile uğraşmak gerekiyor.
İsterseniz test videolarını kaydetmiştim atabilirim.
Kolay gelsin:saygilar:

Powerxtra 25P 2.500 mah modelini oneririm. Anlik 30A surekli 20A. 3S1P isinizi gorur. ortalama olarak 160-180 Gr agirliginda olur.

• Beğen
Tepkiler: BİLAL KOÇ
Powerxtra 25P 2.500 mah modelini oneririm. Anlik 30A surekli 20A. 3S1P isinizi gorur. ortalama olarak 160-180 Gr agirliginda olur.
Öncelikle çok teşekkür ederim, bu pillerden aldım ve az önce test uçuşu yaptım inanın leopard power 2200mah 3s 25c pilden daha iyi uçtu diyebilirim. arada 3 kat fiyat farkı var. sanırım bu piller ile daha uzun süre uçuş yapılabilir ilk deneme olduğu için çok uzun uçmadım ama tahminen 10dk geçmiştir, çok az bir ısınma oldu haricinde hiçbir sorun olmadı. şimdide 21700 4000 mah pilmi alsam diyorum :)

Öncelikle çok teşekkür ederim, bu pillerden aldım ve az önce test uçuşu yaptım inanın leopard power 2200mah 3s 25c pilden daha iyi uçtu diyebilirim. arada 3 kat fiyat farkı var. sanırım bu piller ile daha uzun süre uçuş yapılabilir ilk deneme olduğu için çok uzun uçmadım ama tahminen 10dk geçmiştir, çok az bir ısınma oldu haricinde hiçbir sorun olmadı. şimdide 21700 4000 mah pilmi alsam diyorum :)
Hocam pillerin seri bağlantılarını punta işlemi ile mi yaptınız yoksa lehimle mi?

Bence agirlikta bir probleminiz yoksa 3S2P (5.000 Mah) olarak devam edebilirsiniz. Bosuna 21700 e girmeyin. Giriceksenizde Molicell P42A serisi oneririm. Balans kablosu cikarttiysaniz lipo buzzer alip 3V hucre basi ayarlarsaniz cok saglikli 400-500 Cycle gorur. Powerxtra fiyat performans acisindan mantikli. Hatta 3S2P cevirin bataryayi, ucagi da kanattan cift motorlu modele.

Son düzenleme:
  • Beğen
Arkadaşlar, 3s 2200mah 25c leopard power marka pil aldım, bu pili 30a esc, emax 2212 980kv motor ve 9060 pervane ile kullanıyorum. Şarj aleti olarak B3 Lipo Charger diye bi alet kullanıyorum. ilk pili 2-3 defa şarj ettim ve şişme olduğunu gözlemledim aldığım yerle görüştüm değişim sağladılar sağolsunlar, fakat yeni gelen pi de aynı şekilde 2 3 kullanımda hafiften şişmeye başladı uçağı birkaçdefa düşürdüm fakat pilde fiziksel bir hasar oluşmadı zaten önüne arkasına süngerden yastık yapmıştım. Pilde şarj esnasında veya kullanıım sırasında en ufak bir ısınma oluşmadı, acaba sorun nerede olabilir.
Hocam konuyu şimdi gördüm ancak bence sorun b3 şarj aletinde, şubat ayından beri leopard 3s 25c 1500mah lipo kullanıyordum. Çakma imax b6 ile şarj ediyordum. Şişme gözlemlemedim. Ama geçenlerde merak ettiğim b3 aldım ve test ettim. Ama hücrelerde hep bi tutarsızlık oldu. Yani diyelim 1. hücre 4.28 ama 2. hücre 3.90 larda fln kaldı. Buda Dronemin kumandasına takınca şarjı tam olmasına rağmen az gösterdi. 2000'li yıllarda Dayım almanya'dan abime bi jeep getirmiş rc onun pilinin markası leopard dı. Bende ona güvenerek almıştım aslında yıllardır varsa iyidir diye ve bence leopard gayet iyi bir batarya. Ama şuan dışarıda bir yerde dorone kayboldu pilde gitti. :cry::lol:

• Beğen
hocam bu arada yaptığınız 18650'lerden memnun musunuz. Lipo fiyatları almış başını gitmiş.
Çok memnunum elimdeki 3s2200 lipodan daha uzun gidiyor ayrıca daha hafif oldu, hemen gidip 3 tane daha aldım şuan çok memnunum. ben emax2212 980kv motor ile kullanıyorum henrhangi bir sorun yok çok az bi ısınma var o normal zaten. keşke daha önce alsaymışım boşuna lipoya okadar para verdim.

Çok memnunum elimdeki 3s2200 lipodan daha uzun gidiyor ayrıca daha hafif oldu, hemen gidip 3 tane daha aldım şuan çok memnunum. ben emax2212 980kv motor ile kullanıyorum henrhangi bir sorun yok çok az bi ısınma var o normal zaten. keşke daha önce alsaymışım boşuna lipoya okadar para verdim.
Bende deneyeceğim hocam büyük ihtimal. 1 tanesi kaç gram ağırlığında acaba bilginiz var mı?