Lipo Sarj Cihazinda Sorun

Merhaba Serkan,
Yeni basladim diye yazmissin,sanirim benim ilk kullandigimda bilmeden yaptigim hataya dusmussun.Li-po pillerin nasil kullanilmasi gerektigi konusunu arastirman gerek eger dedigim gibi olduysa.
Tam sarj durumunda pilin max 8.4 volt olmali ve heli ni ucurdugunda 7 voltun altina (en iyisi 7.4) dūsmeden ucuşu bitirmelisin.Ve pil soguduktan sonra tekrar sarja takmalin.
Bunlari, benim yaptigim sekilde yanliş kullandigini düsünerek yazdim.
Umarim yararli olur.

N.ali kilic' Alıntı:
Merhaba Serkan,
Yeni basladim diye yazmissin,sanirim benim ilk kullandigimda bilmeden yaptigim hataya dusmussun.Li-po pillerin nasil kullanilmasi gerektigi konusunu arastirman gerek eger dedigim gibi olduysa.
Tam sarj durumunda pilin max 8.4 volt olmali ve heli ni ucurdugunda 7 voltun altina (en iyisi 7.4) dūsmeden ucuşu bitirmelisin.Ve pil soguduktan sonra tekrar sarja takmalin.
Bunlari, benim yaptigim sekilde yanliş kullandigini düsünerek yazdim.
Umarim yararli olur.

v912 de limit seviyeye düşünce lipo voltajı, motor yavaşça devir kesip inişe doğru geçiyor ve stop ediyor motor. sonra istesenizde motor çalışmıyor. kart üzerinde ki kırmızı ışık yanıp sönüyor. yani koruması var...

Merhaba Selcuk.Bu aleti dogrusu hic tanimiyorum,yazmissin korumasi varmis.Ancak Serkanin yazdiklarina tekrar bakinca pil takili vaziyette araci acik biraktigi seklinde bir yer dikkatimi cekti.Büyük ihtimal lipo tamamen yada büyük kismi bosaldigi icin heli tepki vermiyor ,ve şarj da olmuyor.Sonuc olarak şarj cihazindan yana bence bir sıkıntı yok.Saglam yani.

N.ali kilic' Alıntı:
Merhaba Selcuk.Bu aleti dogrusu hic tanimiyorum,yazmissin korumasi varmis.Ancak Serkanin yazdiklarina tekrar bakinca pil takili vaziyette araci acik biraktigi seklinde bir yer dikkatimi cekti.Büyük ihtimal lipo tamamen yada büyük kismi bosaldigi icin heli tepki vermiyor ,ve şarj da olmuyor.Sonuc olarak şarj cihazindan yana bence bir sıkıntı yok.Saglam yani.

Merhaba bende zaten olabilecek tüm ihtimalleri yazdım, kanaatimide liponun boşaldığı sorunun lipodan olduğu yönünde kullandım. ama olası tüm ihtimalleride dile getirdim.
"v912 üzerinde de switch açık bir şekilde beklemiş olma ihtimalide var." diye bir cümle kurmuşum zaten. bazı arkadaşların yanıldığı bir yer var, bir lipo bir ledi bir kaç gün yakabilir eyvallah ama o kart sadece ledden ibaret değil 2.4gz alıcı da sürekli çalışıyor buda lipoyu sömürüyor. kısacası lipo ölmüş... değiştirdiğinde sorun çözülecek... sevgiler...

Başka pilde heli tepki veriyor ama lipoyu taktığımda ampermetreden bakıyorum belli bir yere kadar şarj alıyor pili heliye taktığımda o çok küçük şarj olan kısımda bir anda bitiyor yeni fiyat performans iyi şarj cihazı ne önerirsin veya almama gerek var mı şarj cihazı sıkıntılı olabilir mi ama bir kere şarj edip uçurdum sıkıntı yoktu sonra birden sıkıntı çıktı

serkan bayazıt' Alıntı:
Başka pilde heli tepki veriyor ama lipoyu taktığımda ampermetreden bakıyorum belli bir yere kadar şarj alıyor pili heliye taktığımda o çok küçük şarj olan kısımda bir anda bitiyor yeni fiyat performans iyi şarj cihazı ne önerirsin veya almama gerek var mı şarj cihazı sıkıntılı olabilir mi ama bir kere şarj edip uçurdum sıkıntı yoktu sonra birden sıkıntı çıktı
Yeni sarj cihazına gerek yok. Sorun şuradan kaynaklanıyor sen lipoyu v912de takili birakıp switchi açık bırakınca lipo pert oldu çöp oldu. Yeni bir lipo al. Elindeki piller gebermiş olabilir. Şarj cihazında sorun olacağını sanmıyorum ama çokta pahalı bişey değil yenisini alabilirsin 3-4 dolara sanırım. Denersin

Sent from my iPhone using Tapatalk