Lippisch P.13 1/10 ölçek 3D Baskı

Fanın uçağa montaj detayları:

ilk olarak fan ayrı bir parça olarak basılan “boru”ya oturtuluyor. Bu borunun arka ucu 45 derece açılı. Kablolar için de uygun bir yere bir delik delinecek.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu fan ve boru kombinasyonu gövde içindek

F

Fanlı boru yerine oturtulunca fanın ön tarafı da uçağın burnundaki yuvaya tam oturmuş oluyor.

Arkada iki borunun birleşim yerindeki bantları saymazsak yapıştırıcısız vidasız cıvatasız güzel bir montaj sistemi tasarlamış Chris, beğendim :thumbup:

@Mehmet Kucuksari Adminim, daha önce birkaç kere garip bir “yazı yokolması” probleminden bahsetmiştim hatırlarsanız, yukardaki mesajıma bakarsanız bu sorunu gôrebilirsiniz. 3. Ve 4. fotolar ve 4. ile 5. fotolar arasında yarım kalan yazılar var, ben bunları tamamen yazıyorum, sonra “enter”a basıp alt satıra inince veya mesajda başka bir yeri yazarken hop yazdıklarım kayboluyor..

Var mı başka bu tür sorunlar yaşayanlar cepten yazarken? Chrome ile de Safari ile de yaşıyorum aynı sorunu..

• Şaşırdım
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
3. Ve 4. fotolar ve 4. ile 5. fotolar arasında yarım kalan yazılar var, ben bunları tamamen yazıyorum, sonra “enter”a basıp alt satıra inince veya mesajda başka bir yeri yazarken hop yazdıklarım kayboluyor..
Evet kardeşim net bir şekilde gözüküyor :eek: :(

Daha öncede bu sorunu yaşarken mesaj içinde resim ilavesi vardı değil mi kardeşim ?
Var mı başka bu tür sorunlar yaşayanlar cepten yazarken? Chrome ile de Safari ile de yaşıyorum aynı sorunu..
Bunu ayrı bir konu olarak açayım. Bakalım cepten benzer sorunu yaşayan başka üyelerimiz var mı ?

@Mehmet Kucuksari Adminim, daha önce birkaç kere garip bir “yazı yokolması” probleminden bahsetmiştim hatırlarsanız, yukardaki mesajıma bakarsanız bu sorunu gôrebilirsiniz. 3. Ve 4. fotolar ve 4. ile 5. fotolar arasında yarım kalan yazılar var, ben bunları tamamen yazıyorum, sonra “enter”a basıp alt satıra inince veya mesajda başka bir yeri yazarken hop yazdıklarım kayboluyor..

Forum editörü bile iflas etti senin projelerin karşısında!
Doğru söyle: bu motorları Schwalbe için mi sipariş ettin? Lippisch için mi?

Hobbykingden verilen sipariş epey gecikmeli (herzamanki gibi! :mad::mad::mad:) olarak elime ulaştı. Bu siparişte hem karaşahini, hem T-2 yi hemde bu uçağımsıyı uçmaya hazır hale getirmek için gereken ıvır zıvırlar vardı. İlk birkaç günü söylenerek geçirdikten sonra kolları sıvayıp bu mereti tamamladım. Servolar yerlerini aldı kontrol çubukları bükülüp yerlerine monte edildiler, motor ESC alıcı da bağlanıp radyoda gerekli “ailvator” programlaması yapıldı. Kalkış destek arabası için sürücü de bulundu, bugün maiden denemesi olacak!

@3dholicpilot bu poz da senin için :evil:

Bugün için üç pil şarj ediyorum..

???

2 saat geçmiş, son durum nedir kardeşim ? Uçtu mu ?

Uçtu uçtu :thumbup::thumbup::thumbup:

Hem de ilk denemede!

Birkaç foto ve kısa video instagrama yükledim , tüm uçuş videolarını da youtube a koyacağım sonra..

İlk uçuş epey hareketliydi, meret feci oynak :) bir de timer kurmayı unutmuşum, uçurduğum meretin EDF olduğunu da unutmuşum :D ESC havada gücü kesene kadar uçtum, gücü kaybedince de yusuf yusuf modunda inişe geldim :lol::lol: İniş aceleye gelince pek de düzgün olmadı, burun koptu. Hemen sahada CA ile geri yapıştırdım. Motoru yeniden yerine taktım. Kumandaya 2 dakikalık timer ekledim, elevatör ve aileron atımlarını kısıp ikinci uçuşa çıktıım. İkinci uçuşun kalkışı çok güzeldi, meret arabadan mükemmel bir şekilde ayrıldı tırmanmaya başladı ama tam tırmanışta güç kaybetmeye başladı, baktım havada tutunacak bile hali yok hemen karşıya doğru araziye indirdim. İniş dügün olmasına rağmen yine burun kırıldı.. Yine tamir ettim :D Bu sefer kanalı yerine bantlamak yerine CA ile yapıştırdım ve sızdırmaz hale getirdim (ikinci uçuşta tüpün kaydığını bundan dolayı güç kaybettiğimi düşünüyordum).
Üçüncü uçuş çok tatlı oldu, kısılmış atımlar ve yapışmış tüple hem model epey ehlileşmiş oldu hem de yarım gazda bile seyredebilir hale geldi. Tono atmaya girişince de deli gibi dönen birşey oluyor ama :) İki dakika uçup timer ötmeye başlayınca da dönüp indim. Bu sefer model tek parça inebildi :D

Oldukça keyifli bir model, küçük ve tek parça yapısıyla da uçuşa giderken çerez niyetine arabaya atılabilecek bir model diyebilirim. Havadaki ve yerdeki görüntüsü de epey farklı, sahaya renk katıyor :) boyama yapmaya değer, biraz daha uçurayım, elim biraz daha alışsın güzel bir boyama yaparız buna da :thumbup:

Uçtu uçtu :thumbup::thumbup::thumbup:

Hem de ilk denemede!
Harika haber kardeşim :heartxf::hoppa:
İlk uçuş epey hareketliydi, meret feci oynak :)
Videodaki ilk kalkış da epey heyecanlıydı :hoppa:
Oldukça keyifli bir model, küçük ve tek parça yapısıyla da uçuşa giderken çerez niyetine arabaya atılabilecek bir model diyebilirim. Havadaki ve yerdeki görüntüsü de epey farklı, sahaya renk katıyor :) boyama yapmaya değer, biraz daha uçurayım, elim biraz daha alışsın güzel bir boyama yaparız buna da :thumbup:
Kesinlikle senin elinden şöyle karakterli güzel bir boyamayı hak eden değişik ama güzel bir model kardeşim :heartxf: :thumbup: