MA Ekonomik Tricopter , Quadcopter Toplama Listesi ve Yapımı - (Hand made frame)

MA Ekonomik Tricopter Toplama Listesi ve Yapımı - (Hand made frame)

Dinçer bey bi fotoğraf çekmişsinizdir mutlaka değilmi :laugh: :laugh: ;D ;D

Mesut AKIN' Alıntı:
Dinçer bey bi fotoğraf çekmişsinizdir mutlaka değilmi :laugh: :laugh: ;D ;D
Çektim tabii hemen :) 72 nolu mesaja eklemiştim. Mesajda sorun mu oldu acaba...

Dincer' Alıntı:
Çektim tabii hemen :) 72 nolu mesaja eklemiştim. Mesajda sorun mu oldu acaba...
ilk baktığımda gözükmüyordu :) ama şuan gözüküyor :) hayırlı olsun tekrar :) ,

aynı frame yakın bir arkadaşımda vardı buda onun kısa bir uçuş vidyosu :) sizin motorlarınız kaç KV idi Dinçer bey ? arkadaşımzın motorları 900KV idi ve 10 lujk pervaneden ziyade 9 luk pervane ile daha stabil bir uçuş karakteristiği yakaladı

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut AKIN' Alıntı:
ilk baktığımda gözükmüyordu :) ama şuan gözüküyor :) hayırlı olsun tekrar :) ,

aynı frame yakın bir arkadaşımda vardı buda onun kısa bir uçuş vidyosu :) sizin motorlarınız kaç KV idi Dinçer bey ? arkadaşımzın motorları 900KV idi ve 10 lujk pervaneden ziyade 9 luk pervane ile daha stabil bir uçuş karakteristiği yakaladı

Motorlar Sunnysky 1400 kv
Pervaneler ya 8045 ya da 9050 olması lazım, emin değilim, bakarım tekrar... ama 10 değildir...

Mehmet abi konu güncelllllll :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

quad yapacaklar bu listeye birtane frame ve bir motor esc daha eklemeleri yeterli :D

Dincer' Alıntı:
Motorlar Sunnysky 1400 kv
Pervaneler ya 8045 ya da 9050 olması lazım, emin değilim, bakarım tekrar... ama 10 değildir...

pazar günü alanda zafer abi denediği birçok motor'dan sonra bu sunnysky motordan çok memnun kaldığını belirmişti gerçekten bende inceledim balans v.s hiç yoktu ayrıca ne hikmetse motor çok sessiz çalışıyor.

ayrıca sarımlar ve sipir'lerin üst üstte bindirilmesi gayet düzgün idi hatta gördüğüm birkaç pahalı motor'dan bile itinalı sarılmıştı.

MA Ekonomik Tricopter , Quadcopter Toplama Listesi ve Yapımı - (Hand made frame)

bu arada eline sağlık ma güzel çok güzeel bir konu.

Ynt: MA Ekonomik Tricopter , Quadcopter Toplama Listesi ve Yapımı - (Hand made frame)

Iskender sağolasında sen böyle bişey hala nasıl yapmadın ya. Tam senlik iş inan.

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

son 2 haftadır alanda tüm arkadaşlara söyledim bir quad yapayım bu son olsun dedim

onuda uçuramazsam bırakıcam bu uçan modellerle uğraşmayı diye :(

zafer abi ve tüm arkadaşlar'a söyledim ilker başkanada söylemiştim birkaç ay önce ben bu frameyi çok beğeniyorum diye ama önermiyorlar şevkim kırılıyor

önerdikleri frameler plastik biliyorsun uyuzum plastiğe.

bu frameyi alıp esc'leri ana frame içine konumlandırıp motor kablolarını boom içinden geçirmek istemiştim biliyorsun kablolarada uyuzum

bu ikisinden birini istiyorum beğeniyorum şapkalı olan çok güzel ama boom'lar karbon değil muhtemelen onu alıcam

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İskender Yenimol' Alıntı:
son 2 haftadır alanda tüm arkadaşlara söyledim bir quad yapayım bu son olsun dedim

onuda uçuramazsam bırakıcam bu uçan modellerle uğraşmayı diye :(

zafer abi ve tüm arkadaşlar'a söyledim ilker başkanada söylemiştim birkaç ay önce ben bu frameyi çok beğeniyorum diye ama önermiyorlar şevkim kırılıyor
Evet ya sen nasıl oldu da şimdiye kadar bulaşmadın bu işe Iskender :D

Bence gayet rahatta uçarsın, olmadı daha önce ve hep dediğim gibi al bir V922, uç istediğin gibi, soft 3D dahil ;)

Bu arada merak ettim neden bu frame önermiyorlar, sıkıntı ne :rolleyes:

ilk uçuş denemelerinde çok kıracağım için pahalı olduğundan

plastiklerde komple frame 10$ civarı olduğundan :)

dahili pcb board'lı model

İskender Yenimol' Alıntı:
ilk uçuş denemelerinde çok kıracağım için pahalı olduğundan

plastiklerde komple frame 10$ civarı olduğundan :)
O zaman yapacak şey belli :D Ucuz ile başlayıp yeterli tecrübe edindikten sonra FRAME UPGRADE ;)

ne bileyim abi ben beğenmiyorum baksana çelik konstrüksiyon yapıya

eyfel kulesine benziyor.

ayrıca bunların sadece 1-2 markası sağlam ve oda ucuz değil geçen buluşmada bayrampaşa stad'da zafer abi her düşüşte bir kol kırdı hiç uçamadı

çok adi çıktı hk'nınki yerle en ufak temasta kırılıyor

ayrıca buluşmalarda artık tamir işleriyle uğraşmıycam tamir etmekten foto çekemiyorum

artık levent, zafer abi, levent abi, cenk abi, hakan, hasan ben beraber buluşma yapıyoruz. geçen pazar uçuştan sonra mekan aradık, baktık kendimize

cuma akşamı levent'e şirkete gideceğiz levent'in misafiri olacağız iftar yemeği için ve sonra ben levent'in kırılan 500'ü topluycam v.s heralde sahurcuyuz

orhanlı bize çok uzak kaldı gidemiyoruz

ve genelde orhanlı grubu cumartesi buluşuyor bize uymuyor.

artık böyle takılıyoruz ama büyük buluşmaları kaçırmayız :thumbup:

Evet ne yazık ki HK 'nın bazı ürünleri gerçekten kalite olarak dökülüyor :-\

Madem yeni bir buluşma grubu var, desene Mesut ustad harici "ISTANBUL Buluşma" konumuz şenlenecek ;)

Ramazan bayramı sonrası bizim grubun da durumuna göre yapalım inşallah 2013 Büyük buluşmasını :)

buluşma noktamızı tam olarak belirlemediğimizden konumuzu henüz açmadık bu hafta sonu buluşunca

şimdilik avrupa yakası grubu buluşmaları adında bir başlık açmayı düşünüyorum

konum netleşince başlığımız bu olacak avrupa yakası ........... grubu buluşmaları gibi birşey yapacağız abi :D

forum'larda paylaşacağız. :)