Mikado LOGO 690SX Unboxing / Montaj / İnceleme

Bugün güzel havayı da fırsat bilerek geciken maiden uçuşumuzu yaptık :halay:

Tabi biraz da aceleye getirmiş oldum, zira modelle layığıyla ilgilenemedim bu sıralar. Ne kuyruk, ne governor ayarları oturmadan, kuyruk Allaha emanet 2-3 dk'lık bir maiden yaptık, videosu hazır olunca eklerim konuya. Maiden'dan önce escnin kalibrasyonunu bile yapmadan kaldırmışım modeli, eve gelince aklıma geldi :D Zira ilk uçuş için hedeflediğim 1850-1900'lerden oldukça düşüktü. Takometre ile ölçmedik, ancak 1700 bile yoktu sesten ve uçuş hissiyatından anlaşıldığı kadarıyla. Ancak son derece keyifli bir uçuşu var. Ayarları tamamlanıp tam performansını alınca vazgeçilmeyecek bir model olacak, orası kesin.

Modelle ilgili yapılacak işlere gelince. Bildiğiniz gibi bu modeli özellikle düşük kafa devrinde kullanmak için aldım. İlk hedef 1600'ler, sonrasında 50'şer 50'şer düşürmeyi hedefliyorum, ta ki, artık bundan düşük uçamam diyene kadar. 1200-1300 arasında bir yerlerde kalmayı planlıyorum, bakalım nasıl olacak.

Kafa turunu bu kadar düşürünce ilk sıkıntı kuyruktan çıkıyor. Modelin standartı olan 105mm kuyruk pallerinden ziyade, 115, belki 120mm kuyruk pali kullanmak gerekiyor. Bugünkü maiden uçuşunda bile kuyruk gainini arttırmak pek bir işe yaramadı. Tabi sorun kuyrukta mıydı, yoksa governorda mı şu an için bilemiyorum. Esc governoruyla pek işim olmayacağı için şu anda ona kafa yormaya gerek de yok, zira ikon'un governorunu kullanacağım.

İlk iş olarak 115 kuyruk palleri ve governorsuz şekilde ikon'un kuyruk ayarları tamamlanacak, ardından governor ayarlarına geçilecek. Tabi bu işlemler kafa turu belirgin şekilde düştüğünde tekrarlanacak, istediğim noktaya gelene kadar biraz uğraştıracak, ama zaten bu heliyi de bunun için aldım. :D Bakalım hayırısı ;D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Maiden oldu ya gerisi gelir artik :bravo: :halay:

Model Tekrar hayirli olsun Emre %p Gelismeleri ve performans hakkindaki dusuncelerini yakindan takipteyiz :RCKolik:

Videoyu da merakla bekliyoruz :yuppi:

Hadi hayırlı olsun Emrem , gerisi artık daha kolay....... :halay:

Emre Kaman' Alıntı:
Bugün güzel havayı da fırsat bilerek geciken maiden uçuşumuzu yaptık :halay:
Hayırlı uğurlu olsun Emre. :thumbup:

Gelsin Low RPM uçuşlar. :coolxf:

Çok teşekkürler. :)

Düşük kafa turunda ünite ve governor ayarlarını oturtmak için elimizde tablet sahada bir gün harcayacak gibiyiz. Bu hafta işi işleri ayarlayabilirsek Mevlüt abiyle kaçak buluşma yapıp, hem Synergy'nin hem de Logonun ince ayarlarını yapıcaz. Model çok keyifli uçacağının işaretini verdi bugün. Umarım altından kalkabilirim :)

Emre Kaman' Alıntı:
... Umarım altından kalkabilirim :)
Senin elinden kurtulmaz Emre, sonuç şimdiden belli bence beklemedeyiz. :thumbup: :RCKolik:

Modeli geçtim, ben kendimi bile ayarlayamadım daha :D Ciğerlerin iğne ayarı bozuk, öksürme yapıyorum, burun desen gain tutturamadık, hiç tutmuyo :D

Emre Kaman' Alıntı:
Modeli geçtim, ben kendimi bile ayarlayamadım daha :D Ciğerlerin iğne ayarı bozuk, öksürme yapıyorum, burun desen gain tutturamadık, hiç tutmuyo :D
İğne ayarı basit üstekini 1 tur sola, alttakini yarım tur sağa çevirdin mi tamamdır bu iş :lollol: :lol: Gain değerleri ile hep başım dertte olduğu için o kısma karışmayayım :laugh: ;D

:saygilar: Emre güle güle kullan,kırımsız keyifli uçuşlar dilerim ... :agreed:

Emre Kaman' Alıntı:
Emre çok geçmiş olsun.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Evet evet, bence de gelsin :laugh:
Birtane kiralık pilot falan mı bulsam acaba, konusu bile vardı neden olmasın. :lollol: :lol:

Türker abi buralarda mısın :laugh:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol