mobius ve digi.compakt cam. karşılaştırması

junkersju

Çalışkan Uye
selamlar

quad ve phantom ile uçuş yaparken görüntü kaydetmek ayrı bir eğlence.burada kullanılacak kamera ve görüntü kalitesini

bütceme uyarlamak zorunda olduğumdan çeşitli kamera ve kamera sabitleme teknikleri ar-ge çalışmarından sonra mobius aldım.

deneyimlerime göre, sabitleme şeklini tamamladıktan sonra kısa iki tane amatör karşılaştırma görütülerini sizlerle paylaşayım.

kameralar
1.kodak compakt digi.foto.cam. 150 gram .HQ 1280x720 hd 60 fps ye kadar mükemmel çekim yapabiliyor (2.el 100tl)
2.mobius 50 gram 1280x1024 30 fps 1280x720 60 fps ve türevleri artı dar ve geniş açı . 1280x720 60 fps de gündüz mükemmel gece ise az ışıkda çok tadmin edici. (sıfır 70 bucks yurtdışı 2.el yurtiçi 250 civarı)

videolar

1. kodak

2. mobius

iyi seyirler

Videolar için teşekkürler. Ben de Phantom'a bir gimbal ile Mobius veya SJ4000 bağlamayı düşünüyorum. Şu anda araştırma halindeyim.

Ümit bey öncelikle paylaşım için teşekkürler, ellerinize sağlık :thumbup:

Mobius kamerası da özellikle boyut, ağırlık ve fiyat olarak çok avantajlı bir ürün. Görüntü kalitesi de oldukça başarılı %p Ayrıca montaj işini de çok güzel çözmüşsünüz, hiç titreme yok, tebrikler :thumbup:

Fakat küçük bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim müsadenle : İki ürünün karşılaştırması olabilmesi için her iki ürününde mümkün ise yan yana, değilse, aynı model üzerine teker teker takılarak görüntü alınması gerekiyor. Mesela burada Kodak model üzerinde olmadığı için titreşim ve motorlardan etkilenme durumunu tam algılayamıyoruz. Umarım ne demek istediğimi açıklayabilmişimdir ;)

selamlar mehmet bey,siz isteyin yeter :laugh:

çekimler biraz amatörce.

tabiiki karşılaştırmada eksik olan kodak foto.mak. hemen paylaşayım :D :D :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol