Model uçağım için kumanda seçmemde yardımcı olur musunuz?

@Tamer Öztürk benim kumandam var çeşitli kumandaları kullandım flysky i6x te var ama radiolink at9s i kullanıyorum alacak arkadaşa (@Kerem ışın) ben sadece fikir ve öneri olarak bir yazı yazmıştım. Konu dağılsın istemem ama hem kim wolksvagen corolla istemez ki :)

@Tamer Öztürk benim kumandam var çeşitli kumandaları kullandım flysky i6x te var ama radiolink at9s i kullanıyorum alacak arkadaşa (@Kerem ışın) ben sadece fikir ve öneri olarak bir yazı yazmıştım. Konu dağılsın istemem ama hem kim wolksvagen corolla istemez ki :)
Vw gibi rahat, Corolla gibi sağlam olursa herkes ister ama ya tam tersi olursa? :lollol:

• Haha
Tepkiler: Ali Haydar GÖK
Nerden arakladıkları belli olmayan çinlilere yaklaşmazdım.
Graupner, Jeti gibi satış adetleri düşük olan butik firmalara da yaklaşmazdım.
Bu iş ne çakmacıların ne de küçük grup butiklerin. Bu iş devlerin ligi, devlerin :D O da büyük dev Futaba ve yanındaki küçük dev de Spektrum.

"Dev"? Subtrim ayarı endpointi değiştiriyorsa ona dev demek biraz zor. Kumandanın içindeki kabloların renk kodlarını birbirine karıştırıyorsa dev demek çok zor. Her çıkardığı modelde ekrandaki işlev sıralamasını değiştiriyorsa dev demek imkansız. Ergonomisi bu kadar kusurlu aleti üreten dev olamaz.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Emre ORAK
"Dev"? Subtrim ayarı endpointi değiştiriyorsa ona dev demek biraz zor. Kumandanın içindeki kabloların renk kodlarını birbirine karıştırıyorsa dev demek çok zor. Her çıkardığı modelde ekrandaki işlev sıralamasını değiştiriyorsa dev demek imkansız. Ergonomisi bu kadar kusurlu aleti üreten dev olamaz.
Abi biraz önce senin olaya benzer bir olay sonucu bende de Koçtaş'a öfke başladı, aklıma senin yaşadığın lehim olayı geldi :D Bir ay önce Koçtaş'a gittim lehim teli almak için. İnternetten bekleyemem diye Pinax marka lehim teli aldım. Hem de aldıktan sonra farketmem üzerine iki buçuk katı fiyatına. Bugün Futaba T7CAP kumanda için sipariş ettiğim çift taraflı 8'li AA pil yuvası geldi. Lehim yapayım diye başladım önce kablolaru tutturmaya, tutmayınca da pil başlıklarına lehimliyeyim derken plastikler eriyince yuva kullanılamaz hale geldi. Koçtaş'a da Koç ailesine de Pinax'a da büyük sövgüler eşliğinde Soldex marka tel ve yeniden yuva aldım şimdi de :D İnşallah bu tutar. Öyle bir hevesim kursağıma geldi ki Koçların tüm markalarına nefret başladı :D

Lehim yapayım diye başladım önce kablolaru tutturmaya, tutmayınca da pil başlıklarına lehimliyeyim derken plastikler eriyince yuva kullanılamaz hale geldi.
Vallahi aynı dertten ben de muzdarip idim ama soldex ile tanışınca bayağı rahatladım. Eskiden tüplerde satılan o kalitesiz bir türlü lehim tutmayıp insanı kanser eden lehimlerden alıyordum inanır mısınız bir lehimi 10dk da anca yapıyordum.
Halbuki 5sn lik iş.

• Beğen
Tepkiler: Berat Yıldırım
Vallahi aynı dertten ben de muzdarip idim ama soldex ile tanışınca bayağı rahatladım. Eskiden tüplerde satılan o kalitesiz bir türlü lehim tutmayıp insanı kanser eden lehimlerden alıyordum inanır mısınız bir lehimi 10dk da anca yapıyordum.
Halbuki 5sn lik iş.
İnşallah hocam benim de işimi görür. Elimdeki malzemeden oldum iki gün sabredemedim diye. He Futaba T7CAP’lara sekizli yuvalar uyuyormuş onu öğrendim biraz rahatladım en azından.

Berat Kardeşim kızacak ama, bir ürüne ya da bir markaya antipati duymak çok doğal bir durum. Fakat bu antipatiyi, ülkenin birçok sanayi dalında gelişmesinde önayak olmuş, onbinlerce insana iş sağlamış bir aileye yöneltmek bence pek hoş olmamış. Hele ki bir şampiyonu Türkiye'ye getirmiş ve RC planör konısunda ülkede çok büyük adımlar atılmasını sağlamış bir üyesi olan bir aileye...
Kaldı ki, belki de biraz araştırma ve soruşturma yapılsa, lehimlenemeyen o parçaların biraz eğelenerek üzerlerindeki kaplamanın sıyrılması ve biraz pasta ile sorunun çözülebileceği öğrenilebilecekken...

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Berat Kardeşim kızacak ama, bir ürüne ya da bir markaya antipati duymak çok doğal bir durum. Fakat bu antipatiyi, ülkenin birçok sanayi dalında gelişmesinde önayak olmuş, onbinlerce insana iş sağlamış bir aileye yöneltmek bence pek hoş olmamış. Hele ki bir şampiyonu Türkiye'ye getirmiş ve RC planör konısunda ülkede çok büyük adımlar atılmasını sağlamış bir üyesi olan bir aileye...
Kaldı ki, belki de biraz araştırma ve soruşturma yapılsa, lehimlenemeyen o parçaların biraz eğelenerek üzerlerindeki kaplamanın sıyrılması ve biraz pasta ile sorunun çözülebileceği öğrenilebilecekken...
Estağfurullah abi. Haklısın abi ama hem iki-üç katına alıp hem de kötü bir ürün alınca baya bir sinirlenmiş oldum. Rahmetli Mustafa Koç’tan dolayı sinirimi sadece markaya yönlendiriyorum şimdi :)

Bilgi için sağolasın abi. Ama daha kabloyu tutmayan bir telin tutabileceğini pek sanmıyorum? Eski teli anca bir boşluğu doldurmada falan kullanırım artık.

Ne olduğu belirsiz,markasız lehim teliyle lehim yapmaya çalışırken ben de çileden çıkıyordum.Lehim eriyip top gibi olup düşüyordu, tutmuyordu kabloyu bile.Baktım olacak gibi değil yapımarkette ilk defa Soldex lehim telini gördüm dedim belki şansa bu iyi çıkar, ilk denemede mükemmel sonuç aldım.O gün bugündür aynı ürünü kullanıyorum.Kullanmadım ama Kurtel de iyi diyorlar.

Ne anlatıyonuz be abi :lol::lol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol