Modelcilikten sogudugum anlar :(

Bende merakla bekliyorum sonucu 10 gun oncesine kadar toplamda 6 ayda 40-50 ucusum oldu herhangi bir sorunla kardilasmadim bakalim ne cikacak modelimin herzaman arkasindayim bunuda buradan bildirmis olayim [emoji6]

Emre BİÇEN' Alıntı:
Bende merakla bekliyorum sonucu 10 gun oncesine kadar toplamda 6 ayda 40-50 ucusum oldu herhangi bir sorunla kardilasmadim bakalim ne cikacak modelimin herzaman arkasindayim bunuda buradan bildirmis olayim [emoji6]
Belki onlarda boşta test etmeden uçsaydı anlamayacaktı. Uçuşa engel bi sorun gibi durmuyor. İlerde daha büyük soruna dönüşmemesi için sorunun çözülmesi şart tabi[emoji4]

Log'da alınan titreşimin uçuşta modele etkisi var mı ? Ona bakmak lazım.

Ses konusunda yorum yapamadım çünkü yapılan test son derece sağlıksız.Rulmanları değiştirince motoru boşta test edip daha fazla zorlamadan önce uçun derim.

Modeldeki sorun ucus sirasinda farkedildi. Sonrasinda nedeni bulmak icin devam edince bu noktaya geldi.

loglar burada var.

Bugun sanirim rulmanlar sonrasinda sorun belli olacak. Ikinci plan elimdeki 550e motor,esc kombinasyonu ile denemek.

Emre destegin icin tesekkurler , gerek kalmamasini , sorunu cozmeyi diliyorum.

son durum??

Bugun bir araya gelemedik , yarina insallah.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dun denemeleri yaptik. Sorunun motordan kaynaklandigini dusunuyoruz.Rulmanlarin degisimine ragmen kem kavrama sesine benzeyen orta devirde cikan ses hemde yuksek devirdeki ses ve titresim devam ediyor ( Bir ihtimal esc kaynakli olabilir mi diyorum ama emin degilim ) . Denizin getirdigi 4035 motoru takinca sorun ortadan kalkti.

Bu durumda tek şüpeli motor sarım tellerinde problem olabileceği.

Diger motorla sorunu cozduk. Eskisini scorpion'a gonderiyoruz. Bakalim ne cikacak.

Ama belirtmedende gecemeyecegim. Emre sagolsun surecte cok ilgilendi , denizlede irtibatta sorunun tespitinde cok destek oldu. Sorunu bulduktan sonrada onceden fark etmedigi halde sorumlulugu alarak fiyatta bir duzenleme yapti. Kendisinede anlayisi ve destegi icin cok tesekkur ediyorum.

Yakin zamanda ilk videosunu yayinlayacagim :) Hatta bellimi olur bende ucarim :)

Henuz hover seviyesindeyim sanirim ama bunca yaygara bunun icinmiydi demeyin sonra.

Butun surecin sonunda gecen hafta ilk ucusu sorunsuz gerceklestirdik :)

Hatta SK'nin Return Home , HardFloor , Position Hold ozelliklerini test ettik. Ancak SK'nin normal + inverted kurtarma aktif olmasina karsin calismadi ( deadzone belirlemistik ama ) , sanirim onun icin kurtarma gainleri gibi bir seyi 2000 gibi yuksek bir rakama getirmek gerekiyormus ama emin degilim.

Surecte destegi olan herkese tesekkur ederim.

Hikmet G' Alıntı:
Butun surecin sonunda gecen hafta ilk ucusu sorunsuz gerceklestirdik :)
O zaman gözün aydın Hikmet %p Bol kırımsız, keyifli uçuşların olsun şimdiden :thumbup:

Evet evet bende cok sevindim. Bu arada bir sorum var , 26'si Kocaelinde olacagim ( kizim annesi ile orada yasiyor onu gormeye cok sık gidip geliyorum )
Kizimla beraber bir ucusa ugrayayim onada gostereyim istiyorum ( bu hafta konusurken ucusta oldugumdan cok merak etti )
Sizin bulusmalar duzenli oluyor mu ? Lokasyon belli mi ? Sizlerlede yuzyuze tanismayi cok isterim.

Hikmet G' Alıntı:
Evet evet bende cok sevindim. Bu arada bir sorum var , 26'si Kocaelinde olacagim ( kizim annesi ile orada yasiyor onu gormeye cok sık gidip geliyorum )
Kizimla beraber bir ucusa ugrayayim onada gostereyim istiyorum ( bu hafta konusurken ucusta oldugumdan cok merak etti )
Sizin bulusmalar duzenli oluyor mu ? Lokasyon belli mi ? Sizlerlede yuzyuze tanismayi cok isterim.
Hava durumuna bağlı olarak mümkün olduğunca düzenli buluşma yapmaya çalışıyoruz. Genelde pazar ama bazen hava daha güze olursa Cumartesi de olabiliyor.
Fakat özellikle bu dönemdeki aşırı rüzgar ve yağmur bazen buluşmaları iptal etmemize neden olabiliyor.

Haftaya perşembe- cuma özelden haberleşebiliriz :)