OrangeRX ile CC3D bağlantısı hakkında yardım

JrQuen

Yeni Uye
Arkadaşlar merhabalar. Başlıktada belirttiği gibi ch1 den 8 e kadar bağlantı yeri var bunu cc3d ile nasıl baglayabilirim? Cc3d kendi sitesinde throttle roll gibi terimler yer almakta bu terimlerin forum sayesinde ne işe yaradığına baktım. Lakin alıcı üzerinde bu terimler yok. Ch1 den 8 e kadar yazıyor. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Iyi forumlar.
Saygılarımla. .

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tablet giremiyorum AMA Asagidaki sayfadaki Files kisminda illaki manual vardir, bir bakin derim ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Tablet giremiyorum AMA Asagidaki sayfadaki Files kisminda illaki manual vardir, bir bakin derim ;)

Bende mobildeyim açamadım maalesef :)

Orayada baktım bi sonuca varamadım. Başka bilgisi olan yokmu acaba?

Kanal sıralamasını kullanacağınız kumanda belirleyecektir. Büyük olasılıkla Turnigy marka kullanıyorsunuz sanırım. Kumanda da ayarlayacağınız sıralamaya göre CC3D kılavuzunda belirtilen kabloları yerlerine takmalısınız. PWM bağlantı kullanacağınız için 6 kanal kullanabileceksiniz ama zaten yeterli bu kanal sayısı.

Nesimi Bey'in de belirttiği durumu biraz daha açarsak durum şu şekilde :

OpenPilot GCS üzerinde, hangi kanalın hangi Input'a karşılık geldiğini ayarlayabileceğimiz bir ekran var.

Aynı zamanda hangi kablonun hangi kanala tkılması gerektiğini açıklayan OpenPilot wiki sayfası da var.

Kumanda üzerinde de uygun kanal karşılıklarını ayarladığınız zaman sorun çözülmüş olacak. Eğer kumandanız Turnigy9X ise, ve varsayılan firmware'i ile kullanıyorsanız, kumanda üzerinde kanal sıralamalarını değiştiremezsiniz. Bu nedenle kontrol kartı üzerindeki kanal sıralamalarını değiştirmeniz lazım. Turnigy 9X AETR kanal sıralamasına sahiptir yani ;
1. kanal : Aileron(Roll)
2. kanal : Elevator(Pitch)
3. kanal : Throttle
4. kanal : Rudder(Yaw)

CC3D GCS üzerinde, bu kanallar ile eksenleri eşleştirip, 2. resimde anlatıldığı gibi kabloları doğru yerlerine taktıktan sonra cihazınızı olması gerektiği gibi kullanabilirsiniz.

Zafer SAHIN' Alıntı:
Nesimi Bey'in de belirttiği durumu biraz daha açarsak durum şu şekilde :

OpenPilot GCS üzerinde, hangi kanalın hangi Input'a karşılık geldiğini ayarlayabileceğimiz bir ekran var.

Aynı zamanda hangi kablonun hangi kanala tkılması gerektiğini açıklayan OpenPilot wiki sayfası da var.

Kumanda üzerinde de uygun kanal karşılıklarını ayarladığınız zaman sorun çözülmüş olacak. Eğer kumandanız Turnigy9X ise, ve varsayılan firmware'i ile kullanıyorsanız, kumanda üzerinde kanal sıralamalarını değiştiremezsiniz. Bu nedenle kontrol kartı üzerindeki kanal sıralamalarını değiştirmeniz lazım. Turnigy 9X AETR kanal sıralamasına sahiptir yani ;
1. kanal : Aileron(Roll)
2. kanal : Elevator(Pitch)
3. kanal : Throttle
4. kanal : Rudder(Yaw)

CC3D GCS üzerinde, bu kanallar ile eksenleri eşleştirip, 2. resimde anlatıldığı gibi kabloları doğru yerlerine taktıktan sonra cihazınızı olması gerektiği gibi kullanabilirsiniz.
Tamda aradığım cevap buydu. Çok teşekkür ederim. Kumandam stok yazılımlı turnigy 9xr bunlarda dediğiniz gibi switch değişme olayını yapabilirmiyim?

Ali..' Alıntı:
Tamda aradığım cevap buydu. Çok teşekkür ederim. Kumandam stok yazılımlı turnigy 9xr bunlarda dediğiniz gibi switch değişme olayını yapabilirmiyim?
"switch değişme" ile kastettiğiniz kanal sıralamasını değiştimek ise, evet... Turnigy 9XR kanal sıralamasını istediğiniz gibi değiştirmenize olanak sağlıyor.

Zafer SAHIN' Alıntı:
"switch değişme" ile kastettiğiniz kanal sıralamasını değiştimek ise, evet... Turnigy 9XR kanal sıralamasını istediğiniz gibi değiştirmenize olanak sağlıyor.
Anladım zafer bey çok teşekkür ederim :)