PhoenixRC Simulator Yazılımı : Özellikler, Kurulum, Kumanda Ayarlari

Metin , heli yerdeyken gaz sıfır konumunda iken paller dönüyorsa İDLE_UP açıktır..Dönmüyorsa kapalı , eğer kumandadan açılmıyorsa sorun değil , klavyeden 3 rakamına bas aktifleşir.Idle-up da heliyi ters çevirince gazı kesiyormuş gibi sıfıra yaklaştırınca yükselme verir. :saygilar:

Akşam kurcalayarak idle up ı da hallettim. İlk sim deneyimin olmasına ramen invert olayını da çözmeye başladım, yandan, ileri ve geri pozisyondan inverte geçebiliyorum. Dikkatimi çeken trex 700 gibi modellerle akrobatik hareketleri yapmak daha kolay, micro modellerdeyse oldukça zor geldi bana. Ustalar gerçek hayatta da bu böyle mi merak ettim [emoji4]

Metin_Eren' Alıntı:
....Dikkatimi çeken trex 700 gibi modellerle akrobatik hareketleri yapmak daha kolay, micro modellerdeyse oldukça zor geldi bana. Ustalar gerçek hayatta da bu böyle mi merak ettim [emoji4]
Model büyüdükce hareketleri yapmak daha kolaylaşıyor, dogrudur. Daha dogrusu model daha tok oldugu icin daha az duzeltici hareket vermek yeterli oluyor.

bende rc tech diye bir sim kumandası var. pc takdım ayarladım tanıttım.

phoenixRC programını açıyorum ve kumanda kısmı sönük ne yaptıysam kumandayı tanıtamadım

Your usb interface is not currently being detected by Phoenix.

If your USB interface is not currently connected yo your computer's USB port, please connect it now.

If this message still appears, please click the help mutton above.

sürekli bu yazı cıkıyor ne yapmam lazım ?

Abilerim ya simulatörü kurdum son sürümü olan Phonex 5'e kadar update ettim. Bu seferde kumandayı tanımıyor. Phonex 4'te tanıyordu ne yapmalıyım sizce

Mehmet Şeker' Alıntı:
Abilerim ya simulatörü kurdum son sürümü olan Phonex 5'e kadar update ettim. Bu seferde kumandayı tanımıyor. Phonex 4'te tanıyordu ne yapmalıyım sizce
Şu konuya baktın mı Mehmet ??

Memet abi işgüzarlık yapmışım :laugh: :laugh: kusura bakma teşekkür ederim

PhoenixRC 5 Simulator Yazılımı

Merhabalar
Bir süre PhoenixRC simülatörü kullandım. Sürüm 4'ten 5'e geçeyim dedim. Güncelledim. THK'dan aldığım kumandayı görmedi.
5.0 için launcher ve dll dosyası varmı? Yok ise tekrar 4.0'a döneceğim.

Selamlar
Hasan Tahsin

PhoenixRC 5 Simulator Yazılımı

Hasan Tahsin Çervatoğlu' Alıntı:
Merhabalar
Bir süre PhoenixRC simülatörü kullandım. Sürüm 4'ten 5'e geçeyim dedim. Güncelledim. THK'dan aldığım kumandayı görmedi.
5.0 için launcher ve dll dosyası varmı? Yok ise tekrar 4.0'a döneceğim.
Hasan Bey, aşağıdaki konu size yardımcı olacaktır.

Bu arada size zahmet kısaca kendinizi tanıtabilir misiniz.

Merhaba,
abilerim
phoenix sim indirip klavuza göre sorunsuz kurdum ama işletim sistemin win 7 64 bit diye similatör açılmıyor bunu çözümünü bilen varmı

Hiç bir problem olmaması lazım. Yeniden kurun ve kurulumu yönetici olarak çalıştır in hatta silmedim bir yönetici olarak çalıştırın uyarı mesajını buradan Paylaşın

SM-G900F cihazımdan gönderildi

ilginize için teşekkürler yönetici olarak çalıştır yapınca sorun düzeldi :halay:

Arkadaslar simulator dersleri indeksinde yeralan videolari izledim gayet guzel bir calisma olmus ancak realfligt uzerinden anlatildigi icin phoienixle ilgili birkac sorum olacak yeni baslayanlar icin beginner dan baslanilmasi tavsiye edilmis bende phoenix4 surumu var ve genel oyun ayarlari olarak oyle bir secenek yok. Sadece edit model dedigimizde secmis oldugumuz heliye ait advancede, intermadiate ve beginnner var (sifirdan yuze kadar oran). Acikcasi cok farkta goremedim sanki 100 e getirdigimde de biraz daha hizli gibi geldi bana tam olarak farki nedir daha stabil mi duruyor? Kontrolu daha mi kolay oluyor? Yoksa sadece gercek modellerde yeralan mode1 mode 2 gibi daha mi agresif oluyor sadece? Ikinci olarak traning modu aktif degil orjinal olmadigi icinmi yoksa acmak icin bir islem mi yapmamiz gerekiyor? (Emulator ile giriyorum)

Sertac bey merhaba sorununuzu tam olarak anladım ama helikopterler üzerinde phoneix te değişiklik yapmanıza ayarlarıyla oynamanıza gerek yok modeli seçtiğinizde ekrana ne getiriyorsa onla uçuyorsunuz. bir konuda idle up konusu idle up sadece şu açık olduğunda motor devri en üste sürekli açık kalıyor ters uçmak için gerekli ters uçarken gaz kolu(throttle) aşağı indirdiğimiz için gazı kesmiyor ve pal açıları değişiyor.

Mustafa bey idle upin islevini anladim ve kapali olarak kullaniyorum asil sorum Turker beyin hazirlamis oldugu simulator kullanimi adli 1.videosunda yeni baslayanlar icin difficulty menusunden beginner i secin tavsiyesi ile ilgili... Phoenix4 te difficulty menusu yok edit heli kisminda 0-100 arasi deger var acilista zaten 50 de intermadiate ta oluyor mesela 0 a getirdigimizde training icin kullanilan elastik toplar takili oluyor helinin altina. Degisiklik yapmama gerek yokmu ? ikinci sorumda training modu aktif degil demistim orasi duzeldi suan girebiliyorum.