Quad ın güç kesil düşmesi

Mukavota

Yeni Uye
Arkadaşlar zmr250 quadım var
Son gaz ileri köklediğim zaman ve ani ileri geri sağ sol yaptığım zaman quad motorun gücünü pat kesip düşüyor ama ışıklar yanıyor.(kablolarda sıkıntı yok yani)
Acaba neden böyle olmuş olabilir aynı pille 50 60 kere uçuş yaptığım içinmi, motorlar yüzündenmi yoksa esc veya gyroscope danda mı olmuş olabilir?

Mrb.
Esc nin akım değeri motorların anlık çektiği akım değerini karşılamıyor olabilir
pilinizin C değeri x kapasitesi = o anda çekilen toplam akımı karşılamıyor olabilir
bu yüzden pervanelerinizin de hatvesi yüksek ise, motorlar fazla akım çektiğinden güç kesiyordur.

pil, pervane ve esc ler hakkında daha detaylı bilgi vermelisin.

Cevabınız için teşekkür ederim.
Pil 7.4V 1300mah
Pervaneler 6040
ESC ile ilgili bikaç bilgi burda var ortalarda. Tam anlamadım.

Son olarak 5045 pervane alsam artısı ne olur?

Ha birde motorlardan 1 tanesi oynuyor yani, pervanenin ucundan yukarı aşşağı yaptığımda tık tık ediyor uçuştada sni hatekette cırr cırr diye ses çıkıyor. Ben rulmanlarda az boşluk var diye düşünüyorum.
Neyden oluyor bilemedim motordanmı pildenmi :(

Kemal Kalay' Alıntı:
Cevabınız için teşekkür ederim.
Pil 7.4V 1300mah
Pervaneler 6040
ESC ile ilgili bikaç bilgi burda var ortalarda. Tam anlamadım.

Son olarak 5045 pervane alsam artısı ne olur?

zmr250 nin 2S pil ile uçabileceğini sanmıyorum piliniz en az 3s olmalı. zaten kullandığınız pervanenin o pil ve motor ile havalanması başarı olmuş. esc ile verdiğiniz linkten birşey anlamadım burada oyuncak quad. dan bahsediyor.

Aynı sorunu bende yaşamıştım sorunun esc oldugunu dusunmustum tek tek motorları escleri söküp denedim. Ve sonra öğrendimki motor arızası var. Sorununun motor oldugunu dusunuyorum. Tabi deneme yapman lazım ama motor olması muhtemel.

c@n' Alıntı:
zmr250 nin 2S pil ile uçabileceğini sanmıyorum piliniz en az 3s olmalı. zaten kullandığınız pervanenin o pil ve motor ile havalanması başarı olmuş. esc ile verdiğiniz linkten birşey anlamadım burada oyuncak quad. dan bahsediyor.

Aynen oyuncak, zmr demem yanlış oldu. Zmr250 yide bu cihazı kullananlar çok tavsiye etti ondan aldım
3s pil esc yi yakabilir mi hiç bilgim yok. Birde kaç inc pervane tavsiye edersiniz?

Kemal Kalay' Alıntı:
Aynen oyuncak, zmr demem yanlış oldu. Zmr250 yide bu cihazı kullananlar çok tavsiye etti ondan aldım
3s pil esc yi yakabilir mi hiç bilgim yok. Birde kaç inc pervane tavsiye edersiniz?
zmr frame dediğiniz için olabilecekleri yazdım. 2S pil ile kullanın siz onu 3S olmaz zaten. Diğer arkadaşın dediği gibi motorda sorun olabilir.