Radiolink AT-9 mu yoksa Turnigy TGY-İ10

yurtkan

Yeni Uye
Merhaba sevgili :RCKolik: ailesi bi acemi olarak siz büyüklerime sormak istediğim bir konu var . Bu kumandalardan hangisi alınmalı neden ( aralarında yaklaşık 50 tl var )
1.cisi Radiolink AT-9

2.cisi Turnigy TGY-İ10

9-10 kanallı uygun fiyatlı daha iyi olacağını düşündüğünüz başka kumanda varsa ve yazarsanız çok mutlu olurum ( Şimdiden Teşkkürler )
Not : Multicopter ve 3 axis gimbal olan bir sistemde kullanılması düşünülüyor.

Yurtkan selamlar,

Peki ben sana sorsam, karşılaştırmana konu olarak neden Radiolink AT-9 ve Turnigy TGY-i10 kumandalarını seçtin ? Kumandalarda hangi özellikler dikkatini çekti ? Karşılaştırma ihtiyacı duyduğuna göre hangi özellikleri nedeni ile onların benzer sınıfta olduğuna karar verdin ?

Şurada kumandalar ile ilgili gerçekten çok büyük bir konu arşivimiz var.

Ayrıca konuların içerisinde " " ve " " özellikleri ile ulaşabileceğin hem Turnigy/Flysky i10 hem de Radiolink AT-9 ile ilgili konularımız var. Bu konulardaki hangi bilgiler sana yetersiz geldi ?

Başlığın altındaki konuları incelersen göreceğin üzere, bir çok defa kumanda tavsiyesi sorulmuş ve bir çok tartışmadan sonra hiç kimse tam bir karar birliğine varamamış. Bana göre en iyi başlangıç kumandası Turnigy 9X'dir. Başkalarına göre ise bu kumanda gereksiz bir masraftır. Konuları okursan bu hususların defalarca yazılmış ve tartışılmış olduğunu görebilirsin.

Merhaba öncelikle vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim
bu ikisini fiyat ve kanal olarak ve daha çok yabancı forumlarda rabet görmesinden dolayı sordum ve sizin dediğiniz gibi konu tartışılsa bile cevapsız kalacak bundan dolayı şöyle bir soru sorayım radiolinkte telemetry modulu bulmada sorun olucağı söyleniyor turnigyde yaninda geliyor bazı parçaları
ve bide turnigy 2 antenli radiolink tek anten konuları inceledim ama turnigy den pek birşey anlamadım ama radiolink iyi gorundu ama hangisi multicopterde daha iyi olur daha kolay ayar yapılabilir pek anlamıyorum bu konulardan tekrardan teşekkür ederim

Yurtkan fiyat konusunda yaniliyirsun zira i10 150 € + kargo %90 gumruge girer değerinin %20 si yani 30 € 600 TL yi geçer birde bekleme suresi . Bildiğim kadarıyla at-9 da multicopter menüsü de var.

Tgy'nin vaad ettigi özelliklere bakınca da açıkçası At9'dan agır basıyor..Gümrük isi de sans zaten :) Oyunu Tgy'ye veriyorum :)

At 9 Tayfası çoğalır inşallah bende yeni aldigim bu kumandayi acemi olmama ragmen rahat ve anlasilir buldum bence oldukcada sik bir tasarima sahip birde turkcelesmesini sağlasak çok iyi olcak.

konuyla cok fazla alakalı degıl belkı ama turnıgy cok cafcaflı dursada malzeme kalıtesı , kalıte hıssıyatı olarak radıo lınk ın cok gerısınde ...

sızın kumandadan beklentınz hangı duzeyde bılmıyorum yada hangı ıhtıyaclarınızı karsılamasını beklıyorsunuz ?

yurt ıcınden taksıtle alma gumruk vs gıbı dertler ıle ugrasmama gıbı kolaylıklar varkan ve tr dıstrıbıtorude varken benım oncelıgım bunlar olurdu ... ayrıca 3 sene hıtec aurora9 ve 7 ay kadar da aurora9x tr de kı ılk kullanıcısı olara :D :D kullanıcısı olarak telemetry guzel bişey olsada , hakkında hadis yok :) olmasada oluyor ... egerkı telemetry konusunda cok ısteklıysenız aurora 9 veya 9x lerde hem yakıt hem elektrıklı ler ıcın telemetry var gps vsvs ... krıterlerınız neler bılmıyorum ... temetry opsıyonel extra bisey bence oncelık degıl dı benım ıcın hatta 3 veya 4 sırada gelıyordu ... extra alınan kurulan lıpo vs bılgılerını gorebılecegınız telemetryler var dı hk da bı ara hala varmı bılmıyorum onlarada bakmak lazım ..

byedz' Alıntı:
konuyla cok fazla alakalı degıl belkı ama turnıgy cok cafcaflı dursada malzeme kalıtesı , kalıte hıssıyatı olarak radıo lınk ın cok gerısınde ...

sızın kumandadan beklentınz hangı duzeyde bılmıyorum yada hangı ıhtıyaclarınızı karsılamasını beklıyorsunuz ?

yurt ıcınden taksıtle alma gumruk vs gıbı dertler ıle ugrasmama gıbı kolaylıklar varkan ve tr dıstrıbıtorude varken benım oncelıgım bunlar olurdu ... ayrıca 3 sene hıtec aurora9 ve 7 ay kadar da aurora9x tr de kı ılk kullanıcısı olara :D :D kullanıcısı olarak telemetry guzel bişey olsada , hakkında hadis yok :) olmasada oluyor ... egerkı telemetry konusunda cok ısteklıysenız aurora 9 veya 9x lerde hem yakıt hem elektrıklı ler ıcın telemetry var gps vsvs ... krıterlerınız neler bılmıyorum ... temetry opsıyonel extra bisey bence oncelık degıl dı benım ıcın hatta 3 veya 4 sırada gelıyordu ... extra alınan kurulan lıpo vs bılgılerını gorebılecegınız telemetryler var dı hk da bı ara hala varmı bılmıyorum onlarada bakmak lazım ..
Extra ekleyeceğim led dir gimbal dır vs vs gibi özellikler için 10 ch olması biraz cezbetti fakat sizinde dediğiniz gibi radiolink in malzeme kalitedi çok daha ii turnigy den fakat işe şöyle bir sıkıntı varki daha yeni olduğum için modeli aldığimda mutlaka düşüş gibi birçok kaza yaşanacaktır bundan dolayı tekrardan alıcı bulamama vb gibi olaylardan korkuyorum birde başka bir model alırsam onada sadece alıcı alıp kullanmayı düşünüyorum bundan dolayı turnigy alacağım gibi geliyor ( sizin dediğiniz quanum un telemetry leri var kulandaya ek takılıyor fakat fpv monütörü takıcam birde kumandada 2.4 telemetry de 2.4 ghz bandında bir sıkıntı yaratırmı diye düşünmeden edemedim :-\ )