RC UÇAK servo motor kendi başına hareket ediyor

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Volkan buraya bakmamıştım. Kullanmadığım bir malzemeyi önermem normalde ama bunun 20 A olanıyla bir sorunum yok şimdiye kadar. Demek ki her modeli aynı şekilde değerlendirmemek lazımmış. Bu şekilde düşünürsek 40-60 A aralığında ESC kullanmadığım için bir öneri de bulunmayım o zaman ben. ;D

Nesimi bu 50A olanda sorun çıkarcak anlamına gelmiyoki, kimisi şanssız oluyor bozuk geliyor eline yada yanlış motora yanlış esc takıyor hemen kötülüyor ondan tüm yorumlara inanılmaz, belki biz kullansak sorunsuz çalışır bilemeyiz, yanlış anlama olmasın ben senin önerini kötülemek için yazmadım linki, diğer arkadaş yorum sormuş ondan bende kullanmadığım için yorumlara bakabilceği yerin linkini verdim sadece.

son karar verelim hadi arkadaşlar aşağı verdiğim esc lerden hangisini alayım sizce

Ynt: RC UÇAK servo motor kendi başına hareket ediyor

ugrasmayin bence artik kendi bulsun :D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
ugrasmayin bence artik kendi bulsun :D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

:) neden öyle söylüyorsun hocam karar verelim esc de iki link verdim birini alayım esc bozuk kararına ulaştık

işin garibi öğle ölçtüğüm esc alıcı kablosunda 3.40 volt gösteren akım şuan ölçtüm 0.701 gösteriyor

Volkan Güneş' Alıntı:
Nesimi bu 50A olanda sorun çıkarcak anlamına gelmiyoki, kimisi şanssız oluyor bozuk geliyor eline yada yanlış motora yanlış esc takıyor hemen kötülüyor ondan tüm yorumlara inanılmaz, belki biz kullansak sorunsuz çalışır bilemeyiz, yanlış anlama olmasın ben senin önerini kötülemek için yazmadım linki, diğer arkadaş yorum sormuş ondan bende kullanmadığım için yorumlara bakabilceği yerin linkini verdim sadece.

Volkan benim yazdığımdan bu sonuca varma. Ben öyle birşeyi kesinlikle düşünmedim. Senin yazdığına karşılık bir şey değildi. Sadece yazdığım gibi yorumlarına bakmamıştım. Tabii ki dediğin doğru biraz da kullanana bağlı.

son karar verelim hadi arkadaşlar aşağı verdiğim esc lerden hangisini alayım sizce

Adem anlaşılan kimse bunları birebir kullanmamış. Yoksa şimdiye kadar bir geri dönüş olurdu. Yerinde olsam Hobyyking yorumlardan bakar birini sipariş ederdim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Adem anlaşılan kimse bunları birebir kullanmamış. Yoksa şimdiye kadar bir geri dönüş olurdu. Yerinde olsam Hobyyking yorumlardan bakar birini sipariş ederdim.

abi inan bana 60a olanı alacam ama tırsıyorum alıcıda arızalı çıkar diye oda arızalı çıkarsa mazot döker yakarım hepsini :D

Valla bu hobide bizlerin basına neler geliyor tahmin bile edemezsin, alıcının da arizalanmis olması ne ki :) :) Yeri geliyor $2 vidanın bası kopuyor modeli komple kaybediyorsun :) :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Valla bu hobide bizlerin basına neler geliyor tahmin bile edemezsin, alıcının da arizalanmis olması ne ki :) :) Yeri geliyor $2 vidanın bası kopuyor modeli komple kaybediyorsun :) :)

abi uçsun bir kaç kez hevesimi alayım sonra düşsün :D sorun değil uçmadan böyle sorunlar vermesi hevesimi kırıyor sadece :) bir gönül git hazır al diyor her şeyi ile hazır

Her şeyi ile hazır olanların her şeyi ile hazır olduğunu mu sanıyorsun? Abicim daha ilk mesajda söyledim. Bu iş emeksiz, zahmetsiz olmuyor.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Her şeyi ile hazır olanların her şeyi ile hazır olduğunu mu sanıyorsun? Abicim daha ilk mesajda söyledim. Bu iş emeksiz, zahmetsiz olmuyor.

haklısın dır abi önce esc yi bir alayım bir deneyelim bakalım ne olacak

bunlardan birini alacam

adem bozkurt' Alıntı:

hobbyking 60A 4Aubecli olan esc den(mavi renkli) bende 2 tane var sorunsuz kullanıyorum, daha önce 20 ve 30 A olanlarınıda kullandım sorunsuz şekilde o nedenle hep esc alıcağımda bu esclerden alıyorum mavi kaplı olandan, onu alabilirsin bence zaten geçen yazımda verdiğim linkdeki esc o, ama dediğim gibi programlaman lazım yoksa çalışmaz, programlayamazsanda sorarsın yazarım nasıl yapıcagını..
yorumlarıda burdan okuyabilirsin bunla ilgili :

genede tercih senin, alırsın begenmezsin falan ben sorumluluk kabul etmem :D, ben kullandım beğendim diye sende beğeniceksin diye bişey yok ayrıca şans işi gelende bozuk gelebilir bunu unutma, fiyatda bana pahalı geldi bu arada söylim 65 tl :D, yurtdışından daha ucuza alırsın ama sonuça thkdakinden ucuzdur 65 tl gene iyi fiyat yani 60A için.

ikinci linkdeki SS serisi içinde yorumlar iyi yani oda olabilir ama onu kullanmadım hiç alıp denemek lazım yorum yapamam, ama yorumlar şu linkjde var onla ilgilide.

Volkan Güneş' Alıntı:
hobbyking 60A 4Aubecli olan esc den(mavi renkli) bende 2 tane var sorunsuz kullanıyorum, daha önce 20 ve 30 A olanlarınıda kullandım sorunsuz şekilde o nedenle hep esc alıcağımda bu esclerden alıyorum mavi kaplı olandan, onu alabilirsin bence zaten geçen yazımda verdiğim linkdeki esc o, ama dediğim gibi programlaman lazım yoksa çalışmaz, programlayamazsanda sorarsın yazarım nasıl yapıcagını..
yorumlarıda burdan okuyabilirsin bunla ilgili :

genede tercih senin, alırsın begenmezsin falan ben sorumluluk kabul etmem :D, ben kullandım beğendim diye sende beğeniceksin diye bişey yok ayrıca şans işi gelende bozuk gelebilir bunu unutma, fiyatda bana pahalı geldi bu arada söylim 65 tl :D, yurtdışından daha ucuza alırsın ama sonuça thkdakinden ucuzdur 65 tl gene iyi fiyat yani 60A için.

ikinci linkdeki SS serisi içinde yorumlar iyi yani oda olabilir ama onu kullanmadım hiç alıp denemek lazım yorum yapamam, ama yorumlar şu linkjde var onla ilgilide.

volkan hocam yorumlar için çok tşk ederim hobbyking 60A 4Aubecli olanı alacağım satıcı ile konuştum 55 e bırakacak yurtdışından sürekli alışveriş yapıyorum ama 20 tl fark olduğu için beklemek istemedim :) sizde kullanmışsınız tamam dır sizi referans alıyorum arızalı olabilir elbette suç sizin olmayacak :D programlama yapamayacağım hiç yapmadım bana yardımcı olursanız sevinirim

bu linkte olan esc yi sanalpazar dan 45 tl ye satın aldım kargoya verilecek geldiğinde bakalım inş başka şeylere zarar vermemiştir