Real Flight USB Simulator Kumanda Tanıtım Problemleri ve Çözümleri

bugün real flight kurayım dedim...

spektrum dx7s için kalibrasyon ve channel mapping in içinden çıkamadım...
neyse v922 kumandası ile el attım olaya, onda da paller açı alıyor ama model gaz almıyor... nerde yanlış yapıyorum?

kırımlar falan daha başarılı phoenixe göre, kuyruk dağılıyor kanopi fırlıyor falan da, bu ayar işi nasıl olacak onu bilemedim :)
gelemedi şu v977, sanal simülasyonlara mahkum etti bizi :embarras:

edit: uçak ayarlarında sorun yok, onu kullanabiliyorum...

Hangi ürünü kullanıyorsunuz wireless bağlanmak için. 9 in 1 wireless dongle ise belki aşağıdaki konu yardımıcı olabilir.

Türker Akgün' Alıntı:
Hangi ürünü kullanıyorsunuz wireless bağlanmak için. 9 in 1 wireless dongle ise belki aşağıdaki konu yardımıcı olabilir.

20-in-1 dongle kullanıyorum. içinde real flight g6.5 var Türker abi.

wireless bağlanmıyorum, wirelı bağlanıyorum :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
20-in-1 dongle kullanıyorum. içinde real flight g6.5 var Türker abi.

wireless bağlanmıyorum, wirelı bağlanıyorum :)
Kanallarla alakalı bir durum olsa gerek ama bilemedim. :-\

Klavyeden Ctrl - X komutu verip idle-up'ı açmayı denemişsinidir muhtemelen. Bazen klavyeden hot-key'ler işe yarıyabiliyor.

Türker Akgün' Alıntı:
Kanallarla alakalı bir durum olsa gerek ama bilemedim. :-\

Klavyeden Ctrl - X komutu verip idle-up'ı açmayı denemişsinidir muhtemelen. Bazen klavyeden hot-key'ler işe yarıyabiliyor.

calibrationa giriyorum, stickler ortada, her yöne 4-5 tur çeviriyorum... sonra channel mapping de kanalları gözden geçiriyorum ama garip bir mix olayı var çözemedim. sadece throttle yukarı veriyorum, sol stick olması gerektiği gibi yukarı çıkarken, sağ stick de sol çapraz yukarı hareket ediyor yani hem elevator yukarı hem aileron sola veriyor. diğer hareketlerde de benzer karmaşalar mevcut. uçak için de saçmalıyor benzer şekilde dx7s...

v922 kumandası ise yine aynı şekilde calibration channel mapping yollarından geçtikten sonra daha iyi bir durumda. heli için gaz vermiyor sadece pal açılarını değiştiriyor sol stick... uçak için ise problem yok sorunsuz çalışıyor...

tabii kumanda menülerinde herhangi bir ayar yapmıyorum tamamen real flight içindeki menülerdeyim. yoksa yeni model tanıtır gibi kumandadan bişeyler yapmamız mı gerekiyor :)

edit: youtube da var bişeyler, izleyeyim olacak umarım ;)

Hobbking Wireless dongle + Spektrum kumanda ayarı ile ilgili başka bir amaçla bir video çekmiştim. Orada ayarların nasıl yapıldığını anlattım diye hatırlıyorum. Büyük ihtimal poblem kanalların atanması ile ilgili. Ama bu videoyu yayınlamadım. Arşive bakayım hala duruyorsa yayınlarım ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hobbking Wireless dongle + Spektrum kumanda ayarı ile ilgili başka bir amaçla bir video çekmiştim. Orada ayarların nasıl yapıldığını anlattım diye hatırlıyorum. Büyük ihtimal poblem kanalların atanması ile ilgili. Ama bu videoyu yayınlamadım. Arşive bakayım hala duruyorsa yayınlarım ;)

akşam videolardan sonra son bir kez denedim. sol stick yukarı çıkarken, sağ stick de sol-üst çapraza doğru gidiyor ve bu esnada dx7s de olmayan dx8 de olan, ail d/r switchinin yanındaki dönel auxilary switchi de dönüyor (aux2/gov idi sanırım)

dx7s için zaten bir ayar videosu yoktu. dx8 deki gibi takip ettim prosedürü... system setup menüsüne girip ordan yeni model tanımladım, model ismine realflight vererek... jakı taktığımda slave olarak doğrudan ondan başladı... ama kontroller karışıyor birbirine :)

arkadaşlar benim sorunum ne olabilir acaba bugün elime geçen art tech 6 kanallı simülatorü bu videolardaki gibi kurdum ve sorunsuz çalıştı yanlız uçakta sorunsuz çalışıyor helikoptere aldığımda heli olduğu gibi duruyor sol stick i yukarı aşağı sağa sola çeviriyorum helide gaz verme vss yok sadece paller olduğu yerde sağa sola kıpırdıyor tüm forumu inceledim gözdenmi kaçırdım bilemiyorum ama sorunu çözebileceğim bir mesajla karşılaşmadım zaten videoda uçak olarak anlatılıyor uçakta sorun yok ama heliye aldığımda sorunum bu aynı sorunla karşılaşıp çözüm bulan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Mert Merhaba...
Hangi sim. Programını kullanıyorsun Real Flight mı ?

recai ikinci' Alıntı:
Mert Merhaba...
Hangi sim. Programını kullanıyorsun Real Flight mı ?

merhaba evet buradan indirdiğim Real Flight 4.5 önce 4 ü kurdum sonra güncelleyedek 4.5 e geçiş yaptım

Eğer Emu da Keyboard Mapping kısmında
Enable Hotkey i tiklediysen ve altında
Flaps tikli ve karşısında Ctrl + x
Gear tikli ve karşısında Ctrl + z yazıcak şekildeyse
program açıldıktan sonra klayveden ctrl +z tuş kombinasyonuna bastığında helikopterinin pallerinin dönmeye başlaması lazım

recai ikinci' Alıntı:
Flaps ve Gear tikliyse
program açıldıktan sonra klayveden ctrl +z tuş kombinasyonuna bastığında helikopterinin pallerinin dönmeye başlaması lazım

komple kaldırdım yeniden kuruyorum acaba yanlış birşeylermi yaptım diye kurulum bitmek üzere bittiğinde sizin dediğinizi deneyeyim bakalım olacakmı teşekkürler bilgi için umarım başarabilirim.

recai ikinci' Alıntı:

yok recei bey başaramadım acaba teamwier versem girip bilgisayara ayarlamanız mümkünmü zamanınız var ise tabiki :(

recai ikinci' Alıntı:

şimdi oldu recai bey teşekkür ederim aynen sizin dediğiniz gibi yaptım programı kapatıp açıtım düzeldi :halay:

Rica ederim. İyi çalışmalar ;)