Revolectrix Cyber Sale %15

Led trafosundan kullanıyorum. 24v 21a diye almıştım. Ama 26volt 24 ampere kadar çıktığını gördüm. Çin malı ürünler için kutuda yazana inamamak lazım ;D

Zafer SAHIN' Alıntı:
iCharger 1200W 12-24V 50A DC Power Supply S1200 : 240 USD

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ya da şunlardan 4 tanesi :D
Mervesan 350W 24V DC 14.5A Metal Kasa Adaptör : 92 TL

Abi 4 taneyi paralel mi bağlıyoruz? 1 elektrik + 1 elektrik-elektronik müh. arkadaşıma sordum bu bağlama olayını kesinlikle olmaz dediler, nette bakıyorum herkes yapmış :lol:
Aydınlatabilecek bilgisi olan varsa çok mutlu olurum

Kağan Kazancı' Alıntı:
Abi 4 taneyi paralel mi bağlıyoruz? 1 elektrik + 1 elektrik-elektronik müh. arkadaşıma sordum bu bağlama olayını kesinlikle olmaz dediler, nette bakıyorum herkes yapmış :lol:

Şu mesajda biraz bilgi var :)

Emreden rica edelim de bu konu ile ilgili detaylı bir paylaşım da bulunsun :)

Bu arada Kağan yeni cihaz sana da hayırlı olsun. Gelince soyle guzel bir inceleme konusu bekliyoruz :RCKolik:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Rasim çok sağol, bilgiyi kaptım hemen verdiğin linkten, ancak power supply'ların uygun olması lazımmış, yani buna uygun power supply bulup paralel bağlamak sanki maliyet olarak 1200W bir power supply almak ile aynı olacak gibi.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Emreden rica edelim de bu konu ile ilgili detaylı bir paylaşım da bulunsun :)

Bu arada Kağan yeni cihaz sana da hayırlı olsun. Gelince soyle guzel bir inceleme konusu bekliyoruz :RCKolik:

Yaparım abi, power supply olayını çözeyim , beraber konu açacağım, hatta çantayla beraber yaparım konuyu :RCKolik:

Kağan Kazancı' Alıntı:
Emre'nin de zaten belirttiği üzere SMPS güç kaynaklarını doğrudan paralel bağlamak pek de mümkün değil. Ama buradaki durumu REAKTOR 2 x 300W şarj aleti üzerinden açıklamak istersem durum şöyle;

Resimde de açıkça görüldüğü üzere, kutunun içerisinde birbirinden bağımsız 2 tane şarj aleti var. Burada tek yapılması gereken şu;
- Her bir şarj aletine giden güç kablosu, biraz pay bırakılarak kesilecek.
- Her bir şarj aletinin besleme ucuna erkek EC5( ya da ne tercih ediyorsanız o...) takılacak.
- Her bir SMPS'in çıkış ucu için bir tarafı dişi EC5( ya da ne tercih ediyorsanız o...) bir tarafı düz kablo olan uzatma yapılacak. Ve de bu kablolar, şarj aletinin kasasının içinde şarj aletlerinin beslemelerine takılacak.
- 220V için, tüm SMPS'lerin şebeke girişine bağlantı yapacağınız 2 çift(Kağan'ın cihaz için 4 tane tabii ...) çıplak uçlu uzatma yapılacak. Ve de her bir çift, SMPS'leri besleyecek.

Kablo işçiliği konusunda yetenekli olanların(ben değilim, hiç değilim :) ... ) rahatlıkla etrafı çok karıştırmadan yapabileceği ve teknik riski olmayan bir yapılandırma... Kağan'ın helikopterlerine bakarak, sıkıntısız olarak yapabileceğini düşünüyorum. Tek sıkıntı, 22x11x5 cm boyutundaki 4 tane SMPS'nin kaplayacağı alan...

Güç kaynağı konusu siparişi alındı, bu akşam çıkar sanırım :D

Zafer SAHIN' Alıntı:
Emre'nin de zaten belirttiği üzere SMPS güç kaynaklarını doğrudan paralel bağlamak pek de mümkün değil. Ama buradaki durumu REAKTOR 2 x 300W şarj aleti üzerinden açıklamak istersem durum şöyle;

Resimde de açıkça görüldüğü üzere, kutunun içerisinde birbirinden bağımsız 2 tane şarj aleti var. Burada tek yapılması gereken şu;
- Her bir şarj aletine giden güç kablosu, biraz pay bırakılarak kesilecek.
- Her bir şarj aletinin besleme ucuna erkek EC5( ya da ne tercih ediyorsanız o...) takılacak.
- Her bir SMPS'in çıkış ucu için bir tarafı dişi EC5( ya da ne tercih ediyorsanız o...) bir tarafı düz kablo olan uzatma yapılacak. Ve de bu kablolar, şarj aletinin kasasının içinde şarj aletlerinin beslemelerine takılacak.
- 220V için, tüm SMPS'lerin şebeke girişine bağlantı yapacağınız 2 çift(Kağan'ın cihaz için 4 tane tabii ...) çıplak uçlu uzatma yapılacak. Ve de her bir çift, SMPS'leri besleyecek.

Kablo işçiliği konusunda yetenekli olanların(ben değilim, hiç değilim :) ... ) rahatlıkla etrafı çok karıştırmadan yapabileceği ve teknik riski olmayan bir yapılandırma... Kağan'ın helikopterlerine bakarak, sıkıntısız olarak yapabileceğini düşünüyorum. Tek sıkıntı, 22x11x5 cm boyutundaki 4 tane SMPS'nin kaplayacağı alan...
Abi çok teşekkür ederim, çok güzel bir açıklama oldu, aslında bu senin yöntem daha güzel, neden dersen tek hat üzerinden 4 kanalı beslerken kablo ısınma problemi oluyor, yanmıyor ama ısınıyor sonuçta,
ama 300W olarak ayrı ayrı çıkış yapsam çok güzel olur. Tek problem dediğin gibi çanta değil bavul olur bu şekilde :D
Ama yine de çok çok güzel bir fikir, kablo işçiliği benim sevdiğim ve temiz olması konusunda takıntılı olduğum bir mevzu, ben de yaparım diye düşünüyorum :halay: Şarj aleti şuan istanbulda görünüyor, elime ulaştığında input kabloları nasıl ayrılıyor bakacağım direk %p