Rjx Servo Arizasi

ogulcanacar

Tecrübeli Uye
Arkadaslar gaui x5 icin sifir aldigim servolardan biri anlamsiz sekilde bozuldu yenisini siparis verdim sifir servo da takar takmaz ayni arizayi yapti unite uzerinde o kanala diger servolari takiyorum onlarda bi problem olusmuyo yardimlarinizi bekliyorum acil olarak :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: Rjx Servo Arizasi

Oğulcan servo motorunda sıkıntı var. Bana gönderdiğininmi detaylı inceledim. Sanki 21kg çeken servo. 50gr çekmiyor senin ittirmenle iş yapıyor. Ama üst üste 2. Kez bu arızalı yapması çok ilginç.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Oğulcan servo motorunda sıkıntı var. Bana gönderdiğininmi detaylı inceledim. Sanki 21kg çeken servo. 50gr çekmiyor senin ittirmenle iş yapıyor. Ama üst üste 2. Kez bu arızalı yapması çok ilginç.

abi anlarım arıza olur yenisini alırsın ama daha kutudan çıkarttıgın sıfır ürün aynı arızayı yapınca hatayı başka yerde aramaya başladım :) gerçi diğer servoları o kanala takınca hiç bi problem de olmuyo ama anlamış değilim.

şöylede bişey var ben güç uygulamıyorum horna sadece dokunuyorum sanki ben dokununca enerjiyi alıyoda çalışıyo gibi :)

Rjx Servo Arizasi

Arkadaşlar benim kafam karıştı. Şimdi video izledim ama aileron komutu verilmesine rağmen her iki servoda hareket etmiyor :rolleyes: FBL tüm servolar takılı değilmiydi Ogulcan ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Arkadaşlar benim kafam karıştı. Şimdi video izledim ama aileron komutu verilmesine rağmen her iki servoda hareket etmiyor :rolleyes: FBL tüm servolar takılı değilmiydi Ogulcan ?
Hayir abi sokmustum diger servolari uniteden

ogulcan acar' Alıntı:
Hayir abi sokmustum diger servolari uniteden
Hıım şimdi anladım :) Fakat problem gerçekten çok tuhaf :rolleyes: Eğer FBL girişinde sıkıntı olsa diğer servoları o uca taşıdığında da problem yaratması lazım. Ama gelen 2. sıfır servonun da arızalı olma ihtimali :eek: Valla piyango bileti olsak büyük ikrami çıkma ihtimali daha fazla :D

Bu durumda büyük bir şansızlıkla gelen 2.servo da arızalıymış demekten başka bir cevap aklıma gelmiyor ne yazık ki :-\

Ynt: Ynt: Rjx Servo Arizasi

Hıım şimdi anladım :) Fakat problem gerçekten çok tuhaf :rolleyes: Eğer FBL girişinde sıkıntı olsa diğer servoları o uca taşıdığında da problem yaratması lazım. Ama gelen 2. sıfır servonun da arızalı olma ihtimali :eek: Valla piyango bileti olsak büyük ikrami çıkma ihtimali daha fazla :D

Bu durumda büyük bir şansızlıkla gelen 2.servo da arızalıymış demekten başka bir cevap aklıma gelmiyor ne yazık ki :-\
Evet abi benim sansim mi yoksa rjx in dandikligimi diyim bilemedim valla

Ynt: Ynt: Rjx Servo Arizasi

ogulcan acar' Alıntı:
Evet abi benim sansim mi yoksa rjx in dandikligimi diyim bilemedim valla
Adana ekibi harici forumda kullanan diğer arkadaşlarımızda hiç arıza problemi yaşanmamış. Ama sende hem de üst üste olması gerçekten düşündürücü :-\

Yani en azından gelen ürün sağlam olup sonradan arızalansa hadi bir nebze de, sıfır ürünün arızalı gelmesi gerçekten kalite kontrol konusunda insanın canını sıkan bir durum. Bu durum HK ürünlerinde alıştığımız bir durum ama ne bileğim az da para vermiyoruz ki bu ürüne.....

NOT: Bu arada ilk servo arızası nasıl olmuştu. Zira maiden uçuşu sırasında 3 servoda düzgün çalışmıyor muydu ? Acaba o talihsiz kırım sonrası arızalanmış olmasın Ogulcan ?

ogulcan acar' Alıntı:
Niye oyle dedin abi :)
Bakınız aşağıdaki konu ve mesaja :)

Ynt: Ynt: Ynt: Rjx Servo Arizasi

Adana ekibi harici forumda kullanan diğer arkadaşlarımızda hiç arıza problemi yaşanmamış. Ama sende hem de üst üste olması gerçekten düşündürücü :-\

Yani en azından gelen ürün sağlam olup sonradan arızalansa hadi bir nebze de, sıfır ürünün arızalı gelmesi gerçekten kalite kontrol konusunda insanın canını sıkan bir durum. Bu durum HK ürünlerinde alıştığımız bir durum ama ne bileğim az da para vermiyoruz ki bu ürüne.....

NOT: Bu arada ilk servo arızası nasıl olmuştu. Zira maiden uçuşu sırasında 3 servoda düzgün çalışmıyor muydu ? Acaba o talihsiz kırım sonrası arızalanmış olmasın Ogulcan ?

Adana ekibinde bisey var ozaman abi :) siparisleri erhan abiyle beraber vermistik :)

Yok abi kirimdan sonra uctum problem yoktu indim ikinci ucusa baslamadan unite kontrolunu yaparken baktim servo gitmis.

Sonunda rjx ile yazismalar sonuc verdi ve pilot-tr den degisim yapabiliyorum :)

Bundan sonra da rjx kullaniyorum cunku turkiyede muhattap bulabilmek bi cok seyden onemli bence :)

ogulcan acar' Alıntı:
Sonunda rjx ile yazismalar sonuc verdi ve pilot-tr den degisim yapabiliyorum :)

Bundan sonra da rjx kullaniyorum cunku turkiyede muhattap bulabilmek bi cok seyden onemli bence :)

çok iyi haber,, bu align dallamalarına bende ulaşsam diyorum ama adamların servosunu da lego haline getirdim :)