Saçma Sapan Alınan Gümrük Vergisinin Sebepleri

D.Mirage

Uye
Bu haber çok fazla bizden

İşi ortaya atan vatandaş oyuncakçıymış. Özetle diyor ki,

Biz 5$'a aldığımız oyuncağa 3$ vergi ödeyip 55$'a satıyorduk. Ama artık millet akıllandı, o kazığı yemez oldu. Biz de normal kar marjlarıyla satış yapmak istemiyoruz, halen o kazığı sokmak istiyoruz. Hoşumuza gidiyor. Biz o kazığı sokamayacaksak, kimse de bişey alamasın o zaman.

Üşenmedim okudum papağan gibi aynı şeyleri söylemiş durmuş hiç bir halt olmaz sanki gümrük bakanlığı bunları bilmiyor.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Üşenmedim okudum papağan gibi aynı şeyleri söylemiş durmuş hiç bir halt olmaz sanki gümrük bakanlığı bunları bilmiyor.

bence de gereksiz uzun bi yazı olmuş. dikkat çekmediğim istediğim esas nokta: böyle insanlar-işi ticarete döken vergi kaçıran- arttıkça, bu işi hobi olarak yapan insanların maddi olarak canının yanacak olması. artık her kargo incelenecek her kargo (75 avrodan düşükse bile) gümrük vergisine tabii olacak. sizlerin anlattığı oı eski gümrük rahatlığı artık olmayabilir.

Olay tamamen Emre'nin anlattığı gibi , kim çıkaracakmış yüzlerce sanal kart.Deneyen oldu mu , hadi konuşun bankanızla , elinizdeki kart üzerinden çıkarıversin yüz tane sanal kart...Bu yaygarayı yapan arkadaşın rantı kesilmiş , maymunlar gözünü açtı tabii ki , millet internetten araştırıyor artık , deli miyim ben 15 liralık malı 150 liraya alayım , 75 euro sınırını da kaldırsalar , toplu alım yaparak bir sefere mahsus vergimi ve kargomu öderim , 15 tl'lık mal en fazla 25 tl olur , yine de 150'ye satmaya çalışan uyanık geçinen kapkaççılara o parayı kaptırmam artık.........