şarj cihazı

Web sitesi
www.linkedin.com
İlgi Alanı
Hepsi
merhaba abiler,

isdt air8 şarj cihazı satın aldım ve cihaz power supplysız geliyor. Bu cihazları led driverları ile güç sağlayabilir miyiz yoksa normal laptop power supply mı almamı önerirsiniz. ( elimde eski laptopdan kalma 19v 5A bir adaptör var ama cihaz 34V 20A kadar destekliyor benimki düşük mü kalır bilemedim.).

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elindeki adaptör yaklaşık 95Watt, giriş voltajıda (19V) şarj aletine (10-34V) uygun olduğu için kullanabilirsin.

Tavsiyem 80W'tan fazla yükleme, +-'ye dikkat et. Bir tavsiyede cihazın içindeki kullanım kılavuzundan "input voltage" yazan kısma tekrar bak emin olmak için.

• Beğen
Tepkiler: Yağız TOMAR
Elindeki adaptör yaklaşık 95Watt, giriş voltajıda (19V) şarj aletine (10-34V) uygun olduğu için kullanabilirsin.

Tavsiyem 80W'tan fazla yükleme, +-'ye dikkat et. Bir tavsiyede cihazın içindeki kullanım kılavuzundan "input voltage" yazan kısma tekrar bak emin olmak için.
yani daha düşük voltajlı bir adaptör kullanmam daha iyi mi olur diyorsunuz. Birde bu amper mevzusu sadece daha hızlı şarj etmek için mi. Eğer daha düşük voltajlı kullanmamı tavsiye ediyorsanız amperini de kaç almamı önerirsiniz.

yani daha düşük voltajlı bir adaptör kullanmam daha iyi mi olur diyorsunuz. Birde bu amper mevzusu sadece daha hızlı şarj etmek için mi. Eğer daha düşük voltajlı kullanmamı tavsiye ediyorsanız amperini de kaç almamı önerirsiniz.
Specification:
Charging power: DC 500W
Charging current: 0.1A - 20A
Discharge power: 15W
Discharge current: 0.1A - 1.5A
Input voltage: DC 10V - 34V
Output voltage: DC 1V - 35V
Support battery: Life, Lilon, Lipo, LiHv 1-8S,ULiHv 1-7S, 1~12S Pb; 1~16S NiMH/Cd
Size: 80 x 80 x 34 mm
Weight: 169 g

10V - 34V arası herhangi bir DC güç kaynağı kullanabilirsiniz problem olmaz.Sizin Amper olarak ne kadar ihtiyacınız var,neleri şarj edeceksiniz bilemiyorum ancak DC güç kaynağının sağladığı Amper'in yüksek olmasının bir zararı olmayacaktır.Siz örneğin 28V 23A DC adaptör ile enerji verdiniz şarj cihazınıza.Şarj cihazınıza da bağladığınız batarya şarj olurken ne kadar akım çekiyorsa o kadar akım gidecektir.Güç kaynağına 23A adaptör bağladınız bataryaya da 23A gidecek diye bir durum söz konusu değil.Laptop şarj adaptörünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz hiçbir sıkıntı olmayacaktır.Yeter ki ihtiyacınız olan voltaj değerini karşılasın güç kaynağınız ve limitler aralığında olsun(10V-34V).

• Beğen
Tepkiler: Yağız TOMAR
Daha düşük voltajlı adaptör kullanmana gerek yok, 19V cihazın giriş voltajı sınırları içinde.
Şarj aletim 500W, bu gücün hepsini kullanmak istiyorum diyorsan 500W'lık bir adaptör edin 10-34V aralığı içinde.