Seagull Low Wing Trainer

Seagull Low Wing Trainer

emrekacan' Alıntı:
en iyi tecrübem 50 liralık minik helikopterler :)
çevremde baya uçuş yapabılecegım alan mevcut. Acaba böyle bir uçak toplasam uçurma şansım nedir diye düşünüyorum .
Peki full yakıt ile kaç dakıka uçurabılıyorsunuz ?

Ben uçuşumu şu an için 5-7 dk arası tutuyorum. Ama full depo bitmiş şekilde inmiyorum. 15-16 dakika uçabileceğimi düşünüyorum. Ama ben hep yarım gazdan düşük uçuyorum. Fazla uçmanın marifet olduğunuda düşünmüyorum zaten yakıtlı iniş yapılır, 5-6 dakika mola verirken yakıt doldurulur, motor çalıştırılır tekrar uçulur. Yakıtlı olmasının yararı işte. :D

Seagull Low Wing Trainer

emrekacan' Alıntı:
sırf bu yüzden yakıtlı model uçak düşünüyorum. Elektrikli modellerde pil bitince hadi eve oluyor sonra :D

Öyle elbette, ama araç aküsünden şarj etmekte mümkün, sırf model uçurmak için ben Konya'nın bir ucundan diğer ucuna gidiyorum. Bu konuda insan sağlığı çok önemli. Dikkat etmek lazım.

Seagull Low Wing Trainer

emrekacan' Alıntı:
hocam aldığınız malzemelerin listesi varsa bana atabilir misiniz ?

Radiolink AT9 - Pilottr yoksa Banggood
Seagull Low Wing - Promodel - Stok Yok
Hitec HS-422 - Promodel
Starter 90'lık
Buji ısıtıcı
4.8V veya 6V alıcı pili
On/Off Switch
Gerekli boyda uzatma kabloları
Voltaj Göstergesi

Bunları alırsanız bu model uçar. Elbette bunlar en minimali. Daha neler neler çıkar kim bilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Seagull Low Wing Trainer

Sümer Yamaner' Alıntı:
İnce CA ve 30 dakikalık epoksiyi unutmuşsun! :p :D

Haklısın abi [emoji3]

Birde bu konuları okumak lazım, ince CA ince olacak. Bir şeyi yaparken tam olarak emin değilsek incelemek danışmak sonra yapmak lazım. Çok okumak da ayrıca dahada önemlisi simülasyon [emoji3]

Seagull Low Wing Trainer

emrekacan' Alıntı:

bu model mı acaba sızınkı ?

Evet, budur.

Seagull Low Wing Trainer

emrekacan' Alıntı:
suan toplasam bile ucuracagımı sanmıyorum .Yaza doğru bu parçaları toplamayı duşunuyorum .Siz memnun musunuz acaba şuan ?
ve en önemlısı acaba benım gıbı sıfır tecrubesı olan kısı uçağı kaç saatte parçalar :D

Bende sıfır tecrübe ile uçurdum bu uçağı 20 den fazla havalandı ve kırılmadı. Hatta yıllarını bu hobiye vermiş insanların bile taktirini kazandı inişim uçuşlarım, bizim imkanlarımız kum bir pist bunada çok şükür pist hem kısa hemde dar. Hobiciyim diyen insanlar zor inip kalkarken benim için çocuk oyuncağı oluyor. Simülatörde harcadığım saatlerin karşılığını alıyorum. Uçak gerçekten uçmayı öğretiyor. Ben geçen kalkişta oryantasyon kaybı yaşadım. Model güneşle arama girdi ne yaptığımı bilemedim. Etraftan sürekli sesler ikazlar geliyor derken bir şekilde hatamı telafi edebildim ve modeli yeterli irtifada uçmasını sağlayarak modeli kurtardım. Yönlendirme işlemini başarı ile yöneterekte uçağı trafik patternine uygun şekilde rotama sokabildim. Sonrasında ise izleyenleri ve kendimi riske atmadan rotamı takip ettim. Bana neden böyle uçuyorsun, neden yarım gaz diye gelen sorularda oldu. Ama benim doğrum bunlar. Ve bundan keyif alıyorum. [emoji3]

Öncelikle simülatörde eğitiminizi tamamlayın. Sonra uçağın montajını doğru yapın, kontrolünü sağlayın, bir şey olmaz demeyin, bugün olmaz yarın olur. Her uçuş öncesi modeli kontrol edin, uçuş günü öncesinde modelin kontrollerini sağlayın, her kalkış öncesi kontrol yüzeyi hareketlerini kontrol edin. Sonrasında keyifle uçun. [emoji4]

Bu modele aşık olmamak çok zor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
Seagull Low Wing Trainer

emrekacan' Alıntı:
teşekkürler bilgiler için
Yavaştan toplamak istiyorum bahara doğru da tüm malzemeleri toplayıp montajını planlıyorum.Acaba montajı basit midir ? yani model uçakta delik açmam falan gerekıyor mu ?

Merak etmeyin çok fazla alet edevata ihtiyaç duymazsınız. Basit bir neşter bile yeterli gelebilir o uçağa.

Seagull Low Wing Trainer

Güneş konusunda küçük bir ipucu...
Güneşe doğru giderken panik yapmayın.
Eğer modelin güneş ile aranıza girmesi kaçınılmaz ise (burada panikle abartılı hareketler yapmak daha risklidir) öncelikle uçağın kanatlarının yatay kalmasına özen gösterin. Güneş gözünüze geldiği anda bir gözünüzü yumun. Ya hiç kumanda vermeyin ya elevatörü hafifçe tok tutun (yani azıcık çekin ama azıcık!!). Model güneşi geçer geçmez yumduğunuz gözü açın ve modelinize hakim olun. Ama tabii ki ideali hiç bu riske girmeden uçmaktır.

Seagull Low Wing Trainer

Dikey stab. bayrağımızı kondurduk sonunda, havada nasıl gözükecek merak ediyorum. [emoji4]

Seagull Low Wing Trainer

Doğuş' Alıntı:

Ruddera bayrağımızı kondurduk sonunda, havada nasıl gözükecek merak ediyorum. [emoji4]

Yekeye koysan bence daha güzel olurdu, senin uçak ters uçacak herhalde bayrağın dalgalanma yönüne bakınca. :laugh:

Şaka bir tarafa fiziki koşullar gereği öyle yaptığını tabiki tahmin ediyorum, güzel olmuş bence. %p

Seagull Low Wing Trainer

Türker Akgün' Alıntı:
Yekeye koysan bence daha güzel olurdu, senin uçak ters uçacak herhalde havada bayrağın dalgalanma yönüne bakınca. :laugh:

Abi hiç dikkatimi çekmemişti. [emoji3]

Çok kalitesiz bir baskiymiş malesef [emoji52]

Seagull Low Wing Trainer

Doğuş' Alıntı:

Ruddera bayrağımızı kondurduk sonunda, havada nasıl gözükecek merak ediyorum. [emoji4]

Dikey stabilizeye rudder deyip beni bu vantilatörcülerin önünde zor durumda bırakıyorsun! :lol:

Seagull Low Wing Trainer

Sümer Yamaner' Alıntı:
Dikey stabilizeye rudder deyip beni bu vantilatörcülerin önünde zor durumda bırakıyorsun! :lol:

Abi hemen kayıtları silelim. [emoji3]
Ben düzelttim mesajı delil bırakmayalım abi. [emoji4]