Seagull Low Wing Trainer

Seagull Low Wing Trainer

sumeryamaner' Alıntı:
Yok yok senden adam olmaz. :D
Yahu ilk uçuşta bir yerleri ezilip çatlayacak. Bir şeycik olmazzzz...
Bak benim low wing pırıl pırıldı. Bir uçuş günü bagajdan çıkardım ki iki kanat da alttan üste delinmiş. Başka bir uçağın kanadı şusu busu delmiş güzelim kanadımı! Bantlayıp uçtum. :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi şimdi çok şey öğrendik en ufak kusur olmadan sizin karşınıza çıkarmak için uğraşıyorum modeli [emoji3]

İnşallah bu emeklere değecek bir model olur abi [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Seagull Low Wing Trainer

Valla model süper. Bir yamuk olursa senden biliriz! [emoji14]

Seagull Low Wing Trainer

sumeryamaner' Alıntı:
Valla model süper. Bir yamuk olursa senden biliriz! [emoji14]

Abi gerekli özen yükümlülüğünü gösteriyorum bakalım sonucu ne olacak. [emoji3]

Seagull Low Wing Trainer

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yeni modelin hayirli olsun Dogus :thumbup:

Teşekkür ederim abi, umarım hayırlı olur. Sümer Abi'nin yorumları çok etkili oldu bu uçakta. İlk modeli almadan da hep aklımdaydı ama bir üstten kanat metası kafama yerleştirildiği için niyetlenememiştim kısmet bugüneymiş. [emoji4]

Gerçektende hoş bir model. Umarım böyle tek parça kalabilir. [emoji3]

Seagull Low Wing Trainer

Modeliniz hayırlı olsun Doğuş hocam.Aslında bu modeli ben de almayı düşünüyorum.Kumanda ve alıcı hariç 1000 tl ye temin edilebilir mi bilmiyorum.Güzel bir modele benziyor.İşçiliği nasıl, alınca keyif verir mi? Merak ediyorum doğrusu.Tekrar hayırlı olsun konuyu takip ediyorum.

Seagull Low Wing Trainer

Model 319 TL KDV dahil,

Lakin promodelde stoklarda yok bende gelmesini bekliyorum acikcasi,

Seagull Low Wing Trainer

Evrim SUTEL' Alıntı:
Model 319 TL KDV dahil,

Lakin promodelde stoklarda yok bende gelmesini bekliyorum acikcasi,

Daha önce 295 TL idi hatırladığım kadarıyla.Aslında modelin planını çıkartabilsem/bulabilsem depron versiyonunu yapmak istiyorum :)

Seagull Low Wing Trainer

Bence bedava bir model,

Ornek al su ucagi sifir 319TL + Koy ustune ASP 46 lik motor 150TL + Koy 4 tane analog servo 40 TL al sana 510TL ye alici haric model,

Seagull Low Wing Trainer

Doğuş yeni modelin hayırlı olsun, gerçekten güzel model [emoji106] Kırımsız uçuşlar :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Seagull Low Wing Trainer

Tamer Öztürk' Alıntı:
Modeliniz hayırlı olsun Doğuş hocam.Aslında bu modeli ben de almayı düşünüyorum.Kumanda ve alıcı hariç 1000 tl ye temin edilebilir mi bilmiyorum.Güzel bir modele benziyor.İşçiliği nasıl, alınca keyif verir mi? Merak ediyorum doğrusu.Tekrar hayırlı olsun konuyu takip ediyorum.

Ben şimdilik memnunum, ama uçuş yapılmadığı için bilgiler kısa. Elbet bir kaç aksilikleri var. Ama olsun onlarda halledilmeyecek şeyler değil. Biraz dikkatli olmak lazım toplarken. Onun haricinde güzel ve temiz bir model.

Can Sismaneli' Alıntı:
Doğuş yeni modelin hayırlı olsun, gerçekten güzel model [emoji106] Kırımsız uçuşlar :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim. :)

Seagull Low Wing Trainer

Uçağın tek zayıf yanı tüm Seagull modellerde olduğu gibi yakıt deposu. Çünkü adamlar inatla plastik depo aksamı veriyor ve çakmakla ısıtıp bükebileceğinizi falan iddia ediyor.

Seagull Low Wing Trainer

Sümer Yamaner' Alıntı:
Uçağın tek zayıf yanı tüm Seagull modellerde olduğu gibi yakıt deposu. Çünkü adamlar inatla plastik depo aksamı veriyor ve çakmakla ısıtıp bükebileceğinizi falan iddia ediyor.
Abi ne yaparsam yapayım şu burun dikmesi olmuyor tamamiyle zorluyor servoyu sırf rudder varken sorun yok ama bu illet tüm düzeni bozuyor [emoji52]

Seagull Low Wing Trainer

Bak şimdi...
Burun dikmesinin yekesinin hareketini düşün. Pushrod önde kılıftan çıkınca ileri geri hareket ederken sağa sola da hareket etmek zorunda. Demek ki burada kullanacağın pushrod normalde kullandıklarından daha ince ve esnek olmalı. Aynı durum karbüratör yekesi için de geçerli. Pushrod ileri geri hareket ederken aynı zamanda yukarı aşağı da hereket etmek durumunda. Gaz yekesinde pushrodun kılıftan çıktıktan sonraki mesafesi uzun olduğu için tel daha rahat hareket edebiliyor ama ön dikmede pushrodun serbest kısmı kısa kaldığı için sorun oluyor. Tabii bir de ön dikme yekesini doğru takıyor olman gerek. Belki 180 derece ters takıyorsundur.