Spektrum Dx9

Spektrum Dx9

Recep Şurgun' Alıntı:
Sağolun valla :) avrupamı değilmi bilmiyorum onu nerden öğreniriz birde ne fark oluyor ki ?
Spektrum artık bundan sonra Avrupa için ürettiği kumandaları dsm 2 ile kullanılmiyacak şekilde proğramlıyormuş. Amerika için ütettiklerinde böyle bir durum söz konusu değilmiş.

Tacettin abi konunuyu araştırmıştı. Ondan öğrenmiştim.

Spektrum Dx9

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Spektrum artık bundan sonra Avrupa için ürettiği kumandaları dsm 2 ile kullanılmiyacak şekilde proğramlıyormuş. Amerika için ütettiklerinde böyle bir durum söz konusu değilmiş.

Tacettin abi konunuyu araştırmıştı. Ondan öğrenmiştim.
Bir de yanlış hatırlamıyorsam bir dönem Avrupa için üretilen kumandaların çıkış gücü yasalar nedeniyle Amerika'ya göre daha düşük diye bir rivayet vardı ?? Hatırlayan var mı aramızda ??

Spektrum Dx9

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bir de yanlış hatırlamıyorsam bir dönem Avrupa için üretilen kumandaların çıkış gücü yasalar nedeniyle Amerika'ya göre daha düşük diye bir rivayet vardı ?? Hatırlayan var mı aramızda ??

Abi o rivayet değildi diye biliyorum. Benim dx8 de "Not for EU" yazıyordu. Baya bir araştırdım, çıkışının 200mW olduğunu öğrendim. Avrupa da satılanlarınsa 100mW olduğu yazıyordu. Şimdi dx8 i arkadaşıma verdim, yeni siparişim dx9'um yolda, bunu okuyunca tanıdık geldi bu mevzu :D
Ancak bir çok üst seviye kumanda da region ayarı mevcut, bu da çıkış gücüyle alakalı. Sanırım dx9 da da bu ayar olması lazım.

Spektrum Dx9

Kağan Kazancı' Alıntı:
Abi o rivayet değildi diye biliyorum. Benim dx8 de "Not for EU" yazıyordu. Baya bir araştırdım, çıkışının 200mW olduğunu öğrendim. Avrupa da satılanlarınsa 100mW olduğu yazıyordu. Şimdi dx8 i arkadaşıma verdim, yeni siparişim dx9'um yolda, bunu okuyunca tanıdık geldi bu mevzu :D
Ancak bir çok üst seviye kumanda da region ayarı mevcut, bu da çıkış gücüyle alakalı. Sanırım dx9 da da bu ayar olması lazım.
Aslında ben de 200 mw, 100 mw gibi bir şey hatırlıyorum ama emin olamadım. Bu arada DX9 Region diye bir ayar yok diye biliyorum ama akşam eve gidince unutmazsam yeniden bir göz atayım Kağan :)

Görebildiğim kadarı ile bunu kullanıcı olarak bizler değiştiremiyoruz :(

Bu arada benim DX9 Amerika'dan gelmişti. Unutmazsam satarken 1 tık daha fazla fiyat isteyeyim madem çıkış gücü fazla :lol: