Sweden Post ve Banggood Lipo pil içeren siparişim

benim ekranda aynı :D bilgiğin resim eklemişler gibi duruyor öylece :D statik yani dinamik bi yanı yok :D

ben diyorum bizim gemi battı :D
:lol: :RCKolik:

Bu arada 17track.net ten sorgulama yaptım şöyle bir uyarı veriyor :D

Uyarı
Olası anormal taşıma durumu. Bunun farklı sebepleri olabilir, yüksek ihtimalle paket gönderen tarafa iade edilmiş, gümrük tarafından el konulmuş, kaybolmuş, zarar görmüş vb. olabilir.
Paketiniz bu sebeplerin birinden dolayı göndericiye iade ediliyor: alıcı makam tarafından reddedildi; yanlış / okunmayan / yetersiz adres; geçmiş muhafaza süresi; alıcıya ulaşılamıyor; vb.
Paketiniz bu sebeplerden birinden dolayı gümrük tarafından alıkonulmuş olabilir; yasaklı ürün ithalatı; ödenmemiş vergi veya diğer belirtilmemiş sebepler.
Paketiniz taşıma sürecinde hasar görmüş ya da kaybolmuş olabilir.
Eğer paketiniz teslim edildiyse bu uyarıyı görmezden gelebilirsiniz. Ancak paketinizi teslim almadıysanız ve durumunda "Uyarı" yazıyorsa lütfen dikkat edin: ayrıntılı taşıma bilgisini dikkatlice okuyup çözümlemeniz gerekmektedir. Ne yazık ki dünya çapındaki taşıyıcı kurum ve firmaların karmaşık tanmlarından dolayı paket durumunu %100 doğruluk ile otomatik olarak saptayıp açıklama yapamıyoruz. Daha ayrıntılı bir açıklama için paketi gönderen tarafa ya da taşıyıcı firmaya ulaşmanızı tavsiye ederiz

Murat bey, bence siz 17track sorgulama sonucunu tekrar kontrol edin. Böyle bir uyarı cıkıyor ise PTT tarafı aynı olabilir ama alt kısımda Sweden Post (ya da postnord) kısmında PTT tarihlerinden sonraya ait bir gelişme olabilir ki bu da geri gittiğini gösterir. Benim sorgulama halen aynı Sweden tarafında bi değişiklik yok.

banggood a para iadesi talebimden sonra sipariş detaylarında "Processing" yazıyordu şimdi de "Reject" yazıyor param iade mi ediliyor.yoksa talebim red mi edildi.

sistemde refund yazıyor post numarası yerinede untack

yani bu ürün muhtemelen elime gelmeyecek başka nerrden yada nasıl alabiliriz pili?

Murat bey 17track.net ten bakın

Arkadaşlar epey uğraşlar sonucu bir nebze de olsa bilgi edinmeyi başardım. Uluslararası Posta İşleme Merkezi UPİM e telefon ettim. Kargo numaramı verip uzun süredir ülkeye giriş yapmadığını birçok arkadaşımın da aynı problemi olduğunu ve bazılarının teslim aldıgını benim kargomun biyerlerde kalmış olabileceğini söyledim. (farklı tip forumlarda aynı şekilde takibi olan ve 50 gün de olsa teslim alanlar var)
Biraz telefonda beklettiler ve kargomun 6 Nisan da havalaalanına geldiği bilgisini ilettiler. Önümüzdeki hafta teslim olur dediler.

Bilgilerinize. UPİM tel : 02124655519 / 0 ile operatör

Safak Altintas' Alıntı:
Arkadaşlar epey uğraşlar sonucu bir nebze de olsa bilgi edinmeyi başardım. Uluslararası Posta İşleme Merkezi UPİM e telefon ettim. Kargo numaramı verip uzun süredir ülkeye giriş yapmadığını birçok arkadaşımın da aynı problemi olduğunu ve bazılarının teslim aldıgını benim kargomun biyerlerde kalmış olabileceğini söyledim. (farklı tip forumlarda aynı şekilde takibi olan ve 50 gün de olsa teslim alanlar var)
Biraz telefonda beklettiler ve kargomun 6 Nisan da havalaalanına geldiği bilgisini ilettiler. Önümüzdeki hafta teslim olur dediler.

Bilgilerinize. UPİM tel : 02124655519 / 0 ile operatör

Hohhh , çok şükür... ??? Ne swedenpost muş be Şafak , hepimizi de eritti valla... :D

Gelmeyen piller için para iadesinde bulunmuştum.Reject olarak gözüküyordu.İptal talebim ne oldu diye sormuştum.Thank you for supporting our company.

For your order 12357903,we have applied to refund US$25.99 to you account for your request .

You could check it after 48 hours.

If the parcel arrives,please refuse to sign it or repay for it .

Hoping your kindly understanding.

Diye cevap geldi .Google çeviri ile çeviriyorum pek birşey anlaşılmıyor ne demek istiyorlar .Google çeviri ile bi yere kadar

Mücahit Sarıgüzel' Alıntı:
Gelmeyen piller için para iadesinde bulunmuştum.Reject olarak gözüküyordu.İptal talebim ne oldu diye sormuştum.Thank you for supporting our company.

For your order 12357903,we have applied to refund US$25.99 to you account for your request .

You could check it after 48 hours.

If the parcel arrives,please refuse to sign it or repay for it .

Hoping your kindly understanding.

Diye cevap geldi .Google çeviri ile çeviriyorum pek birşey anlaşılmıyor ne demek istiyorlar .Google çeviri ile bi yere kadar
Talebin uzerine paypal hesabina $25.99 iade etmisler. Hesabina paranin gecmesi 48 saat surebilirmis. Eger paket eline ulasirsa iade etmeni ya da yeniden odeme yapmani rica ediyorlar ;)

Mücahit Sarıgüzel' Alıntı:
Bu arada JJRC 11D drona kamera takılı iken havalanmakta zorlanıyor orjinal olmayan pillerle nerde ise bayılıyor.Pillerle mi ilgili yoksa motorlarla mı ilgili.
Mücahit bey, isterseniz bunun için farklı bir konu açın oradan bilgi talep edin.
Daha doğru olacaktır. %p

Kargo hareketlerinde tık yok.Yine beklemedeyiz.Aynı ofisteki arkadaşların da Banggood'tan satın aldıkları powerbank da piyasada yok.Maalesef onlar ürünü takip numarası almadan satın almışlar.

Ben artık tövbe ettim daha İsveç üzerinden bişey almam. :D

Şafak Bey Teşekkürler Verdiğin bilgi için :)

bana bugün ( az önce ) bir mail geldi translate ile çevirdim ama anlamadım buradan ne demek istemişler :D

Dear customer,

We recently received your PayPal claim PP-004-729-127-371.Order 12445575 is $36.04.We will make a partial refund to you.

To help you getting your money back within 3 days and resolving your case quickly, please change your claim reason to not as described (missing quantity) on your PayPal case message page. And you can refer to below simple steps:

1. Find “change your reason for this dispute” and click

2. Choose correct claim reason “I received item, but it is significantly not as described”

3. Choose detailed reason for your case” the order was incomplete / missing quantities ”

4. Under this correct claim reason, you can propose a partial refund amount we agreed before via PayPal case.

We will response your partial refund proposal via PayPal case and automatically give you a partial refund within 3 days. You are guaranteed to get your money back quicker than the original PayPal case flow. Thank you for your cooperation and support!

Best regards,

Lizzy

Murat bey ilgili paypal işleminin bir kısmına dair 36.04 usd lik geri ödeme yapacaklarmış. (Sanırım toplam tutar daha fazla idi ve ürününüzün bir kısmı teslim edilemedi size)
Fakat ödemenin olabilmesi için paypal üzerinden yapmış olduğunuz iade talebinin açıklamasını "ürün belirtildiği şekilde değil" ( not as described) olarak değiştirin diyor.
Aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz diyor ;
1-2-3 Bu kısmı çevirmeye gerek yok, paypal TR sayfasından yapabilirsiniz.
4- En son kısımda bu işlem için karşılıklı olarak kismi geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz diyor.
Bunlar olduğu takdirde 3 gün içinde paranızı(kismi) iade edeceğiz diyor.