Tekne kabuk seçimi

Uğur kıyak

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Resimdeki 2 kabuktan birini almayı düşünüyorum kabuklar 1 er metre 2000 kv nin üzerinde bir motorla performans alırmıyım

yada bana bu kabuklara uyacak motor tavsiyeniz nedir

birde motora resimdeki gibi pompa takmak performansı nasıl etkiler

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Lütfen konu başlıklarında “Acil, Yardım...” gibi genel ifadeler kullanmayalım. Konu başlığını ilk ve son kez ben değiştiriyorum @Uğur kıyak :saygilar:

Kv tek başına güç belirlemez, Sadece o motordan volt başına alabileceğiniz devir sayısıdır.
1- Resimdeki su jeti sistemden istediğiniz perfonmansı alamazsınız. Bunu tercih olarak koyduğunuz teknelerin tipine bakarak yazıyorum.
2-Her iki teknede tatmin edici sonuç almak için eğer tek motor +shaft vs. kullanacaksanız.
- ortalama 4-5 S lipo destekleyen Motor: (2250kv-2500 kv ve 1800 watt. örn: 3674 (su soğutmalı)
- >120A ESC ve (Su soğutmalı)
- 4000 mAh civarı 4 yada 5S lipo
Not: Bu arada elbet şhaft sisteminin detaylarına girmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Uğur kıyak
Benim nacizane tavsiyem shaft in düz olduğu modelleri tercih etmeniz , flexible şaftlar genelde anladığım kadarıyla sorun çıkarıyor ama düz shaftlarla en azindan eğlenceniz yarim kalmaz.

• Beğen
Tepkiler: Uğur kıyak
Benim nacizane tavsiyem shaft in düz olduğu modelleri tercih etmeniz , flexible şaftlar genelde anladığım kadarıyla sorun çıkarıyor ama düz shaftlarla en azindan eğlenceniz yarim kalmaz.

Sürat isteniyorsa düz şaftın tekne altına paralel olması neredeyse mümkün değildir. Tekne altına paralel olmayan pervane sürekli tekne burnunun aşağı yukarı harektine sebep olur. Bu hareket hızı olumsuz etkiler. Flex şaftlar düzgün montajda sanılanın aksine daha sorunsuzdur.

Sürat isteniyorsa düz şaftın tekne altına paralel olması neredeyse mümkün değildir. Tekne altına paralel olmayan pervane sürekli tekne burnunun aşağı yukarı harektine sebep olur. Bu hareket hızı olumsuz etkiler. Flex şaftlar düzgün montajda sanılanın aksine daha sorunsuzdur.
Aynen katılıyorum. Pervane yönüne uygun şaft seçilirse uzun süre (az ses ve vibrasyon) kullanılır. Yön olarak pervane ile uyumluluk çok önemli.

Dogrudur ama ben turkiyede bu shaftlari bulmakta zorlaniyorum, promodel de vardi ama 1 2 tane oda sağ sol uyacakmi yada yedek lazim olursa ne olacak belli degil. Hatta shaft i buluyorsun uzunluğu uymuyor vs. En sonunda isyan ettim o yuzden düz al kafan rahat olsun dedim. Kayalarında düz shaft zor zaten biliyorum v govdeli bir model yapılsa yada alınsa daha iyi olur bence

Dogrudur ama ben turkiyede bu shaftlari bulmakta zorlaniyorum, promodel de vardi ama 1 2 tane oda sağ sol uyacakmi yada yedek lazim olursa ne olacak belli degil. Hatta shaft i buluyorsun uzunluğu uymuyor vs. En sonunda isyan ettim o yuzden düz al kafan rahat olsun dedim. Kayalarında düz shaft zor zaten biliyorum v govdeli bir model yapılsa yada alınsa daha iyi olur bence
Bazı teknelerde flexible şart, maalesef olmazsa olmaz gibi.
Flexible şaft edinmekte bende zorlanmıştım, Çareyi makul fiata aldığım el motorunun (hepsi dramel markası ile anılır):) uzatmasından 3 adet şaft yapmıştım.

Bazı araçların km teli daha kalın. Hemde çoğunluğu piyasada zor bulunan ters dönüş yönünde. Sanayide kilometre işi yapan yada oto tamircilerinin hurdalıklarını karıştırmanızı tavsiye ederim. Tek ucu kare diğer taraf zaten isteğe göre kesip istenilen boya getiriliyor.

kabuklarda sıkıntı çıktı izmirli ümitten katamaran kabuk istedim işim çok bu aralar diğer modelde rabet var ondan yapıyorum dedi katamaran yapmıyormuş zahmetli olduğu için bana kabuk lazım :S

Eğer imkan varsa kendin yapmayı deneyebilirsin bence. Guzel planlar mevcut internette.

Yukardaki jet motorundan 3d de basmaya karar verdim :) tasarımı linkten aldım

İstenildiğinde geri de gidebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: LEVENT UYGUN
Gövdeyi buldum şimdi 1 mt bulamadım ama 80 cmde işimi görür

şimdi buna motor türbin servo esc :D tavsiyesi alabilir miyim

bir sorum daha var kumanda yerine telefondan kontrol etmek istesek maliyeti dahamı çok olur kontrol alanı daralır mı ?