Telpa Rezaleti

Berkay Eğmür

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Forumla tamamen alakasız bir konu ama bu talihsiz olayı her yerde paylaşıyorum ki aynı şeyler başkalarınında başına gelmesin. Gelelim konuya 05.04.2014 tarihinde internet üzerinde 16GB General Mobile Discovery aldım. Ürün 2 sonra elime ulaştı açtım baktım bi hatası arızası var mı diye ve fark ettim ki telefonun sol tarafında yukarıdan aşağıya doğru serçe parmak kalınlığında solukluk var birde pixel testi yaptım ve 2 tanede ölü pixel çıktı. Aldığım yerle görüşüp telefonu geri yolladım , onlardı telefonu telpayı yolladılar 1 hafta sonra kadar telpa telefonda sorun yok diyerek geri yolladı. Aldığım yer tekrar itiraz etti ve sözde telpa telefonu sıfırıyla değiştirdi. Yeni tel geldi tabi kutu içeriği felan her şey aynı sadece tel değişmiş aldım elime ekranı çizik içinde, general mobile logosu silik ve en önemlisi telefonun kilit açma-kapama tuşu çalışmıyor. Aradım Telpayı imei verdim ve telefonun garanti başlangıç tarihini sordum ve bana 25.02.2014 olduğunu söylediler 05.04.2014 tarihinde aldığım telefonun nasıl oluyordu garantisi o tarihte başlıyor telefondaki de aldığınız yer size 2.el tel satmış olabilir diyor dedim teli siz yolladınız sesi biraz değişti ve o zaman yollayın bakalım felan dedi ben tekrar telefonu telpaya yolladım. Aradan 2-3 gün geçti aradım durumu öğrenmek için değişim yapılacaktır cumaya kadar telefon elinizde olur dendi tamam dedim. Pazartesi oldu ne gelen var ne giden aradım Telpayı ilk bi telefon şu an incelemede dendi dedim nasıl incelemede bana böyle dendi felan sonra başkasına bağladı o gene dedi telefon kesin olarak değişecek ve haftaya elinize geçecek tamam dedim ve benle görüşen kişinin adını yazdım bi yere. Gene 2-3 gün oldu bende hattımı evden birinin teline takmıştım bi yeri aramak için şans eseridir baktım Telpadan mesaj işte şu imeili telefonun servis bedeli 50tl parayı yollarsanız onarıma başlanacaktır felan gibisinden bi şeyler yazıyo aradım Telpayı dedim bu hayırdır telefon değişecek diye yolladım tamir edilsin diye değil diyorlar bi kere değişti bi daha değişmez hem 2.el tel yolluyorlar hem bana kurallardan bahsediyorlar ve neden bu zamana kadar yalan atıyorsunuz o zaman daha önce görüştüğümüz kişiyi istedim şu an yok izinde felan gene yalan atıyorlar bağırdım çağırdım ve şikayet edeceğimi söyledim birde haklılar gibi edebilirsiniz diyor yüzsüzler kapattım teli. Ertesi gün aldım bütün belgeleri vs. gittim hakem heyetine ettim şikayetimi bakalım sonuç ne olacak inşallah paramı alacağım. Bi daha da telpaymış işim olmaz. Bu arada şu an tel hala telpada ve 2 aydır telefonsuzum telefonun 2. taksidi ödendi ve hala elimde telefon yok. Bi daha da kesinlikle bilindik markalardan şaşmam.

Telpa Rezaleti

bu sorunlar genelde herkezin basına geliyor kullanıcının sucu olmamasına ragmen benımde basıma sıfır telefon aldıgımda kapanmaya basladı 4 gun sonda falan gonderdim sıvı teması diye geri geldi sonra arkadasın babası telefoncu o konustu gonderdi sıfır telefon gonderdiler ama telefon hafıza kartı okumuyordu yine gonderdim bayagı saydım sarıstırdım telefonda snra kvk merkezine gittim tanıdık olmasa o telefonu degistirme sansım yoktu neyseki halloldu yakasık 5 sene once arkadasımın babası yla konusurken 100 telefon garantiye gidiyorsa 95 ine sıvı teması diye geri gonderiyorlar dedi tamamen duzenlenen bir oyun kesinlikle bilindik markalardan sasmmayın dicem ama aldıgımda sony marka teleofndu :) alah kolaylık versin size .

Telpa Rezaleti

safak bozdag' Alıntı:
bu sorunlar genelde herkezin basına geliyor kullanıcının sucu olmamasına ragmen benımde basıma sıfır telefon aldıgımda kapanmaya basladı 4 gun sonda falan gonderdim sıvı teması diye geri geldi sonra arkadasın babası telefoncu o konustu gonderdi sıfır telefon gonderdiler ama telefon hafıza kartı okumuyordu yine gonderdim bayagı saydım sarıstırdım telefonda snra kvk merkezine gittim tanıdık olmasa o telefonu degistirme sansım yoktu neyseki halloldu yakasık 5 sene once arkadasımın babası yla konusurken 100 telefon garantiye gidiyorsa 95 ine sıvı teması diye geri gonderiyorlar dedi tamamen duzenlenen bir oyun kesinlikle bilindik markalardan sasmmayın dicem ama aldıgımda sony marka teleofndu :) alah kolaylık versin size .
Teşekkürler. Hepsi aynı şrfsizler :mad:

Telpa Rezaleti

Geçmiş olsun Berkay can sıkıcı bir durum.

Telpa Rezaleti

Aslında bundan ders çıkarmak lazım ,bu tarz ürünleri elden görerek almakta fayda var ama bende evdeki herkesin kullandığı 4 adet telefonu internetten almıştım. :)

Telpa Rezaleti

tevfik sıkılı' Alıntı:
Aslında bundan ders çıkarmak lazım ,bu tarz ürünleri elden görerek almakta fayda var ama bende evdeki herkesin kullandığı 4 adet telefonu internetten almıştım. :)
Dersimi aldım zaten abi :)

Telpa Rezaleti

Telpa'nın maalesef GM Discovery modelinde tüketiciye yaptigi s.refsizlikler saymakla bitmiyor..Her yerde duyuluyor GM şikayetleri.Rezil teknik servisleri..Olay internetten alisveris ile ilgili degil %p

Telpa Rezaleti

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Telpa'nın maalesef GM Discovery modelinde tüketiciye yaptigi s.refsizlikler saymakla bitmiyor..Her yerde duyuluyor GM şikayetleri.Rezil teknik servisleri..Olay internetten alisveris ile ilgili degil %p
Tabii asıl sorun telpa şrfszler

Telpa Rezaleti

Geçmiş olsun Berkay :-\ Keşke olayın hemen ilk aşamalarında hiç uğraşmadan Tüketici heyetine gitsendin hemen para iadesi alabilirsin. Tekrar geçmiş olsun diyelim. Inşallah tez zamanda eline ulaşır :)

Artık yeni tüketici kanunu sayesinde bu kadar rahat olamayacaklar %p

Telpa Rezaleti

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Geçmiş olsun Berkay :-\ Keşke olayın hemen ilk aşamalarında hiç uğraşmadan Tüketici heyetine gitsendin hemen para iadesi alabilirsin. Tekrar geçmiş olsun diyelim. Inşallah tez zamanda eline ulaşır :)

Artık yeni tüketici kanunu sayesinde bu kadar rahat olamayacaklar %p
Teşekkür ederim abi. Keşke en başta direk gitseydim ama iş işten geçti.

Telpa Rezaleti

Berkay35' Alıntı:
Teşekkür ederim abi. Keşke en başta direk gitseydim ama iş işten geçti.
Neyse Berkay bu kadar üzülme. Vardır bunda da bir hayır diyelim ;)

Telpa Rezaleti

Geçmiş olsun Berkay. Şu an ben de böyle bir sorun ile uğraşmaktayım. Zira dün telefonu 4. Kez servise yolladım. Telefonu ocak ayıda almıştım hiç kullanamadım desem yeridir. Ben servise gönderiyorum onlar değiştirmeden yolluyor. Ama bu kez de değişmese ben de gerekli yerlere şikayet edeceğim.

Telpa Rezaleti

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Neyse Berkay bu kadar üzülme. Vardır bunda da bir hayır diyelim ;)
Bakalım abi görücez hayırmı şer mi :) Ah o telpa İzmirde olacaktı varya
Cahit Kaş' Alıntı:
Geçmiş olsun Berkay. Şu an ben de böyle bir sorun ile uğraşmaktayım. Zira dün telefonu 4. Kez servise yolladım. Telefonu ocak ayıda almıştım hiç kullanamadım desem yeridir. Ben servise gönderiyorum onlar değiştirmeden yolluyor. Ama bu kez de değişmese ben de gerekli yerlere şikayet edeceğim.
Sağol abi sanada geçmiş olsun en iyi sen anlarsın beni :) Abi hiç uğraşma git direk şikayet et senin tel ne ?

Telpa Rezaleti

Cahit Kaş' Alıntı:
Cahit Bey bence de boşuna vakit kaybetmişsiniz. Şayet Tüketici hakem heyeti limitlerinde olan bir telefon ise direkt gidip dilekçe doldurup durumu kökten çözün ;)