THK Kumanda Phoenix Kalibrasyon ve Yönlendirme Hatası

Doğru anlamışmıyım şöylemi yani;

Mesela heliyi ters hale getirip hemen idle-up açıyoruz ve gaz stickini aşağıda tutuyoruz değilmi zaten idle-up aktif ettiğimiz andaki süratle sabit kalıyor değilmi pal hızı ?

ya da idle up açınca pal hızı aşağı doğru çekildiğindemi artıyor, yani stick ters işlevmi görüyor. evet forumu olabildiğince okumaya çalışıyorum ama o kadar çıkmaz bi durumdayımki,

sabah 6 akşam 7 çalışıyorum ve yoğun bir işim var eve gitmem 8. kendime ve uyumaya zamanım kalmıyor. bu öğrenme sürecini nasıl hızlandırabilirimin yollarını arıyorum işte kendimce. bu hobidende soğumak istemiyorum çünkü çok seviyorum helileri.

6 kanala geçiş arzumda artınca modelinde siparişini verdim (v977 ve tüm yedekler 25 gün geçti hala tr ye giriş yapmadı) farklı bir öğrenme heyecanı var.

inanın ben de sizin kadar yoğun çalışıyorum. gerçi taile girdim ama... hızlı öğrenmenizin yolu bir model edinmek ve imkanınız varsa buluşmalara katılmak. Benim yaşadığım yerde modelci olmadığından ben öğrendiğim hemen her şeyi bu forumdan öğrendim.

İdle-up modunu yanlış anladınız. idle up genelde kalkıştan biraz sonra açılır. motor artık tam gaz çalışır. gaz stiği artık sadece ana pallerin açısını ayarlar. (gaz eğrisi sabit iken)
siz modeli ters çevirdiğinizde gaz stiğini de orta konumun altına çekerek pallere "-" açı verirsiniz. dolayısıyla ters kaldırma kuvveti sayesinde heli havada kalır.
yani 6 kanallı helilerde heli pallerin aldığı açı ile havalanır ya da alçalır. Aşağıdaki linkten Mehmet Bey'in hazırladığı videoyu izlerseniz daha iyi anlarsınız

cahit bey tşk ediyorum. dün 1 saat kadar alan turu ve hover çalışmaları dengede tutma falan trainerda zaman geçirdim. eh işte fena değil. ama heliyi uzaklaştırıp getirirken denizde dalıp çıkan yunuslar gibi oluyor. idle - up ayarlayamadım. hiç yoktan iyidir :)

videoyu izleyeceğim şimdi. teşekkür ediyorum.

Mehmet bey ve Cahit Bey;
Yardımlarınız sayesinde sim uygulamasını 5.0 versiyon olarak kullanmaktayım. alan gezisi yapıyorum hatta ve hatta ters şekilde havada kalabiliyorum toplamda 1 saatlik çalışmayla. sadece sağa yada sola dönüşleri gidrken genişçe alamıyorum.

herşey için teşekkürler.

şuan tek sıkıntım 1 aydır hala Malezyada bekleyen banggooddan aldığım 600 tlilik v977 ve tüm yedekleri. hala bir hareket yok. malezyada yangın çıktığı söyleniyor.

Arkadaşlar Selçuk Beyin yaşadığı sorunu şu anda yaşıyorum. Yani gaz kolu kademeli şekilde azalıp artmıyor. Idle up switch i gibi ya 0 yada 100 oluyor. Ne yaptıysam olmadı.Diğer kontrolllerde hiç sıkıntı yok. Ki daha önceden phoenixi 3-4 kez de sorunsuz şekilde kurmuşumdur. Sizce sorun nedendir ?

Merhaba oğuzhan özelden telefon gönder istersen yardımcı olayım sorununla alakalı pc başında olursan daha iyi olur.

Selam kemal hocam
ilgin icin tesekkur ederim. Bugun programi acip yeniden kalibre etmeye calistim . Bu sefer sorun cozuldu. Dun o kadar denememe ragmen olmamisti.yani kendi kendine duzeldi .eksta hic bi sey yapmadim.

aynı hatayı tekrar yapacaktır büyük ihtimalle kumandan yapman gereken şey kumandanı your transmitter dan kalibre ederken gaz eğrisi dediğin gibi hata verirse ayarlardan çıkmadan kumandanı kapat sonra tekrar aç ve bekle ondan sonra stickleri orta konuma al ve tekrar kalibrasyon yap ;)

Bir daha aynı sorunu verirse dediğnizi deneyeceğim %p Teşekkürler...

simdi benım sorunum :D phoneix 4 thk kumandasına taktıgımda'' USB ınterface not detected'' uyarısı verdı sorun nedır

Yanlış hatırlamıyorsam launcher dosyasını kurman gerekiyor....