throttle stick hareketi ile kuyruk pali açı alması

Ahmet SAĞIR

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Selamlar

Aşağıda ki birinci video da görüleceği üzere throttle stiği ileri geri oynattığımda kuyruk pali de açı alıyor. öncelikle bu normalmidir.
İkinci video da ise rudder komutu veriyorum kuyruk pali yavaşça başladığı noktaya geri geliyor. bu normalmidir.

2.video için durum normal, 1.video için ise; kumandanızın mix ayarlarına girip Throttle to Rudder mix açıksa, ki açık görünüyor, mix'i kapatın. Normale dönecektir. ;)

Levent Uygun' Alıntı:
2.video için durum normal, 1.video için ise; kumandanızın mix ayarlarına girip Throttle to Rudder mix açıksa, ki açık görünüyor, mix'i kapatın. Normale dönecektir. ;)
Abi birinci videodaki olay benim modelimde de var turnigy 9xten nasıl duzeltebilirim ?

Berkay35' Alıntı:
Abi birinci videodaki olay benim modelimde de var turnigy 9xten nasıl duzeltebilirim ?
Mix lerin bulundugu bolume girip Throttle-rudder mixini iptal etmek yeterli olacaktir Berkay. Aslinda mix ekranini paylasirsan dah kolay yardimci olabilir ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Berkay senin Mixler kapalı görünüyor, başka bir şey var herhalde. :rolleyes:

Berkay Levent beynhakli sendeki mixler zaten kapali. O zaman baska bir sikinti var. Model ne idi ? Flybarli mi fylbarless mi ?
Yerinde olsam kumanda uzerinden sifirdan yeni bir model acar ve kaba ayarlari yeniden yapip problemin devm edip etmedigini kontrol ederdim.

Model fbl abi acaba unite ayarlarindan yapilmis olabilir mi?

Benim unitemde kbar

Levent Uygun' Alıntı:
Hah işte çalışmadığım yerden geldi soru. K-Bar bilenler yardım lütfen. :eek:
Bence ikimizinde sorunu kbar kaynakli

K-barda default olarak bir pitch precompensation değeri var sanırım. Trhrottle değil de, pitch için veriyor büyük ihtimalle o kuyruk tepkisini. K-bar nasıldır bilmiyorum, pitch precompensation ikonda default olarak kapalı, sk720 de ise 6 değeri geliyor. Bu bir sorun değil, ayarlanması gereken bir parametre. Eğer ki default ayarı buysa, çoğu uçuş stili için uygundur diye tahmin ediyorum.

Emre Kaman' Alıntı:
K-barda default olarak bir pitch precompensation değeri var sanırım. Trhrottle değil de, pitch için veriyor büyük ihtimalle o kuyruk tepkisini. K-bar nasıldır bilmiyorum, pitch precompensation ikonda default olarak kapalı, sk720 de ise 6 değeri geliyor. Bu bir sorun değil, ayarlanması gereken bir parametre. Eğer ki default ayarı buysa, çoğu uçuş stili için uygundur diye tahmin ediyorum.
Emre abi benim 450de halfa felan girerken kuyruk sapıtıyor bunun nedeni bu olabilir mi ? Kapatıp denesem sorun olur mu ? ne işe yarıyor bu olay ?

Ani pitch hareketlerinde hem tork yukselip, hem kafa turu dolayisiyla kuyruk pervanesi turu bir miktar dusecegi icin, kuyruga bu degisime karsi koyabilmesi icin verilen hareket. Half piro flipte tabi ani pitch degisimi var, kuyruk hareketi var, sadece budur demek zor bence. :)

Emre Kaman' Alıntı:
Ani pitch hareketlerinde hem tork yukselip, hem kafa turu dolayisiyla kuyruk pervanesi turu bir miktar dusecegi icin, kuyruga bu degisime karsi koyabilmesi icin verilen hareket. Half piro flipte tabi ani pitch degisimi var, kuyruk hareketi var, sadece budur demek zor bence. :)
Bu durumda kapatıp denemem mi gerekiyor ?