Trex 500 Maiden/ONARIM/Uçuş Videoları//Spiritten Sonraki Değişim

Arkadaslar Serkan Sinan'dan almis oldugum Spirit uniteyi Arda Erkan'la ayarladiktan sonra (ayrica emeklerinden dolayi teşekkür ediyorum) ilk uçuşu videoya aldim.

oncelikler unite hakkinda goruslerime gelirsek :

ben bu zamana kadar uçtuğumu zannediyormusum 3gxle
Spiritle birlikte ayri bir tat geldi.
helinin tepkileri, kararliligi, kuyruğu benim acimdan on numara(zaten cok fazla pilotaj yok)
Sacma sapan cylic komutlari bile verseniz heli sapitmiyor.
Ayar konusunda zorlandigim icin Arda sagolsun saatlerce en ince ayrintisina kadar ogretti.
zaten Rasim'in de videolari cok iyi anlatiyo ordan da yardim aldim ama birebir anlatim ve team wier nimeti daha da iyi anlamami sagladi

ucus yapacagim ortam cok kalabalikti mac yapan genclerden rica ettik bir uçuşluk.
video ve ucus cok da kaliteli degil ama unitenin ilk denemesi olmasindan dolayi eklemek istedim.
yeni ucuslarla konuyu senlendiririz insallah

uniteyi dusunen arkadaslarin tereddütsüz alabileceklerini söyleyebilirim iyi seyirler...
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İbrahim hocam güzel uçuş olmuş inşallah spirit ile dahada gelistirirsin Pilotaji yanlız yere yakın ucuslarda rescue bir ise yaramaz bence kendinden emin olduğun hareketlerde yere yakın uç.

İbrahim model, ünite, tshirt, saha, uçuş %p hepsi on numara...

Benim kafama takılan, fazlaca dillendiriliyor belki sensörsel, yerçekimsel vs bir olayı vardır. Yere yakın rescue neden işe yaramıyor? Olay bizim butona basacak zaman bulamamamızsa eğer o pratik zamanla gelişir. Sistemsel bi çalışmamaysa orasını bilmiyorum işte...

Benim yere yakın ucusta rescue ise yaramama durumu tamamen refleks le alakali çünki unite o kadar ani kurtarıyor ki eğer hızla yere inmiyorsa 1 veya 2 metrede kurtarır diye düşünüyorum çünki bastığım anda ani olarak yükseliyor ve full acı veriyor idle açıksa çok ani yükseliyor ama insan durumu kavrayıp basana kadar geçen sürede oryantasyon kaybı olmuşsa anında yerde buluruz ben iki sefer kırım yaşadım ve ikiside oryantasyon kaybı ile oldu ve oryantasyon kaybolduğu anda yerde buldum heliyi belki bir saniye düşünecek fırsat bulsaydim en azından ikincisinde kurtarirdim çok şükür spiritle kırım yaşamadım.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Mustafa Çoban.' Alıntı:
İbrahim hocam güzel uçuş olmuş inşallah spirit ile dahada gelistirirsin Pilotaji yanlız yere yakın ucuslarda rescue bir ise yaramaz bence kendinden emin olduğun hareketlerde yere yakın uç.
Teşekkürler Mustafam :saygilar:
Spiritin pilotaji gelistirecegi aşikar.
Ama bu yere yakin kurtarma meselesi dedigin gibi refleksif ise hak veriyorum zamani bulamayabiliriz
fakat Rasim'in dedigi gibi sensorle felan alakaliysa denemeden bi sey diyemiycem ki zaten ben daha o butona bile alışamadım yok gibi geliyor bana ama zamanla el alisacaktir %p

Rasim Öztürk' Alıntı:
İbrahim model, ünite, tshirt, saha, uçuş %p hepsi on numara...

Benim kafama takılan, fazlaca dillendiriliyor belki sensörsel, yerçekimsel vs bir olayı vardır. Yere yakın rescue neden işe yaramıyor? Olay bizim butona basacak zaman bulamamamızsa eğer o pratik zamanla gelişir. Sistemsel bi çalışmamaysa orasını bilmiyorum işte...

Teşekkürler Rasim guzel görüşlerin için:saygilar:

Allah sizlerden razi olsun her turlu yeniliklerle tanistiriyorsun bizi. Biraz bütçeyi zorluyor ama o da tuzu biberi diyorum artik ;D

Rescue olayini yere yakin deniycem.
sensörler gerçekten bunu hissedebiliyorsa diyecek sözüm yok :rolleyes:
ama reflekse dayaliysa zamanla oturur insallah.

Protosta bir sefer ben de dondum kaldım. O günden sonra alışkanlık biraz daha oturdu. Logo ile kritik kurtarmalarım 4-5 olmuştur. Şiddeti tabii ayarlanabiliyor ama %80 ve üzeri her türlü çok ani kurtarıyor. Önemli olan butona basabilmek... Normal uçuşta veya kendimden eminken bile aklımda. Yeni bişey denerken zaten tam tetikteyim, parmağımın ucunda hazır bekliyor. Mekanik veya elektriki bi arıza olmasın, gerisi çok sıkıntı değil :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Protosta bir sefer ben de dondum kaldım. O günden sonra alışkanlık biraz daha oturdu. Logo ile kritik kurtarmalarım 4-5 olmuştur. Şiddeti tabii ayarlanabiliyor ama %80 ve üzeri her türlü çok ani kurtarıyor. Önemli olan butona basabilmek... Normal uçuşta veya kendimden eminken bile aklımda. Yeni bişey denerken zaten tam tetikteyim, parmağımın ucunda hazır bekliyor. Mekanik veya elektriki bi arıza olmasın, gerisi çok sıkıntı değil :)

Ayar aşamasında % 60 civariydi rescue sadece duzeltiyodu simdi 80 de kullaniyorum yükseltme iyi zaten daha fazlasini da onermiyorlarmis nedenini de pek anlamis değilim ama bence bir 90 gideri var gibi ;D
bu tetikleme meselesine alismam lazim e daha yeniyim ustadim olur heralde :laugh:

İbrahim , uçuşta , modelde , saha da şahane...Spirit de mükemmel ,Rasim zamanında az emek vermedi , Arda'nın emekleri ise zaten anlatılmaz yaşanır, emeği geçen herkese teşekkür ... :thumbup:
Model olmuş , artık daha fazla çalışma ve uçuş gerektiriyor , kırımsız uçuşlar dilerim kardeşim..... :saygilar:

İbrahim hayırlı uğurlu olsun. :thumbup: :halay: :halay:

Spiritin sadece varlığının bile senin pilotajının gelişiminde çok etkili olacağını zaman içerisinde göreceksin. :thumbup:

Alçakta/yüksekte kurtarıp/kurtaramama konusunda ben kendi kendime hep şunu söylüyorum ;

Muhtemelen Spirit eğer ihtiyacım olursa her durumda benim helimi kurtarır ama ben inşallah hiç ihtiyaç duymayacağım için bunu test edemeyeceğim...

Tavsiye ederim, uçarken insanı çok rahatlatıyor. :laugh: Kurtarır diye düşünmenin bana göre bir sakıncası yok, hele bir de kurtarırsa... :yuppi:

Öncelikle yeni ünite hayırlı olsun İbrahim :thumbup: :bravo: Yeni RCKOLIK Tisörtlü Avatar resmin de harika %p

Uçuşunu izledim gerçekten kısa zamanda iyi bir yol almışsın, sticklerine sağlık :bravo:. Ne arada çalıştın da Half- Piro ve nerede ise invert çim biçme çalışmalarına başladın :halay: İşin şakası bir yana gerçekten güzel gelişmeler bunlar :)

RESCUE ile ilgili konuya gelecek olursak: Sensor her şekilde düzgün çalışır bunda sıkıntı yok. Kritik iki nokta var, birisi bizim refleks süremiz diğeri de ünitenin modele müdahale için ihityaç duyduğu zaman / mesafe. Bunlardan en önemlisi bizim refleksimiz. Bunu geliştirmek mümkün. Yerinde olsam ara ara SIM'de RESCUE özel olarak çalışmanı ve buna alışmanı tavsiye ederim.

Real Flight 'a HC-3SX Rescue - Kurtarma ozelligi ilavesi

ibrahim öncelikle çok başarılı bir uçuş olmuş ellerine sağlık. birde gunbatimi havanin sakinligi ayrı bi güzellik katmış.umarim bizde birgün model büyütünce bu üniteye sahip oluruz.video için teşekkürler :agreed:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
İbrahim , uçuşta , modelde , saha da şahane...Spirit de mükemmel ,Rasim zamanında az emek vermedi , Arda'nın emekleri ise zaten anlatılmaz yaşanır, emeği geçen herkese teşekkür ... :thumbup:
Model olmuş , artık daha fazla çalışma ve uçuş gerektiriyor , kırımsız uçuşlar dilerim kardeşim..... :saygilar:

Hakan abi tesekkurler :saygilar:
emekler sayesinde hicbirsey bilmezken bugunlere geldik daha da ogrenecek cok sey var. Bizlerde bir gun emek veren ogreten yardimci olan pozisyonlara geliriz modelci olarak insallah.:RCKolik:
Dedigin gibi daha fazla çalışma ve uçuşlarla iyi olacaktir abi %p

Türker Akgün' Alıntı:
İbrahim hayırlı uğurlu olsun. :thumbup: :halay: :halay:

Spiritin sadece varlığının bile senin pilotajının gelişiminde çok etkili olacağını zaman içerisinde göreceksin. :thumbup:

Alçakta/yüksekte kurtarıp/kurtaramama konusunda ben kendi kendime hep şunu söylüyorum ;

Muhtemelen Spirit eğer ihtiyacım olursa her durumda benim helimi kurtarır ama ben inşallah hiç ihtiyaç duymayacağım için bunu test edemeyeceğim...

Tavsiye ederim, uçarken insanı çok rahatlatıyor. :laugh: Kurtarır diye düşünmenin bana göre bir sakıncası yok, hele bir de kurtarırsa... :yuppi:

Teşekkürler Türker Abi :saygilar:
Ünitenin verdigi güven tartisilamaz bir gerçek ve bu gercegin uçuşlara yansimasi da olmuyor degil :D

Half piro denerken bir guven oldugundan rahattim.
bunun gibi yeni hareketlerde cok yardimci olacaktir bana.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle yeni ünite hayırlı olsun İbrahim :thumbup: :bravo: Yeni RCKOLIK Tisörtlü Avatar resmin de harika %p

Uçuşunu izledim gerçekten kısa zamanda iyi bir yol almışsın, sticklerine sağlık :bravo:. Ne arada çalıştın da Half- Piro ve nerede ise invert çim biçme çalışmalarına başladın :halay: İşin şakası bir yana gerçekten güzel gelişmeler bunlar :)

RESCUE ile ilgili konuya gelecek olursak: Sensor her şekilde düzgün çalışır bunda sıkıntı yok. Kritik iki nokta var, birisi bizim refleks süremiz diğeri de ünitenin modele müdahale için ihityaç duyduğu zaman / mesafe. Bunlardan en önemlisi bizim refleksimiz. Bunu geliştirmek mümkün. Yerinde olsam ara ara SIM'de RESCUE özel olarak çalışmanı ve buna alışmanı tavsiye ederim.

Real Flight 'a HC-3SX Rescue - Kurtarma ozelligi ilavesi

Teşekkürler Mehmet Abi :saygilar:

Simülasyon calismayi ihmal etmiyorum böylece daha rahat ilerleme sarfediyorum diye düşünüyorum abi.

Uniteyle birlikte gelisimin artacagina eminim %p

Verdigin linki inceliycem pratik icin iyi olacaktir. Cunku refleksif olarak alismak lazim.

Herşey icin sağolun :RCKolik:

rifat dirikolu' Alıntı:
ibrahim öncelikle çok başarılı bir uçuş olmuş ellerine sağlık. birde gunbatimi havanin sakinligi ayrı bi güzellik katmış.umarim bizde birgün model büyütünce bu üniteye sahip oluruz.video için teşekkürler :agreed:
Teşekkürler Rıfat hocam :saygilar:
havanin tam kararma zamanina denk geldik guzelde oldu :laugh:
unite guzel alinir yani.
ama ayari tutan sizi tatmin eden tum unite guzeldir adi ne olursa olsun %p

İbrahim kardeşim hayirli olsun.Modeli beraber ayarladığımiz için bende senin kadar sonucu merak ettim ve sevindim.Kirimsiz uçuşlar dilerim. :)

Arda Erkan' Alıntı:
İbrahim kardeşim hayirli olsun.Modeli beraber ayarladığımiz için bende senin kadar sonucu merak ettim ve sevindim.Kirimsiz uçuşlar dilerim. :)

Teşekkürler Ardam :saygilar:
emeğin çok, bir makinen de burda sayilir. Trex 500 Arda Setup :thumbup: