Trex 500 swashplate

Daz

Uye
Merhabalar.
Heliye 10gundur dokunmuyordum. Bugun kahvaltinin uzerine ucarim diye plan yaptim. Fakat heliyi elime alir almaz tik diye bir ses geldi ve sonuc asagidaki gibi
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Vidayi yerinden cikartamiyorum. Elimde yedek linkage ball mevcut. Elimin altindaki hicbir aletle vidayi yerinden cikartmayi basaramadim. Yerinden cikmayan kirik bir vida yuzunden yeni swashplate almak zorunda kalirsam kahrimdan ölürüm. Daha once basina gelmis cikarmis biri yada nasil cikarabilecegim hakkinda bir fikri olan varmidir? Simdiden tesekkurler

Gunaydin Forum

Engin o bölgeyi ısıtma sansin var mi bir miktar vuda başı duruyor güzelce isitabilirsen çıkarma şansın var.
Cikaramazsan bende mevcut.
Eğer plastik bir akşam varsa ısıtmayı düşünme [emoji15]

Abi isitma sansim var fakat tam olarak kavrayamiyorum vidanin ucunu. Dremel ile bir cizgi atip kucuk duz tornavida ile cikarmaya calisicam. Son care yeni swashplate alicam.

Engin can yentur' Alıntı:
Abi isitma sansim var fakat tam olarak kavrayamiyorum vidanin ucunu. Dremel ile bir cizgi atip kucuk duz tornavida ile cikarmaya calisicam. Son care yeni swashplate alicam.
Belki locktide sürüldüyse ısıtmadan mümkün değil çıkmaz olmazsa haber verirsin zaten kayış on dişli gonderecektim swashı da ekleriz.

Havya ile isittim banamasin demedi. Dremel ile cizik attim fakat yine yerinden cikmadi. Sanirim son care yeni swashplate. Trabzona gecicem 2 gun icinde gectikten sonra sana ulasicam Celalettin abi.

Trex 500 swashplate

Engin kardeşim geçmiş olsun. dremel iyi fikir olmuş. istersen wd40 ile biraz yağla sonra o çizikten bir daha dene.

Aklima gelen herseyi denedim. Tek bir yontem kaldi kafamda vidayi matkapla delmek. Onun icinde ince uc lazim oda bende yok suanda.

Engin can yentur' Alıntı:
Aklima gelen herseyi denedim. Tek bir yontem kaldi kafamda vidayi matkapla delmek. Onun icinde ince uc lazim oda bende yok suanda.
Engin o iş elle zaten olmaz vida dişi de gidecek tekrar açmak için daha büyük diş acacaksin vida değişecek vs.vs. birde hayatı parça havada aynı yer sorun çıkartırsa model gider

Trex 500 swashplate

Aslında sırf bu tür sıkıntılar için mikro drill ve klavuz almak istiyorum...Ancak matkapla falan çok zor olur , tornaya sabitleyip çok yavaş bir devirde vida çürütülebilir , değer mi , atölye imkanı olmayanlar için değmez ..Şimdi bir ustaya götürsen , kim bilir tornaya bağlamaya bile ne kadar ister , şans işi.....Galiba yenisi almak daha mantıklı görünüyor.....

Trex 500 swashplate

Resimde sanki vidanın bir kısmı swashplate'in dışında kalmış gibi gözüküyor.
Eğer durum bu ise vidanın dışarıda kalan kısmını karga burun ile çevirmeyi deneyebilirsiniz belki...

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Galiba yenisi almak daha mantıklı görünüyor.....

Evet en mantiklisi yenisini almak zaten alacagim. Ama su anda benim durumum vidayla inatlasma durumu. O vida ordan bi sekilde cikicak.[emoji4]
Sanirim vida 1.5mm. Ben 1mm matkap ucu kullanip dremel ile ortasindan vidayi delmeyi dusunuyorum. Deldikten sonra kalan kismini cikarmak daha rahat olucaktir diye dusunuyorum.

Yusef Bensinyor' Alıntı:
Resimde sanki vidanın bir kısmı swashplate'in dışında kalmış gibi gözüküyor.
Eğer durum bu ise vidanın dışarıda kalan kısmını karga burun ile çevirmeyi deneyebilirsiniz belki...
El agletlerinin hicbiri ile kavrayamiyorum. Bi yerden sonra kavramaya calismaktan dis kalmadigi icin inkansiz hale geldi

Trex 500 swashplate

Engin bendeki de bir keresinde kırıldı swash degildi kuyruk tarafındaki link tutucuydu.
Tıpkı sendeki gibi uç kalmisti ve tirnak makasiyla sokerek aldim.
Yine kirilan bir ball linki ise arkasindan ayni ball linki sikarak onden cikmasini sagladim.
Swashin üst kismi cikiyorsa arkasindan ayni boyutta bir ball link sık onden kirilan parça çıkacaktır.

Yaziyi gorur gormez tirnak makasini aldim elime ama yine banamisin demedi. Swashin ust kisminida ayiramiyorum. Oyuzden arkasindan vidada sokamiyorum.

Trex 500 swashplate

artık aklıma da başka bir şey gelmiyor kardeşim :(
mecbur bir swash görünüyor