Turnıgy 9x Ahşap Kumanda Kutusu

Kadir Kurt

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Hobbyking de turnigy kumanda kutusu var ama kargo işleriyle uğraşmak istemedim zaten tatil bitmek üzere. Bende izmirden afyona dönmeden önce dedemle bu kutuyu yaptık. Ölçüleri turnigynin kargoyla gelen köpüğüne göre ayarlandı. Ahşaptan yapıldı. Ahşap tutkalı ve çivi ile birleştirildi. Üst ve alt kısımları 5mm arkalıktan yapıldı. Afyona pazartesi öğlen gelecektik pazar günü kutu yapıldı pazartesi sabahı aceleyle boyandı. Öğlen yola çıkmasak birkaç kat boya daha yapacaktık ve mastarla kenarları kapatacaktık. Sadece 1 kat boya yapıldı. Dükkandan aliminyum kulp buldum onu monte ettim. Bugün de afyondan kilit aldım kutu hazır oldu. Üstündeki yazıyıda reklamcı da çıkarttım. İşimi gören kumanda kutusu oldu :)

Kumanda dahil kutu 3.6 kg
Kumanda hariç kutu 2.8 kg

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:

Kadir Kurt' Alıntı:
Hobbyking de turnigy kumanda kutusu var ama kargo işleriyle uğraşmak istemedim zaten tatil bitmek üzere. Bende izmirden afyona dönmeden önce dedemle bu kutuyu yaptık. Ölçüleri turnigynin kargoyla gelen köpüğüne göre ayarlandı. Ahşaptan yapıldı. Ahşap tutkalı ve çivi ile birleştirildi. Üst ve alt kısımları 5mm arkalıktan yapıldı. Afyona pazartesi öğlen gelecektik pazar günü kutu yapıldı pazartesi sabahı aceleyle boyandı. Öğlen yola çıkmasak birkaç kat boya daha yapacaktık ve mastarla kenarları kapatacaktık. Sadece 1 kat boya yapıldı. Dükkandan aliminyum kulp buldum onu monte ettim. Bugün de afyondan kilit aldım kutu hazır oldu. Üstündeki yazıyıda reklamcı da çıkarttım. İşimi gören kumanda kutusu oldu :)

Kadir eline saglik cok guzel olmus[emoji106] agirligi nasil?

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler Berkay. Çok aşırı ağır değil. Yarın tartayım ona göre yazarım

Levent Uygun' Alıntı:
Kadir, 10 numara, 5 yıldız. Güle güle kullan. %p
Yaptık bir şeyler Levent abi teşekküler [emoji4]

Bak şimdi , nasıl da kıskandım... :D , adam kendi imkanlarıyla 9x'e cillop gibi kutu yapıyor , biz 2 tane cnc router ile gidip hazır kutu almaya çalışıyoruz... :D
Ellerine ve dedenin ellerine sağlık Kadir , nasıl , kendi emeğin kadar güzeli yok değil mi , tebrik ederim , güle güle kullan... :thumbup: :RCKolik:

Çok güzel görünüyor Kadir, güle güle kullan. Reklamcıya ne kadar ödedin? Muhtemelen ben de böyle birşey yapacağım, fiyatını merak ettim

Gercekten cok sık ve guzel bir çanta olmuş. Ellerinize saglık Kadir :halay:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Bak şimdi , nasıl da kıskandım... :D , adam kendi imkanlarıyla 9x'e cillop gibi kutu yapıyor , biz 2 tane cnc router ile gidip hazır kutu almaya çalışıyoruz... :D
Ellerine ve dedenin ellerine sağlık Kadir , nasıl , kendi emeğin kadar güzeli yok değil mi , tebrik ederim , güle güle kullan... [emoji106] :RCKolik:
Dedem marangoz baya iş almış bu ay yardıma gel dedi 1 ay yardım ettim son günde bunu yaptık. Kendi el yapımı herşey başka oluyor. Teşekkürler [emoji4]

FERDİ İKİZ' Alıntı:
Çok güzel görünüyor Kadir, güle güle kullan. Reklamcıya ne kadar ödedin? Muhtemelen ben de böyle birşey yapacağım, fiyatını merak ettim
Amcam reklamcı para vermedim. Turnigy 9x / RC / Glider yazılarını çıkarttım. Çok pahalı olmaz fiyatlar. Teşekkürler

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gercekten cok sık ve guzel bir çanta olmuş. Ellerinize saglık Kadir :halay:

Teşekkürler Mehmet abi. Kumanda taşımak sertti. Çantaya kutusuyla koyuyordum her defasında kutudan çıkar kutuya koy zor oluyordu. Güzel oldu [emoji4]

Edit: Mehmet abi tapatalkta tek mesajda diğer mesajları alıntı yapıp cevaplamak var mı.

Multi-Quote özelliği menüler icinde var Kadir.

Kadir çok güzel olmuş, ellerinize sağlık :) böyle ekipmanları, imkanlar dahilinde üretebilmenin düşüncesi bile benim çok hoşuma gidiyor, gerçekten çok hoş olmuş, güle güle kullan :)

Can Sismaneli' Alıntı:
Kadir çok güzel olmuş, ellerinize sağlık :) böyle ekipmanları, imkanlar dahilinde üretebilmenin düşüncesi bile benim çok hoşuma gidiyor, gerçekten çok hoş olmuş, güle güle kullan :)
Teşekkürler [emoji4] İmkanlar ve birazda el yapımı işlere merak olunca ortaya böyle şeyler çıkıyor. Mdf den kendim yapacaktım dedem mdf iyi olmaz ağaçtan yapayım ben dedi. Kenarda duran benim en son alacağım tahtayı aldı makinada kesti düzledi tertemiz tahta çıktı ortaya.

Dedenin kıymetini bil! Ahşap ile ilgili her türlü numarayı kapmaya çalış. Birgün gerçek modelci olup uçak yaparken işine yarayacak. :yuppi:
Güle güle kullan. :D :D :D