Turnigy 9x vs Radiolink at9

macrolepis34

Yeni Uye
Merhabalar arkadaşlar
Turnigy 9x ve Radiolink at9 ikiside 9 kanal benzer fiyata sahip kumandalar hexacopter'de kullanacağım hangisini tavsiye edersiniz temel farkları nelerdir uygun kıyaslama bulamadım yatdımlarınızı bekliyorum. :saygilar:

Hüseyin madem ikisinden birini alacaksın ve güzel bir kıyaslama bulamadın, ikisini de araştırıp şöyle güzel bir kıyaslama konusu açmak da sana düşüyor :) Hadi bakalım kolay gelsin ;D

Emre Kaman' Alıntı:
Hüseyin madem ikisinden birini alacaksın ve güzel bir kıyaslama bulamadın, ikisini de araştırıp şöyle güzel bir kıyaslama konusu açmak da sana düşüyor :) Hadi bakalım kolay gelsin ;D
Madem öyle hocam yakında geliyor :saygilar:

Şu iki konuya bakmak faydalı olabilir.

At9 daha gelişmiş kullanıcıları tarafından memnun kalınan bi kumanda.

9x avantajlı olduğu kısım modül desteğinin olması

Turnigy 9x i kullananlar genelde kendilerine göre modlamalar yapıyorlar. Modül değişikliği,switch değişikliği, yazılım değişikliği vs

At 9 un 3 kademeli switchi 9x den daha çok. Multikopterler için 3 kademeli daha çok lazım oluyor. O bakımdan at9 avantajlı.

Ben kumandaya ihtiyacıma göre bi nevi modifiye yaparım dersen internette 9x e yapılmış birçok değişiklik var. Bu konuda kaynak bakımından 9x avantajlı

S.a Turnigy 9x kumandayı kullanmadım ama radiolink at9 kumandayı almadan önce baya araştırma yapmıştım.Turnigy 9x fiyatına göre ekonomik bir kumanda kullanıcılarının olumlu bildirimlerini gördüm.Ama ben at9 kullanıcısıyım turnigy 9x e göre fiyatı cüzzi miktarda fazla ama şahsi fikrime göre fiyat performans olarak daha iyi....

Merhaba.Radiolink AT9 kumanda kullanmadım onun hakkında yorum yapamayacağım fakat yaklaşık 2 yıldır Turnigy 9X kullanıyorum son derece memnunum.Dual Rate,Subtrim,Expo gibi hemen hemen her türlü ayar seçeneği mevcut.Tavsiye ederim.

Ben Turnigy 9x kullanıyorum. Frsky XJT modül, Open9X yazılım ve birkaç mod daha var.
Kadir'inde dediği gibi Turnigy 9x kolay modlanabilen bir kumanda. Her türlü şey yapılabiliyor.
Daha önce at-9 kullanmadım ama güzel bir kumandaya benziyor. Görünüş olarak 9x den daha iyi (görünüşe önem veriyorsan at-9 derim) ama işlevselliğe önem veriyorsan Turnigy 9x alın derim...
Hatta yerinde olsam az daha para biriktirip Frsky Tranis alırdım. Hem at-9 hemde 9x den daha iyi bir kumanda.
9x inde taranisinde kullanıcı kitlesi çok geniş, her türlü soruna bir çözüm bulunabiliyor.
At-9 da yeni yeni piyasaya giriyor o da 2-3 seneye bayağı yaygın kullanılan bir kumanda olur gibime geliyor.

turnigy 9x kullanıyorum...bugün almaya karar verseydim seçim işçim listeme radiolink at10 da eklerdim