Ultralight

Ultralight

Erol Tatoğlu' Alıntı:
Birazdan ilk uçusuma çıkıyorum, şans dileyin arkadaşlar:)
Forum ahalisi İstanbul da, bugün sessiz forum :D

Kırımsız uçuşlar bol şanlar :)

Ultralight

Tesekkur ederim Kadir:) Fazla heyecanliyim, normal mi bu?! Goren de gercek ucusa cikacagimi zanneder. Yarim saat sonra alandayim, gorusuruz :D

Ultralight

Erol abi başarılar diliyorum, gayet keyifli ve güzel olacak inşallah :) servo yönlerini falan kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Video falan da çekebilirseniz iyi olur abi, ilerisi için çok güzel hatıra oluyor :)

Ultralight

Butun kontrolleri yaptim da yerden havalanmadi, elden attim. Macin skoru asagidadir efendim :laugh: Uzuldum ama sinirlenmedim, gulmeye bile baskadim. Mac sonucu asagidadir efendim :eek:f:
Degerlendirmesini yapariz, havalanmama videosu var. Cakilmayi ne yazik ki kaydedemedim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ultralight

Malesef oluyor böyle şeyler abi geçmiş olsun. Model rahat şekilde tamir edilebilir duruyor, olası sebepler tespit edildikten sonra hiç bir neden yok uçmaması için, yani bu maç burda bitmez abi :laugh:

Ultralight

Geçmiş olsun diyelim. Uçsa güzel olurdu tabiki. Neden havalanmadı ki, videoyu izlemek lazım :-\
Bunun rövanşıda var :D

Ultralight

Depron satilan yere yakindim, aldim bile:)
Bu aksama ait bir fotoyla 'yeni maceralara dogru yol almak' mesaji bereyim. Fred cakmaktas bitti, red kit basladi gibi oluyor ama olsun :laugh:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ultralight

:(( ana uçuş için ön deneme diyelim. Forumdaki bilgili ve deneyimli kişiler olası sebepler için yön gösterirler, ikinci uçuş başarılı olur inşallah.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ultralight

Anı olsun diye enkazın yanına gittiğimde çektim, enkaza dokunmadan hemen öncesi :)

Ultralight

Enkazmış. Duyan da felaket oldu sanacak. Birkaç gram epoksilik iş var. :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ultralight

Abi geçmiş olsun. Biri düşer, öbürü uçar, mecbur uçacak, başka şansı yok bence o uçağın :)

Ultralight

Sümer bey, mesleğim sorulduğunda kaynakçıyım diyorum. Bazan ahşap, genelde ferforje mobilya tasarım ve üretimi yapıyorum, bazan abartılı ağırlıktaki çelik konstrüksiyonlar oluyor. Sağlamlık anlayışım biraz tuhaf gelişmiş, 128cm uzunluğundaki kanat 220 gr olur mu?! Uçuşa gitmeden önce markette tarttım, 987 gr geldi uçak, destekledikçe desteklemişim.. Bence en büyük sorun buydu, uçuş ağırlığını 850gr hesap ettiğimde silikon bile dahildi hesaba, direkt kırmızı kart :) Şimdi herşeyi silbaştan gözden geçiriyorum. Olacak! %p :)