[Urun]: Blade 180 cfx kutu acilimi :)

İlgi Alanı
Heli
Arkadaslar, oncelikle wl v977 nin imkan ve kabiliyetlerini sonuna kadar kullandiktan sonra daha uzst duzety micro model ihtiyac vardi, bu surecte bilinen tum micro modelleri incelidikten sonra 180 cfx in her an ucusa cikamayan bizler icin, kendimizi fabrika yada ev bahcesinde gelistirebilecek bir model olacagini dusundum ( Deniz inde bunda tavsiye etmesinin etkisi oldu)

Oncelikle, nereden nasil aldim nelere dikkat ettim gibi sorulari ben aciklayayim, fast lad sitesinde 230 dolar a aldim ancak modelim micro oldugunu hesaba katarak bir cok yeni hareketi deniyecegimizi goz onune alarak bolca yedek alma ihtiyaci duydum, yedeklerin bir kismi asagida fotografta ama bir ismi henuz kargoda yolda, bu modeli alirken madem yedek aliyorum bazi parcalarida uprage edeyim dedim kendimce uprage edilecek yerlerinede ben karar verdim, ancak modeli ve bir kac uprage veyedegini fast lad dan aldim, bir cok yedek orada olmadigi icin ebaydan bir siteden hem yedek kem uprage vede servo skintisi okudugum icin bir forumda metal micro servo bir takim aldim, tabi bu sitedede bir cok yedek yoktu ve micro helidenden bir cok uprage aldim hal boyle olunca ortaya ciddi bir rakam cikti.

Bu parcalarin bu kadar cok alinmasi iki sebepten dolayi oldu, bir cok yedek almam yukarida yazdigim gibi modelin micro olmasi ve bir cok yeni hareket deneyecegimizden dolayi cok kirim yasayacagimizi dusunmemden meydana gelmekle beraber bir cok uprageside sadece ve sadece kedimi tatmin etmek adina modeli guzellestirip daha seksi bir hale getirmek icin oldu :)

Gelelim asil meseleye model, daha once burada anlatildigi gibi 180 mm deyil 155 yada 160 mm pal ile ucuyor, ( bu yazdiklarim tamamen gozlemleyerek,elleyerek, bakarak koklayaral elde ettigim ilk izlenimlerimdir :) ) model oyle buyuk bir model deyil, ama asla 450 ligin kucultulmusu diyede hesaplamayin, bildigimiz 700 luk bir modelin kucultulmusu, mukemmel dizayn her sey yerli yerinde ve cok stressiz hareket eden bir mekanik yapi, bence 3d yetisecek pilotlar icin bicilmis kaftan!

:D simdi harcadigim parayi yazayim isterseniz :) fasd lad model ve birkac uprage birkac yedek 720 dolar -- micro heli bir cok uprage 270 dolar -- Ebaydan bir site bir cok uprage servolar ve bir cok standart yedek 240 dolar --- ebaydan bir site kumanda ve modeli ayni anda alacak tasima cantasi 57 dolar--- ilk gelen kutular hizli postayla elime ulasti size resimlerini paylastiklarim gumruk 450 dolar! :( :( :( kanun bu yil degisti bundan once hicbirsey gumruge girmiyordu artik posta zarflari dahil gumruge giriyor sadece gumruge girme parasi 25 dolar! free shipping takmiyorlar yazi yazip bu kiloda bir urunun o ulkeden kaca gelecegini soruyorlar ve o nakliyeye yuzde 44 ekliyorlar ve urunun kendisine yuzde 44!!!! bir hafta pesinde kosuyorsun!!!

Sonuc modelin bana maliyeti simdilik 1,737 dolar tabi simdi siz model hakkinda deyilde benim hakkimda daha cok fikir yuruteceksiniz biliyorum ama ne yapalim kanunun degiseceginden haberdar deyildim, urunleri geri gondermek istedim sitelerle yazistim kabul ettiler ama gene 300 dolara yakin masraf edip bir kac ay paketleri dunya uzerinde dolandirip sonra Turkiye aktarma alabilirdim ama onuda rentabil bulmadim,

Arkadaslar simdilik bu kadar modelin tum uprageleri elimde olunca gorsel ve videolarla tanitmaya devam edecegim tabiki cok yakinda videolu bir tanitim ve bir ucus buraya koyacagim, daha sonra uprage edince gerekcelerini ve neler yaptigimi ve gene ucus videosunu buraya koyacagim simdilik bir kac foto koyuyorum :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

rezerve

Yeni modelin ve upgradeleri/yedekleri hayırlı uğurlu olsun Emin abi :)

Ben de 130x almıştım, kuyruk titreme problemlerini falan çözmek için de harcamaya devam ettim ve düşündüm acaba hiç uğraşmayıp bir 180cfx mi alsaydım diye ama neyse artık geç... Elimde mcpxbl ve 130x varken bunu da almak olmayacak :)

Görselleri merakla bekliyoruz. Sitenin "resim yükle" kısmında çok sorun yok bence. Evde sorunsuzca kullanıyorum. Naçizane benim gördüğüm tek kusuru tek tek yükleme zorunluluğu, çoklu seçim yapamamak. Zaten çok sayıda resim yüklemek istersem hizliresim.com gibi yerlerden çok sayıda sekme açarak upload ediyorum.

Tabii burdakini veya başka bir upload hizmetini iş yerimde kullanamıyorum, engelleme var şirket bilgisayarlarında (fortiguard)... Ama evde problem olmuyor. Boyutla da alakası yok diye düşünüyorum. çektiğim fotolar ortalama 3mb, sorunsuz yükleniyor.

Hayırlısı olsun tekrardan, uçuş videolarını beklemedeyiz ;)

Hayırlısı olsun. Fotoğraf ve Uçuş videosunu merakla bekliyoruz.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Yeni modelin ve upgradeleri/yedekleri hayırlı uğurlu olsun Emin abi :)

Ben de 130x almıştım, kuyruk titreme problemlerini falan çözmek için de harcamaya devam ettim ve düşündüm acaba hiç uğraşmayıp bir 180cfx mi alsaydım diye ama neyse artık geç... Elimde mcpxbl ve 130x varken bunu da almak olmayacak :)

Görselleri merakla bekliyoruz. Sitenin "resim yükle" kısmında çok sorun yok bence. Evde sorunsuzca kullanıyorum. Naçizane benim gördüğüm tek kusuru tek tek yükleme zorunluluğu, çoklu seçim yapamamak. Zaten çok sayıda resim yüklemek istersem hizliresim.com gibi yerlerden çok sayıda sekme açarak upload ediyorum.

Tabii burdakini veya başka bir upload hizmetini iş yerimde kullanamıyorum, engelleme var şirket bilgisayarlarında (fortiguard)... Ama evde problem olmuyor. Boyutla da alakası yok diye düşünüyorum. çektiğim fotolar ortalama 3mb, sorunsuz yükleniyor.

Hayırlısı olsun tekrardan, uçuş videolarını beklemedeyiz ;)

Tesekkurler Rasim ama 922 ve 977 kullaniyorum 130 u yakindan gordum 180 le farklari var 180 bildigimiz model ama mikro :) foto yuklemeye gelince ben bu elektronik sanal alemden kendi amator sitemi yapacak kadar anlarim joomladan her turlu modulu alip kurabilecek kadar sanirim kendimi ifade ettim :) abicim calismiyor yada duzgun calismiyor yada yetersiz yada kullanissiniz iste resim yukleme modlu olay bu kadar basit calismiyor abicim calismiyor bu baska nasil anlatilir ( ne rabotet ) (not work) ( iwlamiyapti) (bomiydi) :) baska hangi dille yazayim :)

Emin Bey,

Öncelikle yeni modeliniz hayırlı olsun, güzel günlerde zevkle kullanın.

180 CFX bizim de ilk çıktığı günden bu yana yakın takibe aldığımız bir model. Son durumu ile micro demek biraz zor gerçi ama model sınıfı olarak hala micro diye geçiyor. Çok yakında başka bir proje için aslında biz de tam 180 sipariş etmek üzere idik. 1-2 son araştırma sonucu büyük ihtimal bu hafta sonu biz de 1 adet 180 CFX sipariş etmiş olabiliriz.

Resim yükleme konusu gelince. Kullanılan forum platformu sizin alışık olduğunuz diğer forumlardan farklı olarak SMF. Bu nedenle desteklenen modlar (alt programlar) farklı. Imageshack paralı olması sonrası SMF entegre edebildiğimiz en iyi resim yükleme servisi "TinyPic". (ki ben dahil Türkiye'de hiç bir kullanıcıdan ciddi bir şikayet gelmedi bu arada )

Eğer bu servis sizin bulunduğunuz lokasyonda düzgün çalışmıyor ise o zaman manual olarak resimleri başka alternatif sitelere yüklerek buraya link vermenizi rica etmekten başka çaremiz bulunmuyor ne yazık ki...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Emin Bey,

Öncelikle yeni modeliniz hayırlı olsun, güzel günlerde zevkle kullanın.

180 CFX bizim de ilk çıktığı günden bu yana yakın takibe aldığımız bir model. Son durumu ile micro demek biraz zor gerçi ama model sınıfı olarak hala micro diye geçiyor. Çok yakında başka bir proje için aslında biz de tam 180 sipariş etmek üzere idik. 1-2 son araştırma sonucu büyük ihtimal bu hafta sonu biz de 1 adet 180 CFX sipariş etmiş olabiliriz.

Resim yükleme konusu gelince. Kullanılan forum platformu sizin alışık olduğunuz diğer forumlardan farklı olarak SMF. Bu nedenle desteklenen modlar (alt programlar) farklı. Imageshack paralı olması sonrası SMF entegre edebildiğimiz en iyi resim yükleme servisi "TinyPic". (ki ben dahil Türkiye'de hiç bir kullanıcıdan ciddi bir şikayet gelmedi bu arada )

Eğer bu servis sizin bulunduğunuz lokasyonda düzgün çalışmıyor ise o zaman manual olarak resimleri başka alternatif sitelere yüklerek buraya link vermenizi rica etmekten başka çaremiz bulunmuyor ne yazık ki...

saolun kesinlikle ilk izlenim olarak modeli tavsiye ederim

resim konusunu zaten bende face ile cozdum bence mantiklida oldu zira bir cok yere yuklemek yerine tek noktadan is goruldu ama ben bunu akil edene kadar baya bi skinti cektim

emin keles' Alıntı:
saolun kesinlikle ilk izlenim olarak modeli tavsiye ederim

resim konusunu zaten bende face ile cozdum bence mantiklida oldu zira bir cok yere yuklemek yerine tek noktadan is goruldu ama ben bunu akil edene kadar baya bi skinti cektim
Model ilk izlenip olarak zaten harika, belki de gereğinden fazla :) Hal böyle olunca micro özelliği biraz kayboluyor. Yere çarpınca tıpki büyük modellerde olduğu gibi o günü kaybediyorsunuz. Oysa bizim için mikro demek Canlı sim demek. Düşer, kalkar ama uçmaya devam eder.

Inşallah bu yeni ufaklık bizleri yanıltır ve aslında görüntüğü kadar nacik olmadığını ilerleyen günlerde bizlere gösterir ;)

İş yerinde face de engelli olduğundan, ben hala göremiyorum resimleri... Evde sorun olmaz büyük ihtimalle... Hizliresim.com bu konuda iyi ama neyse :)

Mehmet abi 180cfx de nerden çıktı?? İki adet 130x ten sonra :laugh:

Model ilk izlenip olarak zaten harika, belki de gereğinden fazla :) Hal böyle olunca micro özelliği biraz kayboluyor. Yere çarpınca tıpki büyük modellerde olduğu gibi o günü kaybediyorsunuz. Oysa bizim için mikro demek Canlı sim demek. Düşer, kalkar ama uçmaya devam eder.

Inşallah bu yeni ufaklık bizleri yanıltır ve aslında görüntüğü kadar nacik olmadığını ilerleyen günlerde bizlere gösterir ;)

bir kac gune kadar ilk ucus ve dusunce neler olacagi konusunda ilk izlenimler belli olur ama bende sizin gibi dusunerek haftada ortalama iki kere kiracagim hesabi ile bir sezon yetecek yedek aldim ama acik konusmak lazim ise modelin bahsi gectigi gibi buyuk kirikm yiyecegi konusunda ben biraz daha iyimserim kaldiki tt shaft kuyruk borusu tutuculari linkleri falan cok skinti olursa kendimizin cok kolay imal edecegimiz seyler servolari koruma adina pal linklerini cok zayif tutmak lazim zaten benim tek uprage yedek almadigim pal link leri yani ana palleri swash a baglayan linkler onlar adi plastik duruyor ve hic bir seilde degistirmeyecegim enerjiyi oradan bosaltma niyetindeyim eger bir kac kirim yasarsam ana disli haric kuyruk on arka dislileri burada metal yaptirma niyetindeyim yani link ve ana disliyi feda ederek modeli sgortalama niyetim var bunun disinda ana frame gercekten guzel dizayn ve kaliteli inis takimi ben uprage aldim ama kendininki sanirim hic bir sekilde krilmaz acayip esnek ve cok kaliteli plastik kullanilmis ha ayrica canopi bildigimiz naylon :) istersen cekicle vur kiramazsin :) ama genellersek model gercekten model oyuncak deyil ve kesinlikle micro

emin keles' Alıntı:
bir kac gune kadar ilk ucus ve dusunce neler olacagi konusunda ilk izlenimler belli olur ama bende sizin gibi dusunerek haftada ortalama iki kere kiracagim hesabi ile bir sezon yetecek yedek aldim ........
Aslında diğer büyük modellerdeki frame kırılması hariç diğer klasik tüm hasarlar, düşme şekline bağlı olarak bu modelde de ortaya çıkıyor gözüküyor, yurtdışı sitelerinde yaptığımız inceleme sonuçlarına göre. Bakalım sizin tecrübeniz nasıl olacak.

Rasim Öztürk' Alıntı:
...Mehmet abi 180cfx de nerden çıktı?? İki adet 130x ten sonra :laugh:
Biz derken Türker kardeşimi kasdetmiştim Rasim :laugh: :D Bakalım model hakkında çok uçuk fikirlerimiz var ama nasıl olacak, ilerleyen günlerde göreceğiz inşallah :D

Aslında diğer büyük modellerdeki frame kırılması hariç diğer klasik tüm hasarlar, düşme şekline bağlı olarak bu modelde de ortaya çıkıyor gözüküyor, yurtdışı sitelerinde yaptığımız inceleme sonuçlarına göre. Bakalım sizin tecrübeniz nasıl olacak.
Biz derken Türker kardeşimi kasdetmiştim Rasim :laugh: :D Bakalım model hakkında çok uçuk fikirlerimiz var ama nasıl olacak, ilerleyen günlerde göreceğiz inşallah :D

mehmet bey, ucuk fikir derken benim hayallerimi zorlamayin! kayisli yapmak icin ciddi hazirlik icerisindeydim modeli simdi inceledim kayisliya cevrilemez haberiniz ola yani cevrilir ama cok ciddi skinti olur kuyruk borusu cok ince 2m kayis bile buna kalin gelir yoksa ozel disli yaptirip ana shaftin ortasindan direk kuyruga kayis aktarma yapacaktim ama modeli elime alinca vaz gectim, vazgecmemdei ilk unsur ise modelin mekaniginin cok ciddi bir muhandislikle yerlestirilmis olmasi ve oldukca stressiz keyif veren bir sekilde mekanizmanin calisiyor olmasi oldu

180 CFX modelini daha piyasaya çıkmadan yapmıştım. 155 paller , karbon frame , submicro dijital rotary servolar , talon 15 esc ve ek olarakda kbar fbl ünit ile upgrade motorlu 3S olarak çalıştırıyorum. Aslında bu bahsettiğim full upgradeli bir 130x. 180 cfx den biraz daha hafif oldu. Düştüğü zaman servoların dişlisini sıyırıyor , tork tube dişlileri plastik ise sıyırıyor (yabancı forumdan alıntı benim başıma gelmedi) , kuyruk fini kırılıyor , kuyruk palleri kırılıyor. Onun dışında bir hasarım olmadı. Çimenlik alanda kullanılmasını tavsiye ederim. Servo dişlilerini korumak adına mikrolar için servo modu başlığında paylaştığımız uygulama yeterli.

Model benim pilotajımla spor salonu veya hangar gibi alanlar hariç , kapalı mekanda uçurulacak bir model değil. Ustalar için birşey demiyorum.

Azgın pilotlar yine sınırları zorlamış;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şurda da Lynx tarafından geliştirilen, şubat ortası gibi piyasaya çıkması beklenen OXY 3;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Güzel model, kırımsız uçuşlar.