[Urun]: Castle Creations Talon 120HV

Cengiz Okkalı

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar merhaba, yeni helikopterime esc arayışına girmişken Castle ın Talon 120hv esc sini gördüm özelliklerinden anladıgım kadarı ile ccbec proyu içine gömmüşler ve 20Apeak ayarlanabilir becle birlikte 120hv esc cıkarmıslar benim çok hosuma gitti üstelik fiyatı 120hv edge fiyatına tipi de cok hos olmus motor baglantısını direk kablosuz yapmıslar uzerıne bulletları takıyosun. Ayrıca uzerındekı sogutma kanalları daha cok soguma saglayacak sekılde dızayn edilmiş + 13$ castle fan alıp uzerıne takıp canopy altında kalan esc ye daha cok soguma ımkanı saglayabılıyosunuz.

Bu konuda arastırıp bilgi sahibi olan arkadasım var ise paylasırsa sevinirim

Başlıca özellikleri;

Talon HV120 has the power in all the right places, and the looks to match !

The first high voltage controller to come out of the Castle factory with a built in BEC deserves nothing but the biggest BEC we could muster. No more reaching for an external BEC or messing with extra wiring. At the heart of this powerhouse sits a 20A peak ** BEC with selectable 6v or 8v output voltage. With a voltage input range from 3S to 12S LiPo, and a 120A* continuous amperage capability, it’s capable of up to 6000W of continuous power for a wide variety of heli and fixed wing applications. Its sleek aluminum case not only ensures your Talon HV stays cool during high power demand situations, but also looks the part while doing it. For those seeking optimum cooling performance, we are offering a 40mm fan accessory, it is recommended for set ups with low airflow, such as under canopies or in a fuselage. Talon HV users will have access to our industry leading software functions and USB programming capability via Castle Link USB adapter***.

*RC HOBBY APPLICATION RATING: 120 amps for the duration of a single 10,000 mAh battery pack with the ESC in contact with a 5 mph airflow of 25C (77F) or cooler air. Controller temperature must never exceed 100C (212F). Exceeding current or temperature ratings may damage components and may shorten the life of the ESC. Always verify system current draw at full- throttle. Decrease load or increase airflow to decrease the ESC’s operating temperature.
** Peak indicates a current level sustainable for the duration of a typical servo’s transient current loads. Your setup may vary. Always confirm servo current draw before the first flight of the model.
*** Remove BEC Power wire from receiver before connecting to Castle Link.

Specifications:
Input Voltage: Min 3S LiPo Max: 12SLipo
Max Continuous Amperage: 120A*
Dimensions:
• Width 51.1mm
• Length: 96.8mm
• Height: 20.4mm
• Weight with 150mm battery wires and no battery connector: 186g

BEC Specifications
10A continuous, 20A Peak**, user selectable 5.5mm male bullets included, battery connector sold separately

Application: Heli 550 class, 600class, 700class Airplane: Giant scale
Items needed for operation: Battery connectors (not included)
Programmability: Fully programmable castle features set using Castle Link USB adapter (coupon for free castle link included with purchase) and freely downloadable castle link Windows Software.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

HV ESC içine ccbec pro eklemek çok akıllıca bir seçim değil , castle ın ccbec pro sayfasından alınan aşağıdaki tabloya göre voltaj yükseldikçe verebileceği akım azalıyor. 44 voltta 8.5 amper civarı verecektir. Piller doluyken (50.4V) 8 amperinde altında olacaktır. Genelde ccbecpro kullananlar 22v a bağlayarak 10 amper üstü akımı ısınmadan alabiliyor. Ancak içine gömülü olunca bu seçenek olmayacaktır.

20 amps peak**
Max continuous current**
16 volts input = 15 amps
24 volts input = 13 amps
32 volts input = 11 amps
40 volts input = 9 amps
48 volts input = 8 amps

HV ESCler için en iyi seçim BEC'siz olanlardır derim. Bu yüzden çoğu firmalar bu şekilde HV ESC üretiyor.

Tesekkurler ilker abi, arastırıyorum kullanan varmı videoları felan ama su an bulamadım bişy bakalım

Yanılmıyorsam Zonguldak dan Yusuf MAHMUDOĞLU KULLANIYORDU. ONA BU SORMAK LAZIM.

evet Erhan, Yusuf abi almıs bi ara ama isteiği helikoptere boyutundan dolayı olmamıs buyuklugu 160hv kadarmıs bendede aynı sıkıntı var o yüzden satmıs bir kötü tarafıda bec in sadece 6v ve 8.4v secenegi varmıs 7.4v ayarlanmıyormus o yuzden bende normal 120hv almakta karar kıldım.

Oncelikle paylasim icin tesekkurler Cengiz :thumbup:

Bu urun ilk ciktiginda benim de dikkatimi cekmisti. Ozellikle senin de belirtigin motor baglantisi, yeni dizayni ile gercekten etkileyici bir yapisi var.

Sizler kadar tecrubeli olmasam da HV ESC icine entegre BEC fikri benim de pek icime sinmedi ne yazim ki :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Oncelikle paylasim icin tesekkurler Cengiz :thumbup:

Bu urun ilk ciktiginda benim de dikkatimi cekmisti. Ozellikle senin de belirtigin motor baglantisi, yeni dizayni ile gercekten etkileyici bir yapisi var.

Sizler kadar tecrubeli olmasam da HV ESC icine entegre BEC fikri benim de pek icime sinmedi ne yazim ki :rolleyes:

Valla abi buyuklüğü bana uygun olsa ben almayı ciddi şekilde kafama koymustum hatta en uygun fiyatı bile arastırdım buldum ama olmadı baska projelere kaldı doğru düzgün deneyende yok videolarda felan o yuzden olumlu olumsuz bi bilgi yok durum muamma

Arkadaşlar Erhan kardeşimin de söylediği gibi Raptor E700 modelim için almıştım ama modele sığmadığı için kullanmak nasip olmadı. Modelin kanopisine değiyordu. ESC 120'lik olmasına rağmen 160 boyutlarında idi ve Bec sadece 6 volt ve 8 volt olarak ayarlanabiliyordu. İlker Bey'in de söylediği gibi direk 12S bağlantılı olduğu için bec'in veriminin 10 volt altında olacağından pek kullanışlı bulmuyorum. Castle EDGE candır ;)

YUSUF MAHMUDOĞLU' Alıntı:
Arkadaşlar Erhan kardeşimin de söylediği gibi Raptor E700 modelim için almıştım ama modele sığmadığı için kullanmak nasip olmadı. Modelin kanopisine değiyordu. ESC 120'lik olmasına rağmen 160 boyutlarında idi ve Bec sadece 6 volt ve 8 volt olarak ayarlanabiliyordu. İlker Bey'in de söylediği gibi direk 12S bağlantılı olduğu için bec'in veriminin 10 volt altında olacağından pek kullanışlı bulmuyorum. Castle EDGE candır ;)

Bende tercihi edge den yaba kullandım mecburen bu arada e700 un tanıtımını yapmadın yakında bebden gelecek bir inceleme yazısı bu konuda :thumbup:

Ynt: [Urun]: Castle Creations Talon 120HV

Konu arada kaynicak ama bende bu zonguldakdaki funfly videolarini izlerken fark ettim , E700 bi bende var saniyordum ;) bende alali baya oldu ama daha adam akilli maiden yapamadim firsat bulupda , hasretle ve şevkle E700 videolarini izledim , hem zonguldak funfly da bide youtube kanalinda baska bi adet video da .... bende o videoyu gorene kadar bi basimayim saniyordum benden baskasinda yok , insallah alirlarda soyle guzel bi ucus videosunu izlerdim diyordum ;) ben aldigimda 3 kit vardi diye biliyorum ilk kiti ben kaptim havada geldigini gorunce E700 un :D zaten yazin haluk abi ilede konusmustum E700 olayini bana getirmiyecegini v2 si cikicagini soylemisti bende o gun bugun bekliyordum ;) , 2. Kit zonguldaga gitmis , 3. De ankaraya gidicek sanirim ;)

Cidden hos kit basarili ve begendigim , sade ve basit bir model , bi kac sorunlar karsilastimsada daha onceki tecrubelerim le bunu cozdum hatta frame bana dar geldigi icin pil yataginin ordaki frami cizdirip arasina parca kestirdim frame biraz daha genislettim ;)

Thunder tiger in ilk defa sifir modelini topladim , goblin 700 den sonra topladigim 2.sifir kit , bu yuzden goblin manueli ni goz onune aldigimda , thundertiger in manueli hem cok karisik hemde biraz yetersiz , daha oncesinde helikopter tecrubesi olmayan biri tek basina topladiginda ki cidden zor toplar muhtemelen ilk ucusda kiricaktir ;)

X50 den sonraki 2. TT modelim , cok detaylida olmasa bi E700 konusu acmak lazim mis su anda anladim bunu ;)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Valla Ediz seninle konustuk bende helikopteri getirmiyoruz deyince gaui x7 aldım sonra satınca be alıyım ne alıyım derken aradım Ve son bi tane kalmış onuda ben kaptım dun ulastı elime kısa zamanda eksiklerimi tamamlarım. Sende diyordun alcam diye aldığnı bilyordum. Raptorların kurulumu diğer modellere göre biraz detaylı raptor parca parca cıkıyo segmanı felan parca pincik topluyosun ama ben seviyorum oyle ugrasmayı bakalım toplarken bi inceleme konusu acarım

O zaman Cengiz sana da hayirli olsun yeni model :thumbup: Guzel ve Kirimsiz ucuslar simdiden :) Inceleme konusunu da merakla bekliyoruz :RCKolik:

Hayirli ugrlu olsun cengiz ;)
Toplama videonu asamalarini sabirsizlikla bekliyorum simdiden ;)

Benim raptorla ilgi halan daha mantigima yatiramadigim bisey var , mesela bu heliburn disli deki donus yonu , arabalardan mi oyle bi sbt fikir olustu kafamda anlamiyorum ama V seklindeki dislinin V ucu donus yonunde olmasi lazim pinyon ile yani pinyon merkezine dogru donmesi lazim diye bi kani var hala aklimda ...
Bir digeri caslt esc ayarlarim , 2. Dir havada heliburn disli siyiriyorum ... castle governor ayarlariyla ilgili daha cozemedim bu castle esc yi ...

byedz' Alıntı:
.....Bir digeri caslt esc ayarlarim , 2. Dir havada heliburn disli siyiriyorum ... castle governor ayarlariyla ilgili daha cozemedim bu castle esc yi ...

Nasıl yani Ediz ?? Sürekli dişli mi sıyırıyor yani havada ??

Konu ile ilgili mesajlar tasinmistir.