[Urun]: Compass Chronos 700

Cengiz Okkalı

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
COMPASS CHRONOS 700

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Evet arkadaşlar eski bir compass 7hv kullanıcısı olarak, compass 7hv yi ultimate v2 versiyonundan sonra şimdide 7hv nın chronos versiyonunu cıkarttı. Ve Rc helikopter dizaynında ilk kez kendi kendiliğine ayarlanabilir(CRS) ana rotor damper sistemini cıkarttı bu peki nedemek;

-Değişken kafa turunda damper sıkılıgını kendi ayarlıyabılıyor ve böylece maximum performans gösterebiliyor.

-pallerde uçuş esnasında zorlamalarda vs oluşan tracking problemini ortadan kaldırıyor.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

peki diğer compass 7hv ultimate den neler farklı;

-Ana rotor komple farklı swshplate den tutun ana şafta kadar

-Canopy farklı

-canopy tutcuları farklı

-karbon iniş takımı eklenmiş

-dikey fin ve gövde carbon destekleri farklı

-Ana bloklar farklı

Bu upgradeleri harici alıp compass 7hv ultimate modelini chronos 700 modeline cevirebiliyosunuz. full upgrade ücreti : 425$

upgrade resimleri ;

Chronos 700 resim

uçuş videosu;

Bu aletin çok çok düşük kafa devrinde bile 3d yapabilme kabiliyeti;

yüksek kafa turunda uçuşu;

Tutmaz :-\

Neden mi? Çünkü kuyruk borusu ince, havada görünür frp malzemeden imal edilmemiş... Çünkü rengi sarı/yeşil değil... Çünkü üzerinde sab heli division yazmıyor :laugh:

Şaka bi yana, güzel gelişmeler bunlar :) Denemek lazım...

Compasslar düşük kafa turlarında uçmayı çokmu severler? :)

Compass 7hv modelım su an emin abide keyfini suruyor :) cok guzel model hala almak istiyorum cok saglam bir yapıya sahip olması birde compass cıkarttıgı modelleri hiç bir zamn eski versiyonları kimsenın elinde patlamıyor upgradenı yapıyosun yeni versiyonu oluyor. ileriki zamnlarda belki düşünebilirm bu modeli ama su an değil :)

Paylaşım için teşekkürler Cengiz. :bravo:

Rotordaki damper sistemi dikkat çekici. Henüz çalışma prensibini anlıyamadım fakat gelişmeleri her zaman destekliyoruz. :thumbup:

"Rotordaki damper" sistemi gerçekten ilginç ve değişik :thumbup: Herhalde sistem kafa devrine bağlı değişen "Merkezkaç kuvvetine" göre çalışıyor.

Senin de dediğin gibi Compass upgrade ile her daim modelin üst versiyonunu geçebilmek büyük bir avantaj. Yapılır yapılmaz önemli değil, esas olan bu imkanın sunulmuş olması. Bu arada Paylaşım için teşekkür ederiz Cengiz. :bravo:

Valla, bu yeni kafayı, diğer markalara da uygulamak lazım. ;) Hatta bir tane alıp bir deneme yapalım. :)

manuale falan baktım çok iyi yaa :D

adaletini ... dünya :(

Ynt: [Urun]: Compass Chronos 700

Compass cidden super bir model logo gibi 700 luk olsada iri ve kemikli bir model cogu modelinde tasarim ve teknolojisinin atasi , babasi dir :)

Bu teknoloji ile gene bu aliskanligini surdurucek ....

Bu modelde sevmedigim tek sey canopy renk secimi oldu benim icin yoksa canopy hatlarida farkli ...

Compass bu anlamda benim her zaman hayran oldugum , tasarimini teknolojisini , malzeme kalitesini ust seviyede tutan bir model...

Buna nazaran reklam olayi cok fazla yok sanirim boyle bir modelin piyasayi domine etmesi gerekirken , kendine has kullanicisi var ...
Bide beni bilen biliyor mantigi guduyor sanirim birazda o yuzden kullanicisi sayisida az ...

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok beğendim, süper görünüyor.
Çok çok uçuk bir fiyat politikası benimsemezlerse bir sonraki helim bu olacak ( ne zaman olur onu şuan kestiremiyorum ama :lollol: )

Kağan Kazancı' Alıntı:
Çok beğendim, süper görünüyor.
Çok çok uçuk bir fiyat politikası benimsemezlerse bir sonraki helim bu olacak ( ne zaman olur onu şuan kestiremiyorum ama :lollol: )

şu an satılmaya başladı ;

Cengiz, Compass'ın Atom 500fbl ve 550fbl modelleri hakkındaki düşüncelerini öğrenebilirmiyim. Fiyatları, kalitesi, performansı ve yedek parça tedarik vs.vs. :D

Spirit Flybarless System, Testing the Rescue Mode, Compass Chronos

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Cengiz, Compass'ın Atom 500fbl ve 550fbl modelleri hakkındaki düşüncelerini öğrenebilirmiyim. Fiyatları, kalitesi, performansı ve yedek parça tedarik vs.vs. :D

Tevfik abi compassın 7hv ve warp 360 ını görme ve inceleme imkanım oldu ikiside şahane helikopterlerdi ama 500 serisini hiç görmedim kullanmadım o yuzden yorum yapmak istemem ancak bir sıkıntı olcagını düşünmüyorum. Yedek parça olarak experience rc , rc711, prostarhobby gibi siteler resmi dealar ve yıllarca parca satısını sürdürüyolar bundan sonrada devam ederler parca sıkıntısı cekmezsin tabi yurtdısına baglısın parcada abi