[Urun]: Dji Phantom 2 ve Zenmuse H3-3D Gimbal

Gokhan Guloglu' Alıntı:
Hayırlı olsun, gümrüğe takıldı mı ürününüz? takıldıysa ne kadar vergi ödediniz? Ayrıca hangi siteden aldığınızı da belirtebilirseniz sevinirim.

Gökhan Bey teşekkürler,

eveettt bu soru hiç gelmicek zannediodum ;D ürün gümrüğe takıldı :laugh: 155 tl gibi bi tutar ödedim. banggood.com dan satın aldım

Recep KAYA' Alıntı:
Gökhan Bey teşekkürler,

eveettt bu soru hiç gelmicek zannediodum ;D ürün gümrüğe takıldı :laugh: 155 tl gibi bi tutar ödedim. banggood.com dan satın aldım

Tahmin ettim :) EMS ile mi gönderildi, yoksa UPS/DHL mi?

Gokhan Guloglu' Alıntı:
Tahmin ettim :) EMS ile mi gönderildi, yoksa UPS/DHL mi?

Hiç merak etmediğim konular bunlar bilgim yok :laugh:

Evet dostlar bugün ilk uçuşumu yaptım video yolda :halay:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Recep KAYA' Alıntı:
Evet dostlar bugün ilk uçuşumu yaptım video yolda :halay:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Hadi gözün Aydin Recep. Videoyu merakla bekliyoruz, bakalım sonuc nasıl olmuş :)

[Video]: [Urun]: Dji Phantom 2 ve Zenmuse H3-3D Gimbal

Evet dostlar dün ilk uçuşumu yapmıştım fakat video paylaşamamıştım. Video şu an mevcut, merak edenleri izlemeye davet ederim. Gimbalı takmaya üşendiğimden diil sj4000 kamera zenmuse H3-D3 gimballa uyumsuz olduğundan ilk çekimimi gimbalsız yaptım :laugh: hayatımda bi quad ı ilk defa uçurdum; öncesinde de herhangi bi simülasyon çalışmadım zaten böle bişeye de vaktim yok ;D ilk uçuş için tehlikeli bi yer seçimi yaptım fakat o yaşadığım heyecana değdi %p insanların phantoma olan ilgileri çok güzeldi; hep meraklı gözler eşliğinde uçtum :thumbup: kuzeyden esen kuvvetli rüzgar phantomu baya bi hırpaladı zaten motor seslerinden de belli oluyor :lollol: forumda işin üstadı diye tabir edilebilecek çok insan var; onların yorumları bnm için çok önemli :saygilar: umarım bidahaki uçuşum gimballa olur :halay: şimdiden iyi seyirler :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Güzel görüntüler için çok teşekkür ederiz Recep bey , simülasyon bile çalışmadan yapılmış bir uçuşa göre , gerçekten güzel bir uçuş olmuş.Ama her zaman hatırlatıyoruz , önce mutlaka güvenlik.Herkesin oyuncak sandığı bu aletlerin asla şakası olmaz , kendinizde itiraf etmişsiniz zaten , lütfen pilotajınız olgunlaşmadan , bu tür kalabalık içinde icra etmeyin uçuşlarınızı.Kaldı ki , her şey mükemmel olsa da , elektronik denen durumun bir garantisi olmuyor malesef. :saygilar:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Güzel görüntüler için çok teşekkür ederiz Recep bey , simülasyon bile çalışmadan yapılmış bir uçuşa göre , gerçekten güzel bir uçuş olmuş.Ama her zaman hatırlatıyoruz , önce mutlaka güvenlik.Herkesin oyuncak sandığı bu aletlerin asla şakası olmaz , kendinizde itiraf etmişsiniz zaten , lütfen pilotajınız olgunlaşmadan , bu tür kalabalık içinde icra etmeyin uçuşlarınızı.Kaldı ki , her şey mükemmel olsa da , elektronik denen durumun bir garantisi olmuyor malesef. :saygilar:

haklısınız Hakan Bey,

güvenlik konusunda zaten açık sözlüyüm :laugh: tavsiyeleriniz için teşekkürler :saygilar:

Burada biz bize olduğumuz için tüm içtenliğimiz ile birbirimizi eleştirip, takdirlerimizi sunabiliyoruz %p Bu yüzden ben de ilk olarak eleştirilerimle başlayayım :

1- Yaptığınız hatanın farkındasınız ama işin kötü tarafı bilerek yapmışsınız. Yani hiç gerek yokken bilerek risk almışsınız :-\
Allah korusun, bir aksilik olsa (ki illa piloatj olmasına da gerek yok, ilk defa uçan yeni bir elektronik donanımdan bahsediyoruz) ve quadro sahildeki birinin üzerine düşse, o zaman olacakları tahmin bile etmek istemiyorum....
Yaptığımız işin hiç şakası yok. Allah korusun bir ömür boyu sürecek pişmanlık yaşanması her an mümkün.

Bir de yaşanan bir aksilik sonucunda, yasaklamanın ilk akla gelen çözüm olduğu ülkemizde, yaşanan bir aksilik tüm modelcilik camiasını etkileyecektir.

Modellerin ortaya çıkardığı tehlikeli durumları hatırlamak için, daha önce resim ve videolu paylaşım yaptığımız aşağıdaki bölümü hatırlayalım.

https://www.rckolik.com/guvenlik-b30.0/

Bu yazdıklarım ben dahil tüm modelciler için geçerlidir. Bu konu vesilesi ile unutması çok kolay olan GÜVENLIK konusunu, hepimiz için bir hatırlatma yapma ihtiyacı hissettim.

2- Diğer taraftan ilk uçusunuz olmasına rağmen deniz üzerinde de uçuş yapmışsınız. Aksilik / aksaklık / problem deniz üzerinde olsa, modeli kaybetme durumunuz var.

Diğer taraftan sıfır pilotaj ve gimbalsız güzel bir uçuş olmuş :thumbup: İlerleyen zamanlarda gimbal desteği ve pratikle çok daha güzel videolar çekeceğinizden eminim ;)

Hakan Abi ve Mehmet Abi'nin uyarılarına aynen katılıyorum, ilave birşey söylemeye gerek yok. ;)

Götüntüler gayet güzel, daha da güzellerini izleyeceğiz inşallah. :halay:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Burada biz bize olduğumuz için tüm içtenliğimiz ile birbirimizi eleştirip, takdirlerimizi sunabiliyoruz %p Bu yüzden ben de ilk olarak eleştirilerimle başlayayım :

1- Yaptığınız hatanın farkındasınız ama işin kötü tarafı bilerek yapmışsınız. Yani hiç gerek yokken bilerek risk almışsınız :-\
Allah korusun, bir aksilik olsa (ki illa piloatj olmasına da gerek yok, ilk defa uçan yeni bir elektronik donanımdan bahsediyoruz) ve quadro sahildeki birinin üzerine düşse, o zaman olacakları tahmin bile etmek istemiyorum....
Yaptığımız işin hiç şakası yok. Allah korusun bir ömür boyu sürecek pişmanlık yaşanması her an mümkün.

Bir de yaşanan bir aksilik sonucunda, yasaklamanın ilk akla gelen çözüm olduğu ülkemizde, yaşanan bir aksilik tüm modelcilik camiasını etkileyecektir.

Modellerin ortaya çıkardığı tehlikeli durumları hatırlamak için, daha önce resim ve videolu paylaşım yaptığımız aşağıdaki bölümü hatırlayalım.

https://www.rckolik.com/guvenlik-b30.0/

Bu yazdıklarım ben dahil tüm modelciler için geçerlidir. Bu konu vesilesi ile unutması çok kolay olan GÜVENLIK konusunu, hepimiz için bir hatırlatma yapma ihtiyacı hissettim.

2- Diğer taraftan ilk uçusunuz olmasına rağmen deniz üzerinde de uçuş yapmışsınız. Aksilik / aksaklık / problem deniz üzerinde olsa, modeli kaybetme durumunuz var.

Diğer taraftan sıfır pilotaj ve gimbalsız güzel bir uçuş olmuş :thumbup: İlerleyen zamanlarda gimbal desteği ve pratikle çok daha güzel videolar çekeceğinizden eminim ;)

Mehmet Bey,

öncelikle eleştirmeniz beni gerçekten çok mutlu etti ki, buda bu işi ne derece profesyonel olarak yaptığınızı gösterir :saygilar: Hatalarımın farkındayım ama önemli olan herhangi bir sıkıntı yaşamadan güzel bi sonuca ulaşmış olmam :thumbup: bida böle bişeyi pilotajımı geliştirmeden yapmam. bu arada takdirleriniz içinde çok teşekkürler :saygilar:

Türker Akgün' Alıntı:
Hakan Abi ve Mehmet Abi'nin uyarılarına aynen katılıyorum, ilave birşey söylemeye gerek yok. ;)

Götüntüler gayet güzel, daha da güzellerini izleyeceğiz inşallah. :halay:

Türker Bey,
bu konuda fazla söze gerek yok :laugh: umarım hep beraber daha güzel görüntüler izlicez :RCKolik:

Recep KAYA' Alıntı:
Mehmet Bey,

öncelikle eleştirmeniz beni gerçekten çok mutlu etti ki, buda bu işi ne derece profesyonel olarak yaptığınızı gösterir :saygilar: Hatalarımın farkındayım .....
Bu şekilde eleştirileri olumlu karşılaman da bizleri mutlu etti Recep :thumbup: Takipteyiz ;)