[Urun]: Goblin BLACK Thunder

Kağan Kazancı' Alıntı:
İçim sıkıldı hepsini izleyemedim ya, bu nedir arkadaş :lollol: :lol:
Pillere iyi zulmetmiş ama :lol:

Bu arada sondaki bahsettiğiniz hareketin nasıl olduğunu halen anlamış değilim, hangi ayarla öyle duruyor o heli? acaba P gainin çok kısıp I gaini mi açmış çok, acayip merak ettim :eek:

Benim bi tahminim var , cok buyuk olasiliklada budur diye tahmin ediyorum .

Tareq gerek istanbulda gerekse yozgata geldiginde , yalnis hatirlamiyorsam Cubuklu helilerin ucus tarzini daha cok sevdigini soylemisti , o zamanda brain , vbar gibi unitelerin dogala yakin hissiyat olarak ucus karakteri oldugunu bu yuzden bu uniteler ile uctugunu soylemisti. Yalnis hatirlamiyor isem .

Isin teknik kismi ise tamamiyle fbl unite ayari , fbl unitelerde ben skookumran ornek veriyim diger unitelerde de vardir bu ayar ,
Modelin ucusunda , ne kadarini pilota ne kadarini uniteye biraktigi bir parametre var.
Skookumda bu hillerdecay di sanirim , eger bu degeri cok azaltirsaniz unite o kadar cok duzeltme yapiyor , ne kadar cok yukseltirseniz swahs duzeltmelerine o kadar az mudehale ediyor unite , burda da deyim yerindeyse nasil komit veriyorsaniz bu o sekilde komutu korudugu anlamina geliyor .
Cok buyuk bir ihtimal ile olay bundan ibaret bunun dez avantaji ciddi anlamda pilotaj istemesi , tareq icin sikinti olusturur mu tabi bilmiyorum.
Fakat soylede bir opsiyon olabilir , brain de 2 yada 3 tane ucus modu var .
Bu ayarlardan birisini bu modlardan birine tanimlayip anlik sov icin , swich yardimiyla bu moda gectiginde bu sov yapilabilir tabi dedigim gibi ciddi bir oryantasyon ve el hassasligi istiyordur .

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konuyu bastan asagiya simdi okudum .
Oncelikle ilker abi hayirli ugurlu olsun , govdesi sanki ilk cikan goblin 700 dfc lere benziyor kisa . Dogukanda demis goblin hakkinda , Align ile kapisiyor bu pazarlama ve satis stratejisi olarak. Tabiki goblinin kalitesi tartismam .
Goblin 700 ile competiton 630 frameleri ayni mesela goblin 700 cobra gibi olan canopysine bayiliyorum , 700 competitionlar goblin 770 canopysi gibi yaptilar.
Normal goblinleri 770 haric 700 ve 630 icin , bir ust serinin canopy ve frame mi gecirmisler ustlerine . Goblin 700 ye competition 630 canopysi oluyor mesela tecrube ile sabit :)

Sab Goblin bisiklet cikarsin alirim :)

byedz' Alıntı:
Sab Goblin bisiklet cikarsin alirim :)
Goblin Fireball Türkiye'de ilk kimin alacağı belli oldu sanırım :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Goblin Fireball Türkiye'de ilk kimin alacağı belli oldu sanırım :lol:

Nasip diyelim abi :)

İki ayın sonunda maiden için hazırız , önümüzdeki hafta kısmetse gökyüzü ile buluşacak.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hadi hayırlısı. Maiden videosu ile modelin kısa tanıtım kısmını da bekliyoruz ona göre :halay:

Sonunda bugün maiden ımızı yaptık , sabah 6.45 de evden çıktım , Erhanı aldım , 7.45 de uçuş alanındaydık. Malum sıcaklar basmadan uçuşlara başlayalım dedik. Ancak genede bayağı bir sıcaktı. 11'e kadar zor dayanabildik :lol:

Bir senedir uçmadığım için karşılaştırmalarım ne kadar sağlıklı olacaktır bilmiyorum . İlk uçuşlar biraz sağa sola yukarı aşağı ile sınırlı olsa da , bugüne kadar uçurduğum goblinler içinde speed de dahil stick komutlarına verdiği tepkiler açısından en atak makinanın bu olduğunu söyleyebilirim. Şimdiye kadar kullandığım makinalarda hep bd3sx default ayarlarda kullandım . Bu da aynı ayarlarda olduğu için FBL ve ayar değişikliği söz konusu değil. Servolar speed için aldığım servolar.
Modelin davranışını şöyle özetleyebilirim : Model bırak da zıplayayım diyor. Misal Goblin speed de çok çabuk hızlanan bir makina idi ancak daha çok ileri meyleden bir makine idi , yukarı aşağı hareketlerde bu modele göre daha hantaldı. Yani bırakta zıplayayım değil bırak da gideyim diyordu . Gerçekten gerek elektronik (4530 motor 160 soğutuculu esc) gerekse pil olarak (14S) daha ağır olan speed in böyle olması da gayet doğal.
650 nin Standart goblin 700 e göre de daha floaty bir makina olduğu net hissediliyor. Tabi bunda motor ve pil seçiminin de minimal ağırlık getirecek oranda yapılmasının katkısı büyük.

Özetle SAB bu modelde dev bir 12S 570 atikliğinde ve 700 stabilitesinde oturaklı güzel bir karışım yakalamış gibi duruyor. Makinanın tam performansını alabilmek için gerekli elektroniklerin uygun fiyatlı olması ve kitin kendisininde nispeten daha ucuz olması sebebiyle 12S model düşünen arkadaşlar için 700 lere iyi bir alternatif olacağını düşünüyorum. Bu modelin tavsiye edilen ideal bataryaları 4200 mah gerçekten doğru bir öneri. Aynı zamanda Goblin 500 ünde ideal batarya boyutu olarak da 4200 öneriliyor. Benim gibi hem 650 hem 500 modeli olanlar için 4200 mah bataryalar en iyi seçim.

Erhan ilk uçuşumuzun videosunu çekti yüklerse buradan paylaşırım.

Tekrar hayirli olsun İlker hocam. Demek Yeni canavar sonunda havalandı :halay:

Adana güzel yer de yazı gerçekten çekilmez :(

Black olması harici benim de cok boşana giden bir model. İnsallahlar güzel günlerde kirimsiz uçuşların olsun.

Bu arada model ile ilgili bu kıymetli degerlendirmeleri ilk sayfadaki 3.mesaja taşıdık :RCKolik:

Sabahın ilk saatlerinde gittiğimizde alanda bizden başka kimse yoktu :)

Hazırlık aşamaları

Hayırlı uğurlu olsun abi, beraber bol, bol uçuşlarınız olsun [emoji7]

Kelaynak pistini, seni ve modellerini özlemişiz, ellerinize Saglık :bravo:

Tekrar hayırlı uğurlu olsun, bol kirimsiz uçuşların olsun :halay:

İlker abi hayırlı olsun, demek thunder maidenı yaptı. :yuppi: :halay:

Çok güzel görünüyor :coolxf:

Ayrıca 500'le beraber 4200 mah pillerle (6S - 12S) harika bir takım oldular bence. :thumbup: