[Urun]: lipo arasında ki farklar

Ahmet SAĞIR

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Arkadaşlar selamlar

Forza için lipo alayım istedim ancak bir noktada kafam karıştı. Aşağıda ki linklerde bulunan iki lipo arasında ki farkı ben çözemedim. Birde siz incelermisiniz. mah ve c değeri yüksek olan diğerinden daha iyi fiyatta. ilginç geldi.

Ahmet Bey, mah ve c değeri yüksek olan liponun diğer lipodan fiziksel farklılıkları var, eni boyu yüksekliği gibi. Eni diğerinden 9mm daha geniş ve sanırım canopy kapanmaz. Modelinize uygun olmadığı kanısındayım.

Ahmet bey selam,

Belirttiğiniz ürünlerin fiyatları çok yüksek. Sert 3D uçuşunuz yok ise 20 - 30C batarya da işinizi görür. Hobbyking'de fiyatları 9-10 $ arasında. 60c dolaylarındaki bataryalar 16-19$ arasında.

Çoklu alım durumunda hobbyking kargosu ile birlikte çok daha uygun ve güvenli olacaktır.

Eğer o rakamlar civarı ve az üzeri düşünüyorsanız, Myhelis'te (üye girişi yaparak bakarsanız vat (kdv) düşecektir) Gens lipolar var ve iki üç adet aldığınızda kargo maliyeti de düşmüş oluyor.

Hakan'dan öğrendiğim kadarı ile Fast-lad fiyatına Pilot tr yeni pilleri stoklarına dahil etmiş. Bir de oraya bak istersen Ahmet.

Sahsi fikrim ve tecrübem az ama oz pil almak. 3 sene boyunca Hobbyking aldığım 4 çeşit pillerin hic birini ne yazık ki 2 sene kullanamadım. HK pillerinden memnun olanlar oldugu gibi benim ve cevremdeki insanlar gibi memnun olmayan ve sorun yaşayan bir kısımda var ne yazık ki :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aslında şu anki pilotajımla yüksek C değerine ihtiyacım yok. Sadece hızlı şarj etmek için yüksek C değerli bakıyorum. Derdim şarj hızlı olsun :)

Hobbyking'de alternatif bol ama pil ücretinden fazla kargo tutuyor. Pek hoşuma gitmedi oradan alışveriş. Myhelis'de gens piller uygun sanırım oradan alacağım.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hakan'dan öğrendiğim kadarı ile Fast-lad fiyatına Pilot tr yeni pilleri stoklarına dahil etmiş. Bir de oraya bak istersen Ahmet.

Ben baktım, halen eğer özel bir indirim vb yok ise, pilot-tr fiyatları fast lad fiyatlarından %47-85 yüksek. İndirimli olmayan Gens Ace fiyatları arasında technomodel ile pek bir fark yok.

Örn: 5000 mah 6s 60c, 239 $ vs 151 $ (technomodel 244$)
2200 mah 3s 25c, 34$ (%16 indirimli 28$) vs 23$
6000mAh 6s 35C, 230 $ vs 124$ (technomodel 230$)

Forza 450 için önerilen pil 2200 mah ile 2500mah arası. 2100mah pil kullanımında sorun olur mu?

Ergün Gürer' Alıntı:
Ben baktım, halen eğer özel bir indirim vb yok ise, pilot-tr fiyatları fast lad fiyatlarından %47-85 yüksek. İndirimli olmayan Gens Ace fiyatları arasında technomodel ile pek bir fark yok.

Örn: 5000 mah 6s 60c, 239 $ vs 151 $ (technomodel 244$)
2200 mah 3s 25c, 34$ (%16 indirimli 28$) vs 23$
6000mAh 6s 35C, 230 $ vs 124$ (technomodel 230$)
O Zaman Ben Hakan'in yalancisiyim :laugh:

Ahmet SAĞIR' Alıntı:
Forza 450 için önerilen pil 2200 mah ile 2500mah arası. 2100mah pil kullanımında sorun olur mu?
450 sinifinda standard 2200 mAh. Bence ileriyi de dusunerek standard olani tercih etmekte fayda var Ahmet ;)

Bir de Bazi pillerin kapasitesi ayni olsa bile fiziksel boyutlari farkli olabiliyor. Bu durumu da dikkate almakta fayda var :)

Mehmedim , sen görmemiş miydin :D , fast-lad'den summer10 yazarak indirimli aldığım pillerin , pilot tr ile aynı fiyata geldiğini kendi gözlerinle gördün.
Bu arada aldığım piller gens 2200 3s 25 C pillerdir arkadaşlar.Başka piller için durum nedir bilemem...Belki mah ve c değerleri yükseldikçe fiyatlar değişiklik gösterebiliyordur.

, bu pilden iki adet yüzde on indirimle aldım ama tabii birde 9 paund takipli kargo ile aldım...Takipsiz kargo gözüm yemedi. İndirimiyle 27.12 paund tutmuş , 9.67 paund kargo binmiş :D =36.79 pound = 160 tl 'ye bana gelmiş...

, 80.19 TL....2 pil =160tl + işte 5 tl'de kargosu var...Aradaki fark yok desek yalan olmaz değil mi arkadaşlar...... :saygilar:

Hakan'ın takılıyorum kardeşim ben sana, sen neden bu kada hesap kitap işine girdin ki :) :)

Hobbyking'in sabit kargosu ya 25$ yada 25 EUR olması lazım. Bir kerede 15000 mah kadar sorunsuz alışveriş yaptım.
Fast-Lad'in kargosu da 9-10 GBP, 2 kiloya çıkınca 19 GBP'ye kadar çıkıyor maksimum
Myhelis'in hellenistik post ofisi ülkenin krizini neredeyse alıcıya yansıtıyor, 10 EUR ile kapıyı açıp 2-3 bataryada 40 EUR' bulabiliyor.

Ufak tefek batarya alışverişinde kargo yüzdesi büyüyor, dolayısı ile yurtiçinden kargo ile almak daha kısa bekleme süresi açısından avantajlı.

Ama büyük ve çoklu batarya alımlarında yurdışı çok karlı, %18 gümrük ödeseniz bile hala karlı.

Hakan'ın takılıyorum kardeşim ben sana, sen neden bu kada hesap kitap işine girdin ki :) :)

Hakan abi evdeki hesap ile çarşıdaki hesabı karşılaştırmış oldu, yerinde oldu :) Tek batarya yurtiçi, çok batarya yurtdışı...

Ahmet SAĞIR' Alıntı:

Logo 600sx önerilen 3300, benim kullandığım 2600...

:lollol: Ne bileyim Mehmedim , sen Hakan'ın yalancısıyım deyince , aman kardeşim benim yüzümden yalancı durumuna falan düşmesin diyerekten , çarşaf çorap ne varsa döküverdim ortaya... :lol: :lol: Zaten azcık paniğimdir biliyorsun... :lollol: